سرویس GPRS همراه اول پیوست امنیتی و فرهنگی دارد

 

سرویس GPRS همراه اول پیوست امنیتی و فرهنگی دارد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارائه سرویس خدمات اینترنت تلفنهمراه (GPRS)‌اپراتور اول دو پیوست امنیتی و فرهنگی دارد که باید مجوزهای لازم دراین باره اخذ شود.وفا غفاریان درباره زمان ارائه سرویس GPRS همراه اولبه مشترکان با تاکید بر آماده شدن این سرویس در شبکه اپراتور اول برای عرضه بهمشترکان، اظهار داشت:در این باره مباحث امنیتی الزام می‌کند که اپراتور یکسریملاحظات و قابلیت‌هایی را داشته باشد که سازمان تنظیم مقررات باید این موارد راتایید کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: هنوز این مواردبه تایید سازمان تنظیم مقررات نرسیده است، اما این سرویس از نظر اجرایی قابلیت اجرادارد و مشکلی برای ارائه نیست.

غفاریان گفت: پس از تهران که اکنون MMS‌و GPRSبصورت محدود در حال آزمایش است، سرویس GPRS در شهرهای بزرگی چون تبریز، مشهد،اصفهان و شیراز اجرایی می‌شود.

اپراتور اول اکنون 28 میلیون مشترک اعتباری ودائمی در کشور دارد.

 

شرکت موزیلا اولین نسخه موبایلی از مرورگر محبوب فایرفاکس خود را بر روی دو مدل ازتابلت‌های نوکیا عرضه نمود.

 

 موزیلا مرورگر موبایل خود را معرفی نمود

 

شرکت موزیلا اولین نسخه موبایلی از مرورگر محبوب فایرفاکس خود را بر روی دو مدل ازتابلت‌های نوکیا عرضه نمود.


این مرورگر فعلاً به همراه مدل‌هایN810 و N880 نوکیا معرفی شده و موزیلا علاوه بر آن ابزاری را مخصوص برنامه‌نویسانارائه نموده تا از امکانات این برنامه بر روی دیگر پلتفورم‌ها نیز استفادهشود


Mark Finkle
برنامه‌نویس پلتفورم شرکت موزیلا در این باره می‌گوید: «این برنامه در حال حاضر در مرحله آزمون بتا بوده و بررسی‌های جاری جهت یافتنباگ‌های احتمالی در حال انجام می‌باشد.»

وی می‌افزاید: «ما اکنون در حال رفعمشکلات این مرورگر هستیم برخی اصلاحات در طراحی آن صورت خواهد گرفت.»

ایننرم‌افزار در مراحل ابتدائی خود قرار دارد و برخی از امکانات جنبی و پلاگین‌های آنمانند Flash هنوز فعال نشده‌اند.
با این وجود پیش‌بینی می‌شود نسخه نهائی زودتراز زمان مورد انتظار آماده شود.

Mitchell Baker
مدیر عامل بنیاد موزیلااخیراً در اظهار نظری عنوان داشت که مرورگر موبایل فایرفاکس زودتر از سال 2010آماده نخواهد شد.

Finkle
می‌گوید سازمان متبوعش در نظر دارد نسخه مخصوصویندوز موبایل را نیز در فاصله کوتاهی آماده کند اما جزئیات دیگری راجع به نسخهمخصوص سیمبین ارائه ننمود.

 

 

 

گوگل لینک‌های شکسته وبلاگتان را به شما نشان می‌دهد

Google webmaster tools به تازگی ویژگی جدیدی اضافه کرده است، با استفاده از این ویژگی خوب، صاحبان سایت‌ها می‌توانند به آسانی لینک‌های شکسته سایتشان را پیدا کنند. به این ترتیب که هر گاه لینکی که به یک صفحه سایت داده شده، در سایت موجود نباشد و به عبارتی لینک داده شده منجر به خطای ۴۰۴ یا خطای موجود نبودن صفحه شود، گوگل لینک این صفحات را به صاحب سایت نشان می‌دهد.

این ویژگی برای صاحبان سایت‌ها و وبلاگ‌ها بسیار مفید است، چون با کمی تلاش و صبر و حوصله می‌توانند، لینک‌های شکسته سایت خود را پیدا کنند و آنها را برطرف کنند.

به علاوه هر صاحب سایتی می‌تواند متوجه شود که لینک‌های دارای مشکل سایتش از سوی کدام سایت‌ها لینک شده‌اند و به این ترتیب بر حسب تعداد لینک‌های ورودی و اهمیت آنها نسبت به اصلاح لینک‌های دارای مشکل اقدام کند.

۱- شما باید بعد از ورود به Googlewebmaster tools، باید وبلاگ خود را ثبت کنید.

۲- باید نشان بدهید که صاحب سایت هستید. برای این کار باید سایت خود را Verify کنید. برای این کار «متاتگ»ی به شما داده می‌شود که باید آن را در قالب قرار بدهید. همچنین می‌توانید یک فایل html را در فضای سایت خودتان آپلود کنید.

۳- حالا به این مسیر بروید:
view Diagnostics -> Web crawl -> Not found

/ 0 نظر / 8 بازدید