ایران مقام‌ چهارم رشد ثبت دامنه در جهان را دارد

ایران مقام‌ چهارم رشد ثبت دامنه در جهان را دارد

 

ایران از نظر رشد ثبت دامنه‌های کشوری در پنج سال گذشته در بین 60 بزرگترین دامنهکشوری، پس از چین، ویتنام و اسپانیا در رتبه چهارم قرار دارد.


به نقل از مرکز ثبت دامنه پژوهش‌های دانش‌های بنیادی، سیاوششهشهانی رئیس مرکز ثبت دامنه ir، در ایران با بیان این مطلب در نشست مطبوعاتی که بهمناسبت ثبت یکصد هزارمین دامنه برگزار شد گفت: از نظر تعداد کل دامنه‌ها ایران درجایگاه 39 جهان و نهم آسیا قرار دارد.

وی با اشاره به ثبت دامنه در سال 2007اظهار داشت: در این سال ایران بیشترین رشد را نسبت به کشورهای دیگر آسیایی با تعداددامنه مشابه داشته است. رئیس مرکز ثبت دامنه ir، در حالی که نبود قوانین کشوری درزمینه حریم خصوصی را مشکلی حقوقی در رابطه با ثبت دامنه اعلام و تصریح کرد: دیگر ازمشکلاتی که در زمینه ثبت دامنه در گذشته وجود داشت مقررات حل اختلاف بود که با یکسال و نیم مذاکره با سازمان جهانی مالکیت فکری و با تدوین آیین‌نامه حل اختلاف اینمشکل نیز رفع شد.

شهشهانی انگلیسی بودن نسخه رسمی قوانین را یکی دیگر ازدغدغه‌های این مرکز خواند و گفت: به این سبب تنها مرکز حل اختلاف تخصصی فعال برای ir، یعنی سازمان جهانی مالکیت فکری استناد به متن فارسی را نمی‌پذیرفت فعلا این متنبه انگلیسی در دسترس است.

رییس مرکز ثبت دامنه ir ادامه داد: البتهمزیت‌هایی همچون امنیت حقوقی و امنیت فنی از مواردی است که به ثبت دامنه کشوری کمککرده است. وی با تاکید بر اینکه 87 درصد ثبت دامنه‌های ir در ایران توسط کارگزارانکه تعداد آنها به 50 می‌رسد صورت می‌گیرد تاکید کرد واگذاری دامنه از سوی کارگزارانبا تسهیلات مالی و خدماتی ویژه‌ای همراه است.

جشن ثبت یکصد هزارمین دامنهکشوری در ایران با مراسم ویژه‌ای روز دوشنبه 29 مهرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزارخواهد شد.

 

کارشناسان از مدت‌ها پیش ورود گوگل را به حوزه بازی‌های کامپیوتری پیش‌بینی کردهبودند و احتمال می‌دادند که این اقدامات بتواند به عنوان راه نجاتی در جریاننابسامانی وضعیت اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد.

 


ورود گوگل به حوزه بازی‌های اینترنتی


 این شرکتطی بیانیه‌ای اعلام کرد که به زودی نسخه بتای فناوری جدیدی را با نام AdSense for Games عرضه خواهد کرد که این فناوری در اصل برای انتشار تبلیغات مرتبط در بازی‌هایآنلاین و مبنی بر اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه AdSense گوگلتبلیغات آنلاین را با محتویات سایت‌های اینترنتی سازگار می‌کند و فناوری جدید اینشرکت با نام AdSense for Games، این اقدام را برای بازی‌های کامپیوتری انجاممی‌دهد.
به عنوان مثال، تبلیغات مربوط به مردان جوان در رشته‌های ورزشی مختلف،در یک بازی تحرکی و به اصطلاح اکشن به نمایش درمی‌آید.

این تبلیغات به صورتویدیویی خواهند بود و کاربران پیش از انجام بازی‌های اینترنتی مورد علاقه خود و یاپس از اتمام بازی، آنها را مشاهده خواهند کرد.

به گفته کریستیناوستلین(Christian Oestlien) مدیر تولید شرکت گوگل، فناوری جدید AdSense in Games به گوگل امکان می‌دهد تا روش جدیدی را در اختیار شرکت‌های بزرگ بگذارد تا آن‌ها،آسان‌تر بتوانند محصولات خود را به کاربران معرفی کنند.

کارشناسان از مدت‌هاپیش ورود گوگل را به حوزه بازی‌های کامپیوتری پیش‌بینی کرده بودند و احتمالمی‌دادند که این اقدامات بتواند به عنوان راه نجاتی در جریان نابسامانی وضعیتاقتصادی مورد استفاده قرار گیرد.

گوگل در اوایل سال 2007 میلادی شرکت کوچک Adscape Media که در زمینه تبلیغات در بازی‌های کامپیوتری فعالیت می‌کرد راخرید.
کمتر از گذشت یک سال پس از این ماجرا، مایکروسافت نیز Massive که در همینحوزه فعالیت می‌کرد را خریداری کرد.

 

 

:Opera سرعت بیشتری برای شما به ارمغان آورده ایم

مرورگر خوش نام Opera که این روزها به شدت با رقیب جدید خود یعنی Chrome گوگل دررقابت است، به کاربران قول داده با استفاده از آخرین نسخه مرورگر که این هفته منتشرشده، می توانند سرعت بیشتر، email client بهینه شده و قابلیت های همزمان سازی(synchronization) بهتری را تجربه کنند
شرکت نروژی اپرا گفته استکه Opera 9.6 دارای یک لینک گسترده اپراست. این بدان معناست که کاربران می توانندآسان تر از گذشته، اطلاعات و سلایق شخصی خود در مرورگر را بر هر رایانه ای پیاده واستفاده کنند. تاریخچه وبگردی، bookmarkها و bar شخصی کاربر از جمله این سلایق بهشمار می رود.

در نسخه جدید، Opera Mail نیز دستخوش اندکی تغییر شدهو کاربرانی که از خطوط کم سرعت استفاده می کنند، راحت تر می توانند آن را به کارگیرند. در واقع کسانی که از پهنای باند ناچیزی برخوردار هستند، می توانند بااستفاده از ویژگی "low-bandwidth mode" ایمیل های خود را بهتر و راحت تر دریافتدارند.
اپرا همچنین ادعا کرده است که نسخه جدید با استفاده از «پاسخگویی بهینه شده و بارگذاری بهتر صفحات»، در مقایسه با Opera 9.5، سرعت بیشتریبرای کاربران به ارمغان آورده است.  
به گزارش Techworld مشاهدهمحتویات یک فید RSS، پیش از اشتراک یا حتی بوک مارک کردن آن، یکی دیگر از ویژگی هاینوین اپراست. شرکت Opera گفته که این امر باعث می شود کاربر پیش نمایشی واضح و چندستونی از هر RSS feed داشته باشد و بر همین اساس برای مشترک شدن یا نشدن در آن،بهتر تصمیم گیری کند.
گفتنی است پس از افزودن زبان های اندونزی،اکراینی، استونیایی، هندی، تلوگو و تامیل، Opera 9.6 هم اکنون از 38 زبان پشتیبانیمی کند.

/ 0 نظر / 10 بازدید