استفاده از اسکنر پا در فرودگاه

استفاده از اسکنر پا در فرودگاه

محققان موفق به ساخت اسکنری شدند که می‌تواند بدون ایجادمزاحمت و الزام افراد به خارج نمودن پای خود از کفش، وجود هرگونه اسلحه و یا شیءخطرناک را در داخل کفش و جداره‌های آن مشخص نماید.


این دستگاه اسکنر که MagShoe نامدارد ابتدا تنها در فرودگاه Ben-Gurion اسراییل بکار گرفته شده است و درصورت موفقیتدر انجام وظایف، در تمام فرودگاه‌های دیگر نصب خواهد گردید.
MagShoe
که درنزدیکی دروازه اسکنر ورود قرارداده شده است برای بررسی و اسکن کفش مسافران تنها بهدو ثانیه وقت نیاز دارد.

Nissim Ben-Ezra
مدیر فناوری امنیت فرودگاه‌هایاسرائیل در این باره می‌گوید: «این اختراع با کاهش نارضایتی مسافران و همچنینتاخیرهای مرتبط با بازرسی پوشش پا و بخصوص کفش، ارزش لجستیکی بسیار زیادی را بهفعالیت‌های امنیتی و پیشگیرانه در فرودگاه‌ها و دیگر اماکن حساس خواهدبخشید.»

این دستگاه که حجم آن در حد یک چمدان متوسط است توسط شرکت Ido Security Ltd. ساخته شده و ارزش فعلی آن در حدود 5 هزار دلارمی‌باشد.

مقامات اسرائیلی می‌گویند مدیریت امنیتی حمل و نقل ایالات متحدهعلاقه‌مند به بکارگیری MagShoe در فرودگاه‌های آن کشور و همچنین دیگر کشورها بوده وتمایل ایالات متحده را به استفاده و بخدمت گرفتن این دستگاه اعلام نموده‌اند.

 

 دوربین HZ1 سامسونگ با زوم بالا، لنز واید و قابلیت فیلمبرداری HD

سامسونگ، دوربین جدید HZ1 را با زوم بالا، لنز واید و قابلیت فیلمبرداری HD معرفیکرد.


سامسونگ در سپتامبر 2008 در نمایشگاه فوتوکینا ( کلن، آلمان )اعلامکرد به دنبال رهبریت دنیای دیجیتال، هدف ارائه راه حلهای عکاسی و جلب رضایت همهجانبه به مصرف کنندگان در چرخه عکاسی دیجیتال، از گرفتن عکس عالی تا به اشترکگذاشتن عکس‌ها با دوستان و آشنایان را در نظر دارد.

این بار سامسونگ نه تنهااز روش‌های معمول خود یعنی تمرکز بر فناوری‌های پیشرفته در تولید محصولات استفادهنموده است، بلکه درصدد معرفی روش‌های نوآورانه برای ترکیب فناوری‌های موجوداست.

دراین راستا،‌ سامسونگ امکان به اشتراک‌گذاری تصاویر در شبکه‌هایخانگی، آپلود و به اشتراک‌گذاری آنها از طریق شبکه WiFi و رابط کاربری جدید ونوآورانه محصولات در نمایشگاه امسال فوتوکینا به معرض نمایش گذاشتهاست.

سامسونگ در این نمایشگاه، HZ1 را که‌ اولین دوربین دنیا با 10 برابرزوم اپتیکال و لنز اولترا واید(زاویه باز)24 میلیمتری است، معرفی نموده و به دنیایتولید کنندگان دوربین کامپکت با زوم بالا وارد گردیده است.

نکات برجستهغرفه سامسونگ در نمایشگاه فوتوکینا:

-
ارتباط با دستگاه‌هایاچ‌دی
تصاویر با کیفیتی که توسط دوربین‌های دیجیتال NV100HD و دوربینفیلمبرداری HMX20 گرفته می‌شوند،‌ در همان لحظه با اتصال به تلویزیون¬های HD سامسونگ قابل مشاهده هستند.
با نصب کابل HDMI و بااستفاده از قابلیت Anynet نیزمی‌توان چندین دستگاه صوتی سامسونگ از قبیل سینمای خانگی، دستگاه پخش Blu-ray ،دوربین دیجیتال،‌ دوربین فیلمبرداری، و خود تلویزیون را تنها با یک دستگاه کنترل ازراه دور مدیریت کرد. این ارتباطات، کار مصرف کننده را در استفاده از این دستگاه‌هابسیار تسهیل می‌بخشد.

-
ارتباط بی‌سیم
با استفاده از محصولات صوتیدیجیتالی مجهز به فناوری DLNA کاربران می‌توانند تصاویر موجود در دوربین خود را بهصورت بی‌سیم به تلویزیون یا رایانه خانگی خود منتقل کرده،با استفاده از فناوری WiFi آن را ایمیل نموده و یا در سایت دلخواه خود آپلود نمایند. این ارتباط بی‌سیمکاربران را قادر می‌سازد تا همه جا و همه وقت، ‌تصاویر دیجیتالی خود ، خانواده ودوستانشان را با یکدیگر به اشتراک گذارند.

- NV100HD
، کیفیت عکسبرداریحرفه‌ای
این دوربین عکسبرداری به کیفیت عکسبرداری 7/14 مگاپیکسلی،‌ لنز 28میلیمتری اولترا واید اشنایدر با زوم اپتیکال 6/3 برابر مجهز است. NV100HD علاوهبراین، دارای فناوری فیلمبرداری با کیفیت HD 720p و لرزشگیر تصویر دوگانه می‌باشد. یک صفحه نمایش ال‌سی‌دی لمسی 3 اینچی hVGA (460K pixels) مجهز به فناوری Smart Touch 2.0 سامسونگ نیز در این دوربین بکار گرفته شده است.

- NV9
برایزیبائی و سیار بودن
NV9
، دوربین دیجیتال فوق باریک 2/10 مگاپیکسلی با صفحهنمایش ال‌سی‌دی 7/2 اینچی، مجهز به زوم اپتیکال 5 برابر و ثبات تصویری دوگانهمی‌باشد.
این دوربین علاوه براین به ابزارهای مولتی‌مدیای روز همچون پخشام‌پی‌تری و مرورگر متن مجهز است. از دیگر قابلیت‌های این دوربین عکاسی می‌توان بهقابلیت تشخیص چهره تا 9 مورد،‌ فوکوس خودکار، فناوری تشخیص لبخند و نیز فناوریتشخیص پلک زدن برای حصول اطمینان از باز بودن چشم افراد در لحظه عکسبرداری اشارهکرد.

- HZ1
اسم موقتی
HZ1
دوربین قدرتمندی است که اولین دوربیندنیا با 10x زوم اپتیکال ،‌لنز 24 میلیمتری اولترا واید محسوب می‌شود. ایندوربین،‌کارکردهای بسیار زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به فیلمبرداری با کیفیتHD ،‌ سیستم پورتریت پیشرفته، راهنمای عملکرد ،انتخاب نوع عکسبرداری و مدیریتمحتوای دیجیتال که به کاربران امکان ذخیره¬سازی و مدیریت راحت تصاویر را می‌دهد،‌اشاره نمود.

 گوشی موبایل 25 ساله شد

بیست و پنج سال قبل اولین گوشی موبایل یعنیMotorola DynaTAC 8000X توسط تیمی بهرهبری دکتر Martin Cooper مدیر بخش سیستم‌های شرکت موتورولا و فردی که افتخار ساختاولین گوشی تلفن موبایل متعلق به وی می‌باشد،ساخته شد.


اولین تماس تلفنی گرفته شده بااین گوشی در نمایشی تبلیغاتی از محل Soldier Field واقع در شیکاگو برقرارگردید.
طی آن تماس Bob Barnett مدیر شرکت Ameritech Mobile Communications (کهاینک Verizon Wireless نام دارد) با نوه الکساندر گراهام بل تماسگرفت.

DynaTAC 8000X
حدود ده اینچ طول داشته و دارای یک آنتن دو اینچی فابلانعطاف می‌باشد.
وزن این گوشی نیز 800 گرم بوده است.
این گوشی مجهز به یکصفحه نمایش LED از نوع نوری و برنگ قرمز بوده که تنها قادر به نمایش شماره‌هایگرفته شده بود و از امکانات پیام کوتاه نیز در آن گوشی خبری نبود.

قیمتDynaTAC 8000X در آنزمان 3995 دلار بوده و علاوه بر آن مالک می‌بایستی ماهیانه مبلغ50 دلار را برای استفاده از سرویس پرداخت می‌نمود.
هزینه تماس نیز 40 سنت برایهر دقیقه در ساعات پیک و 24 سنت در دیگر اوقات دریافت می‌گردید.

باوجود قیمتبالائی که این گوشی و سرویس مربوطه در آن زمان داشته‌اند اما در طی سال اول 12 هزارمشترک از شبکه موبایل استفاده می‌کردند.
شبکه‌ای که اینک با گسترش برق‌آسای خوددر سرتاسر جهان میلیاردها نفر را به یکدیگر متصل می‌نماید.

  

 MMS از آبان ‌ماه ارائه می‌شود

سلیمانی وزیر ICT: ما قابلیت فنی این را داریم که کار را از فردا شروع کنیم اما از

/ 0 نظر / 7 بازدید