عرضه ارزان قیمت‌ترین مادربرد DDR3 توسط گیگابایت

عرضه ارزان قیمت‌ترین مادربرد DDR3 توسط گیگابایت

با عرضه مدل EP45T-DS3R از طرف گیگابایت حافظه‌های DDR3 بالاخره به دنیای سیستم‌های میان قیمت وارد شدند.


شرکت گیگابایت که یکی از سازندگان مادربردها و چیپ‌ست‌ها در دنیا است، به تازگی ارزان قیمت‌ترین مادربرد خود را با پشتیبانی از حافظه‌های DDR3 1900 مگاهرتزی به بازار معرفی کرد.

این مادربرد که با استفاده از چیپ‌ست‌های سری P45 تولید شده است، علاوه بر پشتیبانی از حافظه پرسرعت DDR3 از جدیدترین پردازنده‌های اینتل با فرکانس گذرگاه 1333 مگاهرتزی نیز پشتیبانی کرده و به همین دلیل یکی از کامل‌ترین پلاتفورم‌های موجود برای پشتیبانی از سری پردازنده‌های Core 2 است.

تا پیش از این، پشتیبانی از حافظه‌های DDR3 مختص مادربردهای گران‌قیمت و با کارآیی بالا بود و به همین دلیل سطح وسیعی از کاربران که دارای توانایی مالی بالایی نیستند قادر به استفاده از مزایای این تکنولوژی جدید نبودند.
اما با کاهش قیمت‌های جهانی حافظه‌های DDR3 و ورود آنها به بازار سیستم‌های میان قیمت، سازندگان مختلفی تصمیم به پشتیبانی از آنها در محصولات میان قیمت گرفته‌اند.
اما در نهایت گیگابایت به عنوان تنها شرکتی شناخته می‌شود که تاکنون محصولی را در این رده تولید و به بازار عرضه کرده است.

بر همین اساس انتظار می‌رود با کاهش بیشتر قیمت حافظه‌های DDR3 و نیاز به کارآیی بالاتر در سیستم‌های میان قیمت، این محصولات تا پایان سال جاری حضور پررنگ‌تری در بازار کامپیوترهای میان قیمت پیدا کنند.

گفتنی است این مادربرد یک محصول کاملا اقتصادی به شمار می‌رود، چرا که علاوه بر توانایی و قدرت نسبتا بالایی که دارد، دارای قیمت بسیار مناسبی نیز هست و کاربر با پرداخت مبلغ نسبتا کمی یک مادربرد خوب را خریداری می‌کند.

این مادربرد از تمامی پردازنده‌های جدید اینتل پشتیبانی می‌کند.
برای این منظور از چیپ‌ست پل شمالی اینتل P45 Express و پل جنوبی اینتل ICH10R در آن استفاده شده است.

از دیگر خصوصیات این مادربرد می‌توان به چهار ماژول حافظه با قابلیت پشتیبانی تا 16 گیگابایت حافظه DDR3 اشاره کرد.

شایان ذکر است این مادربرد از پیکره‌بندی RAID 0 ، RAID 1 ، RAID 5 و RAID 10 نیز پشتیبانی می‌کند

/ 0 نظر / 7 بازدید