ADSL چیست؟

ADSL چیست؟

مقدمه
دراختیار داشتن سرعت همان چیزی است که همیشه در پی آن هستیم . فن آوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر بههدف برسند. ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند و از دیگرروشهای دسترسی با استفاده از مودم ها و خط های تلفن به ستوه آمده اند و درپی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب به پاسخ خودبرسند.

ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی وآشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هرمنطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل وتصرف سخت افزاری و یا نرم افزاری، از این سرویس بهره مند نماید.

اینتکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیر ساختهای جدیدممکن ساخته است . استفاده از سیم کشی های موجود تلفن بدون نیاز به اتصالبه دستگاههای حجیم و پیچیده، کار مصرف کننده را بسیار راحت مینماید. برایداشتن یک اتصال ADSL در محل مصرف کننده تنها نیاز به یک مودم ویژه است.

پساز برقراری ارتباط تنها هزینه ثابت خط ADSL که به شکل ماهانه و با توجه بهپهنای باند دریافتی به عنوان هزینه دریافت میشود . در حالیکه از ارتباط ADSL استفاده می کنید ارتباط تلفنی شما همیشه آزاد و در دسترس است. هزینهتلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه میشود و ربطی به استفاده از خط ADSL ندارد.

نگاهى به فناورى ADSL

احتمالا شما هم از آن دسته ازکاربران اینترنت هستید که ازDial up یا همان سیستم شماره‌گیرى استفاده مى‌کنید‌، یک مودم معمولى برروى سیستم خود دارید‌،زمان زیادى از وقت شما هر روز باید صرف شماره‌گیرى واتصال بهاینترنت و قطع وصل‌هاى متوالى‌شود‌، در زمان استفاده ازاینترنت خط تلفن شما مشغول است و هزینه تلفن را هم باید پرداختکنید‌، مولتى‌مدیا در اینترنت را هم بى‌خیال شده‌اید و در‌آخراین‌که ازسرعت کند حلزونى اینترنت هم کلافه هستید. اما آیااینترنت پرسرعت را تاکنون تجربه کرده اید؟
اینترنت،‌ Dial up و...
براى اتصال به اینترنت با استفاده از خطوط‌تلفن استاندارد (زوجسیم مسى ) در کنار سیستم معروف و آشناى  Dial up، روش‌هاىدیگرى هم وجود دارد، مانند استفاده ازمودمهاى کابلى‌، شبکهمحلى و یا فناورى (DSL(Digital Subscriber Line و بى‌سیم (Wireless). فناورى‌ ADSL یکى از مناسب‌ترین و باصرفه‌ترینراهکارهاى دسترسى به اینترنت پر‌سرعت و مقابله با مشکلاتسیستم‌هاى اتصال معمولى ‌‌Dial up است‌!

 
فناورى ADSL
Asymmetric-DSL
یا‌ADSL،‌ ‌یکى از فناورى هاى رده‌ xDSL است.DSL یاخطوط اشتراک دیجیتالى‌با استفاده از کابلهاى تلفنمعمولى،‌امکان بهره‌گیرى از سرعت بالا را براى اتصال بهاینترنت فراهم مى‌کند‌DSL .امکانات و روش‌هاى گوناگونى براىمصارف خانگى فراهم مى‌کند که مناسب‌ترین آنها روش خطوط دیجیتالنامتقارن یا‌‌ADSLاست. در این روش با بهره‌گیرى از نوعى خاصمدولاسیون، پهناى باند قابل‌استفاده برروى کابل تلفن بهباندهاى فرکانسى متفاوتى تقسیم و هر سیگنال فرکانسى (صوت ،ارسال و دریافت داده‌هاى دیجیتالى) در یک باند صورت مى‌پذیرد.
بدین‌صورت در هنگام اتصال به اینترنت دیگر خط تلفن براىمکالمات صوتى اشغال نخواهد بود و امکان تبادل صوت و تصویرنیزوجود خواهد داشت .
در‌‌ADSL سرعت ارسال اطلاعات با سرعت دریافت اطلاعات مساوىنخواهد بود، در بالاترین سطح تئورى، امکان دریافت اطلاعات (DownStream) با سرعتى در‌حدود ‌‌8mbps و ارسال داده‌ (UpStream) با سرعتى معادل ‌640‌mbps فراهم مى‌شود. دقیقابدین‌خاطر از‌‌ADSL بانام نامتقارن یاد مى‌شود. بصورت عملى یککاربرخطوط ‌ADSL مى‌تواند با سرعتى در‌حدود ‌‌2mbps دریافتو‌‌256mbps ارسال اطلاعات برروى اینترنت داشته باشد. دراستفاده از اینترنت با فناورى‌ ADSL از‌Dial up وشماره‌گیرى وانتظار براى اتصال یا قطع ارتباط خبرى نخواهد بود‌و شما بصورتدائمى با مرکز‌‌ISP و در نهایت شبکه اینترنت متصل خواهید بود. با روشن کردن کامپیوتر خود اتصال شما به اینترنت برقرارمى‌شود.

ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی و آشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقهرا به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرمافزاری، از این سرویس بهره مند نماید.

□ ADSL چگونه کار مى‌کند؟
زوج‌سیم مسى تلفن شهرى از محدوده فرکانسى میان صفر‌ تا ‌‌2مگاهرتزپشتیبانى مى کند که از این میان فقط براى کاربردهاىشهرى تلفن ثابت(PSTN) از پهناى باند 4 ‌کیلوهرتز پشتیبانىمى‌شود. بدین‌معنى که هنگام استفاده از تلفن معمولى حداکثرباند فرکانسى‌4‌کیلو هرتز مورد استفاده قرار گرفته و مابقىباند بلا‌استفاده مى‌ماند.

ADSL
با‌بکار‌گیرى‌تکنولوژیهاى‌مدولاسیون‌‌تقسیم فرکانسى و فشردهسازى اطلاعات‌‌‌‌ این امکان را بوجود مى‌آورد که سیستمشماره‌گیرى تلفن بتواند از پهناى باند ‌‌4 ‌کیلوهرتز خوداستفاده کند و مابقى باند فرکانسى آزاد براى اتصال به اینترنتو تبادل اطلاعات میان کاربر و مرکز خدمات‌ ADSL استفاده شود. استفاده از محدوده فرکانس‌‌4‌کیلوهرتزى نمى‌تواند بیشتراز56kbps سرعت در‌اختیار کاربران قرار دهد و بااستفاده از یکپهناى باندى معادل ‌‌2 مگا هرتز میتوان تصور کرده که چه‌مقداربر سرعت تبادل اطلاعات افزدوه مى‌شود (چیزى در حدود ‌‌500‌‌برابر) و در این حالت است که میتوان به سرعت‌هاى 8mbps و حتىخیلى بالاتر دست یافت (تکنولوژى هاى جدیدتر‌ADSL قادر به ارائهسرعت‌هایى بیش از‌‌‌‌20mbps مى‌باشند). در عمل ‌ADSL از پهناىباند‌فرکانسى‌ 30KHz تا ‌‌138KHz براى ارسال اطلاعات و باندفرکانسى 138KHz تا ‌‌1.1Mhz براى‌گرفتن اطلاعات استفادهمى‌کند

/ 6 نظر / 9 بازدید
سایه

چنانچه دارای سایت یا وبلاگ پربازدیدی هستید می توانید با عضویت در سیستم اوکسین ادز اقدام به نمایش تبلیغات نمایید و به ازای هر کلیک بازدیدکنندگان برروی تبلیغات تا سقف 800 ریال بعنوان پورسانت دریافت نمایید.همچنین با معرفی این سیستم به دیگران و عضویت آنها از طریق شما به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغات آنها می شود مبلغ 50 ریال از طرف سایت به پورسانت شما اضافه خواهد شد و بدین صورت شما به یک حقوق ماهیانه و مادام العمر دست خواهید یافت. پرداخت کلیه وجوه و پورسانتها در سیستم تبلیغاتی اوکسین ادز توسط شرکت رفاه گستر جنوب به شماره ثبت 24516 تضمین شده می باشد.استقبال بی نظیر از این سیستم، خود نشان دهنده این مهم می باشد. از طریق لینک زیر میتونید در این سیستم عضو شوید: http://www.oxinads.com/?i=48004 پس از عضویت در سایت حداکثر بعد از 12 ساعت عضویت شما در سایت توسط مدیران تایید خواهد شد. بعد از اینکه در سایت login کردین در سمت راست صفحه لینک هایی رو خواهید دید. از اونجا میتونید کدهای تبلیغاتی گرافیکی و متنی رو دریافت کنید و در سایت یا وبلاگ خودتون قرار بدین.

haares

سلام آقای کریمی پور وبلاگ پر محتوایی داري اگه با تبادل لينك موفقي منو به اسم (آموزش ، همه چي) لينك كن تا من هم به هر اسمي كه خواستي لينكت كنم

با 25هزار تومان صاحب سايت فروشگاهي شويد

با 25هزار تومان صاحب سايت فروشگاهي شويد پكيج فروشگاهي فروتل با قيمت استثنايي 25هزار تومان كه بابت هزينه هاست و دامنه مي باشد عرضه شده است كه ویژه همکاران فروتل می باشد و همه دوستاني که مایل به داشتن سایت فروشگاهی با امکانات فوق العاده و متناسب با پورتال فروتل هستند می توانند ابتدا عضو فروتل شده و از داخل پنلي كه در اختيارتان گذاشته مي شود درخواست راه اندازي فروشگاه اينترنتي را نماييد حداكثر ظرف 2 هفته سايت شما طراحي مي گردد و سند مالكيت آن برايتان ارسال مي گردد. لينك ثبت نام : http://www.frotel.com/ads-reg.php?moarref=1 نيازي به داشتن محصول براي فروش نيست و صرفا براي سايت خودتان تبليغ خواهيد كرد و به ازاي فروش محصولات فروتل پورسانت دريافت خواهيد كرد چند نمونه از نسخه اوليه پكيج http://www.shahrecd.com http://www.nashreketab.com http://www.tala-javaher.com http://www.118kala.com http://www.bazarekhodro.com و ...

مهسا زمانی

سلام دوست عزیز شما به انجمن تخصصی کامپیوتر، اینترنت و شبکه وب افروز دعوت شده اید، امید وارم که حضور فعالی داشته باشید. درضمن شما می توانید در بخش معرفی سایت، سایت و یا وبلاگ خود را به تعداد زیادی از کاربران معرفی کنید.

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید . http://bmind.ir

معلم شرکتی

وبلاگ معلمان شرکتی (خرید خدماتی) http://msherkati.blogfa.com/