Tablet PC چیست؟

Slate : نوعی از این خانواده که فاقد کیبورد هستند هر چند که امکان اتصال جداگانه کیبورد USB یا بلوتوث به آنها وجود دارد.

http://ebess.persiangig.ir/image/TAblet%20PC%20(www.ebes.coo.ir)%20.jpg

رضا جوالچی : Tablet PC یک کامپیوتر قابل حمل شبیه نوت بوک یا یک دستگاه لوح مانند است که دارای یک نمایشگر لمسی یا قلمی است که به کاربر خود این امکان را می دهد به جای موس و کیبورد با دستگاه توسط انگشت دست یا یک قلم مخصوص که Stylus نام دارد کار کند.Table PC ها توسط اتصالات بیسیم به شبکه و اینترنت متصل می شوند. شکل لوح مانند این کامپیوترها این امکان را می دهد تا آنها در مکان هایی که استفاده از لپ تاپ ها مشکل یا سنگین است قابل استفاده باشند.Tablet PC ها نقطه اوج پیشرفت تکنولوژی سخت افزارهای نوت بوک و راحتی امکان کار و ورود اطلاعات به دستگاه هستند.
اشکال مشهور درTablet PC
Slate :
نوعی از این خانواده که فاقد کیبورد هستند هر چند که امکان اتصال جداگانه کیبورد USB یا بلوتوث به آنها وجود دارد.
این نوع معمولاً دارای نمایشگر از نوع LCD با سایز بین 4/8 تا 1/14 اینچ هستند و به عنوان کامپیوتر کار در شغل های ایستاده مانند پزشکی - آموزش و... بسیار کاربرد خواهند داشت.
Convertibles :
انواع Convertible یا همان قابل تبدیل Tablet PC یک بدنه اصلی دارای کیبورد و یک نمایشگر دارند.
این نوع شباهت زیادی به لپ تاپ های پیشرفته دارد و اغلب بزرگ تر و سنگین تر از نوع Slate هستند.
اغلب نمایشگر از طریق یک مفصل به بدنه متصل است.
این مفصل به نمایشگر این امکان را می دهد که 180 درجه حول محور خود بچرخد و بتواند به صورت برعکس روی بدنه و کیبورد قرار بگیرد البته این قابلیت یک نقطه ضعف هم برای این نوع کامپیوتر محسوب می شود زیرا این انواع در محل مفصل خود ضعیف هستند و به راحتی آسیب می بینند البته انواعی از مدل ها با استحکام بالاتر در دسترس است.
این نوع از Tablet ها در حال حاضر مشهورترین نوع در میان دیگر انواع هستند به دلیل اینکه به افرادی که هنوز به استفاده از قلم یا دست برای کار با کامپیوتر عادت ندارند این امکان را می دهد تا بتوانند از کیبورد استفاده کنند.
Hybrid :
مدل های هیبرید یا دورگه انواعی هستند که خصوصیات Slate ها و Convertible ها را با هم دارند.
این انواع دارای یک کیبورد هستند که قابلیت جدا شدن از دستگاه را دارد. نوع دورگه نباید با انواعSlate که دارای کیبورد قابل جدا شدن هستند اشتباه گرفته شود. کیبوردهای قابل جدا شدن انواع Slate قابلیت چرخش و تبدیل به یک کامپیوتر شبیه Convertible ها را ندارند.
استفاده ازTablet ها روز به روز در حال گسترش است و با آمدن ویندوز ویستا مدل های جدید مجهز به این سیستم عامل هستند. قیمت این نوع کامپیوتر نیز در حال کاهش است و می توان با قیمت کمی بیشتر از یک لپ تاپ یک Tablet PC خریداری کرد.

 

 

 

/ 0 نظر / 12 بازدید