معرفی مادربردهای مبتنی بر تکنولوژی X58

معرفی مادربردهای مبتنی بر تکنولوژیX58:

 

با نزدیک شدن به تاریخ عرضه رسمی نسل جدید پردازنده های کمپانی اینتل با نام تجاریCore i7 بازار مادربرد های پشتیبانی کننده از این پردازنده های قدرتمند نیز به شدتداغ شده است بطوری که تمام کمپانی های فعال در ضمینه ساخت مادربرد تاکنون و قبل ازعرضه رسمی پردازنده های Core i7 توسط اینتل مادربرد های تولیدی خود را معرفی کردهاند.

البته لازم به ذکر است با توجه به اینکه کمپانی اینتل تاکنون تنها یکپل شمالی برای پشتیبانی از Core i7 معرفی کرده است (X58) در نتیجه تمامی مادربردهای ساخته شده تاکنون نیز پر پایه همین چیپست طراحی و آماده شده اند.

خاطرنشان میکنم با عرضه Core i7 کمپانی اینتل سرانجام کنترلر حافظه را در درون پردازندهقرار داد که این امر باعث افزایش قابل ملاحظه پهنای باند حافظه خواهد شد پیش از اینو تا قبل از عرضه Core i7 وظیفه کنترل حافظه در سیستم های بر پایه پردازنده هایاینتل به عهده پل شمالی مادربرد بود.
 

زنده ماندن ویندوز XP به مدت 6 ماهدیگر:

 

شرکت مایکروسافت طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پشتیبانی از سیستم‌عامل Windows XP رابه مدت 6 ماه افزایش خواهد داد.

این شرکت خاطرنشان ساخت که تا پایان ماهژوئیه 2009، فروش کامپیوترها با سیستم‌های عامل Windows Vista Business یا Vista Ultimate را کاهش داده و Windows XP Professional را به جای آن‌ها خواهدفروخت.

شرکت مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که از تاریخ 31 ژانویه2009 صادرات سیستم‌عامل Windows XP Professional به تولیدکنندگان بزرگ کامپیوتر رامتوقف خواهد کرد. اما بر اساس تصمیمات جدید اتخاذ شده، فروش این سیستم‌عامل تا ششماه ادامه خواهد یافت.

یکی از نمایندگان مایکروسافت در این باره توضیح داد: "در حالیکه روز به روز بر تعداد کسانی که به Windows Vista روی می‌آورند بیشترمی‌شود، ما می‌خواهیم گذار از سیستم‌عامل قبلی به این سیستم‌عامل با اطمینان صورتگیرد. ادامه دادن عرضه و پشتیبانی از سیستم‌عامل Windows XP بخشی از تصمیمات ما دراین زمینه محسوب می‌شود".

به گفته مایکروسافت،‌ شرکت‌های کوچک(که بهتولیدکنندگان سیستم شهرت دارند) پس از تاریخ 31 ژانویه 2009 اجازه خرید Windows XP و نصب آن را روی کامپیوترهای خود نخواهند داشت.

برخی از تولیدکنندگان بزرگکامپیوترهای شخصی پیش‌تر اعلام کرده بودند که پس از 31 ژانویه 2009 استفاده ازسیستم‌عامل Windows XP را کاهش خواهند داد.

برای مثال، در ژانویه گذشته شرکتHP در مورد امکان استفاده از این سیستم‌عامل پس از تاریخ 31 ژانویه گفته بود: "HP تا تاریخ 30 ژوئیه این سیستم‌عامل را روی سیستم‌های تجاری خود نصب و آن را عرضهخواهد کرد".

شرکت مایکروسافت قصد دارد از ماه ژوئن به بعد فروش اینسیستم‌عامل را متوقف کند. این شرکت قصد دارد از تاریخ یاد شده، سیستم‌عامل Windows XP Home را از کامپیوترهای جدید حذف و سیستم‌عامل Vista را جایگزین آن کند

/ 0 نظر / 7 بازدید