آموزش پرداخت الکترونیکی توسط کارت بانک

امروزه در بیشتر نقاط جهان برای تسهیل در امر خرید و فروش و مبادله پول میان مردم و گسترش روزافزون اینترنت در جهان پرداخت الکترونیک بوجود آمد و استفاده از این روش در ایران هم چند وقتی است بصورت کمی جدی رو به فزونی گذاشته است .

اکثر دانشگاه های غیر انتفاعی , غیردولتی و مخصوصا دانشگاه آزاد شهریه های خود را بصورت الکترونیک دریافت میکنند که در ترم جدید تحصیلی در بعضی مراکز آموزشی فقط پرداخت الکترونیکی میسر میباشد . سردر گمی اکثر دانشجویان باعث شد که آموزش پرداخت الکترونیکی را بصورت هرچند کوتاه اما کافی گردآوری کنم .

http://ebess.persiangig.ir/image/banks(ebes.coo.ir).gif

معمولا دانشگاه ها و فروشگاه های الکترونیکی از طریق پرتال های بانک های ملی , ملت , پارسیان و سامان برای مبادله وجه استفاده میکنند به همین منظور من یک بانک دولتی ( ملت ) و یک بانک خصوصی ( پارسیان ) را انتخاب کردم .

پیش نیاز ها

اول شما باید حسابی را در بانک مربوطه باز و درخواست کارت الکترونیک کنید .

بعضی اصطلاحات

شماره کارت ( PAN ) : شماره ای ۱۶ رقمی که بصورت برجسته بر روی کارت نوشته شده است .

رمز اینترنتی ( PIN2 ) : کدی حداکثر ۱۲ رقمی که شما با مراجعه به خودپرداز میتوانید آن را دریافت و یا تغییر دهید .

رمز CVV : کدی معمولا سه رقمی که پشت کارت نوشته شده است . ( اگر این کد نوشته نشده از بانک خود آن را بخواهید )

تاریخ انقضاء کارت : پشت کارت نوشته شده است .

توجه : رمز اینترنتی با رمز کارت شما که با آن اقدام به برداشت وجه از خودپردازها میکنید متفاوت است .

بانک پارسیان

پورتال بانک پارسیان به شکل زیر است , این پرتال متاسفانه مجهز به کیبرد مجازی نیست و برنامه های مخرب اینترنتی امکان دسترسی به رمزهای شما را دارند , پس حتما توجه کنید از سیستمی اقدام به پرداخت کنید که از پاک بودن آن مطمئنید . توضیحات در شکل مشخص است .

http://ebess.persiangig.ir/image/parsians(www.ebes.coo.ir).gif

بانک ملت

پورتال بانک ملت را میتوان از نظر حرفه ای بودن و امکانات مشابه بانک سامان دانست . مجهز به کیبرد مجازی ( سعی کنید از کیبرد مجازی برای درج ارقام استفاده کنید ) است و توضیحات خوبی در ضمینه هر قسمت قرار داده است و اینکه شما زمان خاصی را برای درج و انجام عملیات پرداخت دارید که به امنیت کار می افزاید . به تصویر توجه کنید .

http://ebess.persiangig.ir/image/mellat-bank(www.ebes.coo.ir).gif

 

/ 0 نظر / 7 بازدید