پردازنده شش هسته‌ای اینتل

پردازنده شش هسته‌ای اینتل معرفی شد:

 

پلتفورم‌هایی که بر اساس این پردازنده ساخته می‌شوند می‌توانند با استفاده از طراحیمجهز به 16 پردازنده، از 96 هسته پردازشی بطور همزمان استفاده نمایند.

اینتلادعا می‌کند پردازنده سری جدیدXeon 7400می‌تواند موجب افزایش 50 درصدی کارائیبشود. پردازنده جدید سری 7400 شامل هفت پروسسور 45 نانومتری است که هرکدام دارای ششهسته بر روی هر چیپ بوده و از شانزده مگابایت حافظه نهان اشتراکی بهرهمی‌برند.

Tom Kilroy نایب رئیس اینتل و مدیرعاملDigital Enterprise Group می‌گوید: "معرفی این پردازنده‌ها موجب خواهد شد تا برتری اینتل در شاخهپردازنده‌های پیشرفته وhigh-end همچنان حفظ گردد."

امکانات جدید مانندهسته‌های اضافی، حافظه اشتراکی بزرگ‌تر و وجود فناوری‌های پیشرفته مجازی‌سازی موجبگردیده‌اند تا سریXeon 7400 از لحاظ کارائی به رکوردی جدید دست یابد. رکوردهایی کهسازمان‌ها را در مسیر گسترش موج بعدی از مجازی‌سازی قرار خواهند داد.

اینتلمی‌گوید برنامه‌هایی که برای محیط‌های مجازی و فعالیت‌های مرتبط با داده‌ها مانندبانک‌های اطلاعاتی، هوشمندی تجاری (BI)، برنامه‌ریزی منابع سازمانی و یکپارچه‌سازیسرورها ساخته شده‌اند می‌توانند بصورت واضح از افزایش کارائی بدست آمده توسط اینپردازنده بهره ببرند.

پلتفورم‌هایی که بر اساس این پردازنده ساخته می‌شوندمی‌توانند با استفاده از طراحی مجهز به 16 پردازنده، از 96 هسته پردازشی بطورهمزمان استفاده نمایند!

/ 2 نظر / 4 بازدید
mina kiani

سلام مرسی که سرزدی باشه من که قدرشو خیلی خوب میدونم[لبخند] رو تبلیغت هم لینک کردم [گل][لبخند][لبخند]