معاون مدیر FBI در این ایمیل چه گفته است؟!

 

به گزارش SPAMfighter این اسپم نیز همانند دیگر انواع هرزنامه‌ها، با هدف پولسازی یا دستیابی به اطلاعات شخصی کاربران منتشر می‌شود.

 

 

اسپمرها برای نیل به اهداف خود، بعضاً دست به کارهای عجیب و غریبی می‌زنند؛ از جمله ارسال ایمیل به نام شخصیت‌های مشهور!
به تازگی هرزنامه جدیدی در فضای اینترنت مشاهده شده که ادعا می‌کند از سوی جان پیستول معاون مدیر FBI صادر گشته است.

مرکز شکایات جرایم اینترنتی (IC3) با صدور هشداری در این خصوص، اعلام کرده که اسپم یادشده در سطح وسیع در حال سر درآوردن از inbox کاربران آمریکایی است.

بنا به اعلام این مرکز، استفاده از نام و رسم مقامات FBI یک شیوه قدیمی است که اسپمرها از آن برای اعتبار دادن به هرزنامه‌های خود و در نتیجه راحت فریفتن کاربران غیرحرفه‌ای استفاده می‌کنند.

به گزارش SPAMfighter این اسپم نیز همانند دیگر انواع هرزنامه‌ها، با هدف پولسازی یا دستیابی به اطلاعات شخصی کاربران منتشر می‌شود.

مرکز شکایات جرایم اینترنتی که همچنان مشغول صدور هشدارهایی در خصوص این کلاهبرداری است، اعلام کرده که این اولین باری نیست که از نام یکی از مقامات FBI در ارسال ایمیل‌های جعلی استفاده می‌گردد.
در واقع این نوع ایمیل‌ها، با استفاده از تصاویر کارکنان FBI یا مهر و آرم این سازمان، نوعی اعتبار برای خود دست و پا می‌کنند.

IC3 از کاربران خواسته است ضمن برخورداری از هوشیاری بیشتر، در صورت مواجه شدن با تکنیک‌ها و شیوه‌های مورد استفاده هرزنامه‌نویس‌ها، این کلاهبرداری‌ها را به اطلاع آنها برسانند.

IC3 در پایان به کاربران گفته است که در برخورد با ایمیل‌های ناخواسته و ناشناس دقت بسیاری به خرج دهند و این ایمیل‌ها را باز نکنند یا بر لینک‌های درون آن کلیک ننمایند.

مرکز شکایات جرایم اینترنتی همچنین تاکید کرده که با استناد به چنین ایمیل‌های مبهمی، هرگز نباید هیچ نوع اطلاعات شخصی ارائه و فاش گردد.

/ 0 نظر / 8 بازدید