تاثیر هندوانه بر ناتوانی جنسی

بر اساس تحقیقاتی که توسط دکتر پتیل در دانشگاه تگزاس صورت گرفته است، ریز مغذی های موجود در هندوانه ترکیباتی هستند که نقش فعالی را در واکنش های شیمیایی مفید در بدن به عهده دارند.

آرژنین موجود در هندوانه باعث افزایش اکسید نیتریک متسع کننده عروق می شود که این اثر مشابه وایـــاگرا می باشد و برای درمان اختلالات جنسی و یا پیشگیری از آن ها کاربرد دارد. افزایش اکسید نیتریک در درمان آن دسته از اختلالات روانی که نیاز به روان تر شدن جریان حون دارند موثر است و در عین حال برای آنژین صدری و بیماری های قلبی نیز می تواند مفید باشد. شاید هندوانه هنوز مانند وایــاگرا عمل نکند اما عروق را بدون اثرات جانبی که مصرف دارو به همراه دارد متسع می کند. فواید هندوانه به همین جا ختم نمی گردد. آرژنین با پاک سازی بدن از آمونیاک و سموم به دستگاه دفع ادرار نیز کمک می کند. سیترولین که پیش ساز آرژنین می باشد، در پوست هندوانه به مقدار بیشتری نسبت به خود هندوانه یافت می شود.

هندوانه غنی از لیکوپن نیز می باشد که از این نظر حتی می تواند جایگزین گوجه فرنگی نیز باشد. حدود ۹۲% هندوانه را آب تشکیل می دهد، اما همان ۸% بقیه حاوی مقدار قابل توجهی لیکوپن و دیگر آنتی اکسیدان هایی است که در سلامت قلب، پروستات و پوست نقش دارند.

/ 0 نظر / 9 بازدید