اپل محکومیت ال‌جی

اپل شکایت می‌کند:

 

شرکت اپل هدف شکایتی قرار گرفته که مدعی است فن‌آوری مورد استفاده آیفونبرای مرور وب امتیاز انحصاری به ثبت رسیده توسط یک طراح را نقض کرده است.
بر اساس این شکایت که در دادگاهی ناحیه‌ای در تایلر تگزاس مطرح شده،فن‌آوری که آیفون برای مرور و نمایش برخی وب‌سایت‌های طراحی شده برایصفحات کوچک تلفن همراه استفاده می‌کند امتیازی را نقض می‌کند که یکی ازموسسان شرکت EMG از ابداع‌کنندگان آن است.
یک سخنگوی شرکت اپل با بیان این که این شرکت در مورد شکایت‌های معلق بحث نمی‌کند از اظهارنظر خودداری کرد.
اپل با شکایت‌های متعددی ازسوی مصرف‌کنندگانی روبه‌رو بوده که مدعی‌انداین شرکت به طور نادرست مدعی شده اتصال به اینترنت مدل جدید آیفون دوبرابر سریع‌تر از مدل اصلی آن است.
این شرکت همچنین با انتقادهایی در مورد مشکل دسترسی به شبکه‌های تلفن همراه نسل سوم از آیفون مواجه شده است.
شبکه‌های تلفن همراه نسل سوم صفحات وب را با سرعتی که قابل مقایسه با سرعتاتصالات پهنای باند ثابت است بارگذاری می‌کنند و سازگاری با شبکه‌های نسلسوم یکی از ویژگی‌های مدل جدید آیفون است.

 

 

محکومیت 873 میلیون دلاری یک هرزنامه نویس:

 

طبق حکم یک دادگاه، شبکه‌ی اجتماعی فیس بوک 873 میلیون دلار از مردکانادایی خسارت دریافت خواهد کرد که به ارسال پیام‌های هرزنامه‌یی بهاعضای این سایت متهم شده است.
دادگاه فدرال در سن خوزه کالیفرنیا علیه این مرد کانادایی و شرکتش حکمصادر کرده و استفاده از فیس بوک یا تعامل با اعضای آن را برای وی ممنوعکرد.
به گفته سخنگوی فیس بوک، این شبکه از فصل بهار متوجه افزایش هرزنامه‌هاییشد که اعضای فیس بوک از دوستان و اعضای دیگر دریافت می‌کردند و تبلیغاتمختلفی در آن‌ها وجود داشت.
شبکه اجتماعی فیس بوک تحت قانون کن اسپم شکایت خود را مطرح کرد و خسارتیکه به آن تعلق گرفته بزرگ‌ترین حکم در مورد یک پرونده تحت قانون مذکور بهشمار می‌رود.
فیس بوک فن‌آوری ضدهرزنامه‌ای خود را از بهار تقویت کرده و ابزاری ایجادکرده که قادر به حذف پیام‌ها از اکانت‌ها و مسدود کردن URLهایی است کهکاربران را مستقیما به سایت‌های هرزنامه هدایت می‌کنند

 

 

ال‌جی و عرضه نمایشگر چند لمسی:

 

شرکت LG از تولید نمایشگرهای جدیدی برای سیستم‌های رایانه‌ای خبر داد کهبه فناوری چند لمسی(Multi-Touch) مجهز شده است و به کاربران امکان می‌دهدکه در آن واحد با انگشتان خود سیستم‌های داخلی را به صورت مجزا کنترلکنند.
شرکت LG اعلام کرده که این نمایشگرها را به صورت اختصاصی برای کامپیوترهای iMac تولید کرده است، اما اپل هنوز خبری را در مورد توافق سخت‌افزاری خودبا شرکت کره‌ای LG منتشر نکرده است.
شرکت LG ادعا می‌کند که این محصول از نخستین نمایشگرهای جهان محسوب می‌شودکه به فناوری چند- لمسی مجهز شده است و به زودی در بازارهای جهانی فروختهخواهد شد.
این نمایشگر در اندازه‌های مختلف ساخته شده است و به گفته شرکت LG، قیمت آن با نمایشگرهای معمولی تفاوت زیادی ندارد.
به گفته کارشناسان، احتمال می‌رود نخستین نمونه‌ها از نمایشگر چند- لمسی LG از ژانویه 2009 وارد بازارهای جهانی شود.

 

 

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید!

/ 0 نظر / 43 بازدید