پشت گرد

پشت گرد از جمله عادتهای بد و ناهنجار رایج بین جوانان بویژه دختران است. دلایل مختلفی برای ایجاد این عارضه وجود دارند که هرکدام روش درمانی خاص خود را دارد. در این عارضه از یک طرف کتف‌ها از یکدیگر دور شده، مفصل بازو را به سمت جلو و داخل می‌چرخاند. از طرف دیگر طول عضلات سینه‌ای در جلو کوتاه تر شده و منجر به کشیدگی و ضعف این عضله و عضلات سوم وچهارم ذوزنقه و عضلات متواضی الاضلاع در پشت می گردد.

در این حالت برآمدگی در پشت به شکل گوژ ایجاد می‌شود که در مراحل اولیه جلوه خوبی ندارد و با پیشرفت عارضه گوژپشتی دائمی بروز پیدا می‌کند.

مهمترین دلیل بروز پشت گردی بد نشستن هنگام مطالعه، خیاطی و کارهای دستی است. خم کردن سر به جلو برای مدت طولانی یا سر به زیر بودن هم باعث کشیدگی عضلات راست کننده گردن می شوند. افسردگی، عدم تحرک و ثابت ماندن در وضعیت های غلط ازجمله عوامل کمک کننده در ایجاد این عارضه هستند. دختران خجالتی در دوران بلوغ بعلت عدم آگاهی ازرشد سریع صفات ثانویه جنسی خود در هنگام رشد سعی در پوشاندن برجستگی سینه‌هایشان می‌کنند. بنابراین بازوان را بطرف جلو چرخانده و سینه‌ها را بین دو بازو پنهان می‌کنند. به این ترتیب عضلات سینه‌ای آنها کوتاه شده و عضلات کتف آنها در ناحیه پشت کشیده می‌شوند. پس از مدتی طولانی بدن این عادت غلط را حفظ کرده و به تدریج به صورت یک عادت بد در رفتار وی باقی می‌ماند.

 

درمان :

 

مهمترین راه درمان این عارض ورزش است. در این راه باید عضلات سینه‌ای را تحت کشش و عضلات پشت را تقویت نمود.

برای این منظور از تمرینات زیر استفاده می‌کنیم:

 

 

 Upper Back Pain Exercises: Illustration

/ 4 نظر / 5 بازدید
فریدون بهنیا

سلام چطور است که کسی نباید از مطالب شما کپی برداری کند در صورتی که خود شما از مطلب من بدون اجازه استفاده کرده اید؟ بهتر است در این زمینه بیشتر دقت کنید و امیدوارم این اخرین تذکر کافی باشد. دکتر فریدون بهنیا DrFBehnia@yahoo.FR

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم ، اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا یزنید http://bmind.ir

دستگاه میکرودرمی-رفع کننده دائم لک،چروک صورت.

دستگاه جوان کننده- پوست صورت و بدن-- دستگاه میکرودرمی -- برترين لايه بردار مکانيکي پوست بدون ايجاد زخم و آسيب مطابق استاندارد هاي جهاني و دارای استاندارد از اداره تجهیزات پزشکی ایران. کاربرد هاي دستگاه رفع کننده طبيعي و کامل کليه لک ها از جمله لک و خال مربوط به پيري پوست و رفع کننده ي چين و چروک و کک مک صورت و خطوط پيشاني است. *** دستگاه داراي سه کاربرد مختلف مي باشد:پودري،الماسه و ايندرمولوژي(ماساژ و خون رساني به پوست) با دوسال گارانتي طلايي و خدمات پس از فروش بصورت مادام العمر جهت استفاده خانگي و يا حرفه اي و کلينيکي تماس حاصل فرماييد: 02188912301 و 09196218617 www.microdermabrasion.ir ساير تجهيزات پزشکي توليدي: دستگاه درماتسکوپ دستگاه الکتروليز رفع کننده موهاي زايد جهت کاربرد حرفه اي انواع دستگاه هاي هيدرودرمي دستگاه RF

سارا

salam matn kheili mokhtasar ama mofid v aghabele fahm bood babate zahamat tashakor