به سادگی ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کنید !

به طور معمول حدود یک هفته برای تنظیم بدن با ساعت جدید و میزان کردن ساعت خواب نیاز است.

  • چگونه کار می کند؟

به سادگی در یک دوره 12 تا 16 ساعت قبل از زمانی که می خواهید بیدار شوید غذا میل کنید. برای مثال اگر شما می خواهید در ساعت 2 بامداد بیدار شوید از ساعت 10 تا 2 بعد از ظهر بعد از صرف غذا هیچ چیزی نخورید و این غذا نخوردن را تا ساعت 2 بامداد ادامه دهید تا بیدار شوید. برای اطمینان بیشتر از یک غذای سالم درست شده از آرد ذرت استفاده کنید!

یک مثال دیگر این است که شما می خواهید از لس آنجلس به توکیو پرواز کنید جوری برنامه ریزی کنید که صبحانه را در توکیو میل کنید و از 12 تا 16 ساعت قبل از صبحانه در توکیو چیزی میل نفرمائید.

  • چرا کار می کند؟

مانند هر چیزی که در ارتباط با پویایی ما وجود دارد این هم برای بقای ما طراحی شده است.

این تحقیق می گوید: برای یک حیوان کوچک پیدا کردن غذا در یک روز یک ماموریت خطیر است! یک گرسنگی چند روزه که باعث مرگ هم می شود یک تهدید عادی در طبیعت است.

بنا بر این طبیعی است که حیوانات یک ثانویه داشته باشند تا بتوانند الگوهای رفتاری خود را با آن تطبیق بدهند. این به خصوص در زمانی است که آنها بعد از یک دوره گرسنگی غذایی برای خود پیدا می کنند.

این تحقیق اشاره می کند که تغییر مکانیسم بقا که در پستانداران کوچک به ناچار باعث تغییر در الگوی خواب آنها می شود به صورت یک قانون قصار می گوید: یک دوره گرسنگی به تنهایی کافی است تا یک چرخه 24 ساعته سنتی و ساده را تخریب کند!

آقای ساپر می گوید: این ساعت ثانویه جدید جانداران را قادر می سازد تا به سوییچ کردن بین جدول خواب و بیداری توانایی پیدا کردن حداکثر غذا را بیابند. یک دوره روزه 16 ساعته بدون غذا کافی است تا این ساعت مجبور به کار شود!

/ 0 نظر / 8 بازدید