نسخه دوم فایر فاکس3.1 آلفا منتشر شد

شرکت موزیلا یک نسخه آزمایش شده و پیشرفته از مرورگر اینترنتی مشهور فایرفاکسخود را منتشر کرد. موزیلا درست چند روز پس از این که شرکت گوگل نرم‌افزار معروف  Chrome خود را منتشر کرد، دست به چنین اقدامی می زند.

آلفای دوم Firefox3.1 شب هنگام آماده بهره‌برداری شد. نام این نسخه Shiretoko بوده و در این مرحله فعلا قرار بر این است که تنها برنامه‌نویسان و آزمایش‌کنندگاناز آن استفاده کنند.

براساس بیانیه ای که شرکت موزیلا در همین زمینه منتشر کرده است، این نسخه ازفایرفاکس، دارای قابلیت‌های تازه و متعددی است که از جمله آن‌ها می‌توان به اینموارد اشاره کرد: پشتیبانی عالی این مرورگر از video tag element جدیدی که بااستاندارد HTML 5 معرفی شده است تا بدین وسیله از تصاویر ویدئویی که به طور فزایندهبا مرورگرهای اینترنتی ارائه می‌شوند، پشتیبانی بیشتری به عمل آید.

Shiretoko همچنین به کاربران اجازه جابجایی drag and drop)) کلیدهایکنترلی(tab)  واقع در بین پنجره‌های مرورگر را خواهد داد تا بدین وسیله عملکرد دربرخی قسمت‌ها بهبود یابد. همچنین برای کسانی که خواهان افزودن زمینه‌هایی (theme) در بالای فایرفاکس هستند،  یکپارچگی بهتری با زمینه(theme)  Aero ‘Glass’  ویندوزویستا تهیه خواهد شد.

از دیگر ویژگی‌های نرم‌افزار جدید موزیلا این است که می‌تواند برخی امکاناتجانبی را برای افزایش سرعت به مرورگر بیافزاید، بخصوص در فضای کاری JavaScript  کهگوگل آن را برای نشان‌دادن قدرت مرورگر Chrome  که هفته گذشته آماده بهره‌برداریشد، بسیار برجسته کرد.

موزیلا به دنبال یکپارچه کردن یک موتور JavaScript سریع‌تر با نام TraceMonkey با فایرفاکس نیز است.

نسخه آلفای Firefox3.1 را می‌توان از سایت اینترنتی Mozila بارگذاری کرد.

/ 0 نظر / 7 بازدید