هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
پرینتر داخل دوربین عکاسی شما
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٢
 

می دانم که این مطلب برای عکاسان حرفه ای معنایی ندارد. اما اگر یک لحظه بخاطر بیاوریم که اکثر کاربران دوربین های دیجیتالی – چه در خود دوربین ها و چه در ابزارهایی مثل موبایل- کاربرانی غیرحرفه ای مثل من و شما هستند آن وقت جذابیت این تکنولوژی بیشتر می شود.

از امروز دوربین دیجیتالی در امریکا ارائه شده که در داخل خود پرینتر دارد. Tomy Xiao دوربینی است با سنسور ۵ مگاپیکسلی که اکنون می تواند عکسهایی به اندازه ۲ *۳اینچ پرینت کند. می توان عکسهایی پشت سر و هم و متعدد از یک موضوع گرفت انها را در همانجا ویرایش کرد انتخابهایی نیز برای نوع فریم٬ گوشه پس زمینه و ..برای عکسها در نظر گرفت و بلافاصله ان را در همین دوربین پرینت کرد. البته کاغذ لازم برای عکسها بسته هایی ۳۰تایی است و باید جداگانه تهیه شود. این دوربین در ژاپن ۳۵۰ دلار و در امریکا ۵۰۰ دلار به فروش می رسد.

takaratomy_xiao_1

نکته مهم در مورد این دوربین یک چیز است: ورود پرینتر به دوربین های عکاسی دیجیتال. همه چیز بستگی دارد به واکنش کاربران.اگر استقبال کافی از این قبیل نمونه ها شود بعید نیست تولیدکنندگان اصلی دوربین های آماتوری-نیمه حرفه ای و همچنین سازندگان گوش های موبایل به این سمت گرایش پیدا کنند. در بدو شروع نمونه ها چندان چنگی به دل نخواهند زد اما به مرور می توان منتظر شگفتی های بسیار بود.

,
,
 
comment نظرات ()