هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
اپل محکومیت ال‌جی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٧
 

اپل شکایت می‌کند:

 

شرکت اپل هدف شکایتی قرار گرفته که مدعی است فن‌آوری مورد استفاده آیفون برای مرور وب امتیاز انحصاری به ثبت رسیده توسط یک طراح را نقض کرده است.
بر اساس این شکایت که در دادگاهی ناحیه‌ای در تایلر تگزاس مطرح شده، فن‌آوری که آیفون برای مرور و نمایش برخی وب‌سایت‌های طراحی شده برای صفحات کوچک تلفن همراه استفاده می‌کند امتیازی را نقض می‌کند که یکی از موسسان شرکت EMG از ابداع‌کنندگان آن است.
یک سخنگوی شرکت اپل با بیان این که این شرکت در مورد شکایت‌های معلق بحث نمی‌کند از اظهارنظر خودداری کرد.
اپل با شکایت‌های متعددی ازسوی مصرف‌کنندگانی روبه‌رو بوده که مدعی‌اند این شرکت به طور نادرست مدعی شده اتصال به اینترنت مدل جدید آیفون دو برابر سریع‌تر از مدل اصلی آن است.
این شرکت همچنین با انتقادهایی در مورد مشکل دسترسی به شبکه‌های تلفن همراه نسل سوم از آیفون مواجه شده است.
شبکه‌های تلفن همراه نسل سوم صفحات وب را با سرعتی که قابل مقایسه با سرعت اتصالات پهنای باند ثابت است بارگذاری می‌کنند و سازگاری با شبکه‌های نسل سوم یکی از ویژگی‌های مدل جدید آیفون است.

 

 

محکومیت 873 میلیون دلاری یک هرزنامه نویس:

 

طبق حکم یک دادگاه، شبکه‌ی اجتماعی فیس بوک 873 میلیون دلار از مرد کانادایی خسارت دریافت خواهد کرد که به ارسال پیام‌های هرزنامه‌یی به اعضای این سایت متهم شده است.
دادگاه فدرال در سن خوزه کالیفرنیا علیه این مرد کانادایی و شرکتش حکم صادر کرده و استفاده از فیس بوک یا تعامل با اعضای آن را برای وی ممنوع کرد.
به گفته سخنگوی فیس بوک، این شبکه از فصل بهار متوجه افزایش هرزنامه‌هایی شد که اعضای فیس بوک از دوستان و اعضای دیگر دریافت می‌کردند و تبلیغات مختلفی در آن‌ها وجود داشت.
شبکه اجتماعی فیس بوک تحت قانون کن اسپم شکایت خود را مطرح کرد و خسارتی که به آن تعلق گرفته بزرگ‌ترین حکم در مورد یک پرونده تحت قانون مذکور به شمار می‌رود.
فیس بوک فن‌آوری ضدهرزنامه‌ای خود را از بهار تقویت کرده و ابزاری ایجاد کرده که قادر به حذف پیام‌ها از اکانت‌ها و مسدود کردن URLهایی است که کاربران را مستقیما به سایت‌های هرزنامه هدایت می‌کنند

 

 

ال‌جی و عرضه نمایشگر چند لمسی:

 

شرکت LG از تولید نمایشگرهای جدیدی برای سیستم‌های رایانه‌ای خبر داد که به فناوری چند لمسی(Multi-Touch) مجهز شده است و به کاربران امکان می‌دهد که در آن واحد با انگشتان خود سیستم‌های داخلی را به صورت مجزا کنترل کنند.
شرکت LG اعلام کرده که این نمایشگرها را به صورت اختصاصی برای کامپیوترهای iMac تولید کرده است، اما اپل هنوز خبری را در مورد توافق سخت‌افزاری خود با شرکت کره‌ای LG منتشر نکرده است.
شرکت LG ادعا می‌کند که این محصول از نخستین نمایشگرهای جهان محسوب می‌شود که به فناوری چند- لمسی مجهز شده است و به زودی در بازارهای جهانی فروخته خواهد شد.
این نمایشگر در اندازه‌های مختلف ساخته شده است و به گفته شرکت LG، قیمت آن با نمایشگرهای معمولی تفاوت زیادی ندارد.
به گفته کارشناسان، احتمال می‌رود نخستین نمونه‌ها از نمایشگر چند- لمسی LG از ژانویه 2009 وارد بازارهای جهانی شود.

 

 

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید!


 
comment نظرات ()