هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
امیدواری مایکروسافت به کاهش بدافزارها با رایگان ساختن ابزارهای امنیتی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٤
 

روز سه شنبه هفته گذشته کمپانی مایکروسافت در اطلاعیه ای عمومی اظهار داشت که فروش سرویس امنیتی Windows Live OneCare را متوقف می سازد. به این ترتیب در اواخر سال 2009 میلادی نسخه ای رایگان از این سرویس در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

ابزار Windows Live OneCare در حدود سه سال پیش ابتدا در قالب سرویسی آزمایشی به کاربران معرفی شد و در نهایت مایکروسافت به فکر فروش این سرویس با نرخ 49 دلار در سال بر آمد. این ابزار بر طبق گفته اغلب رقیبان حوزه امنیتی مایکروسافت و کارشناسان تاکنون نتوانسته است تعداد کاربران قابل قبولی را به سوی خود جذب کند.

مایکروسافت با اعلام رایگان ساختن Windows Live OneCare به واقع ابتدا شکست فروش این سرویس را قبول کرده است و در قدم دوم تاثیر مثبت استفاده از ابزارهای رایگان امنیتی را تایید می کند.

مایکروسافت تولد دوباره OneCare را با نام رمز Morro دنبال می کند و ارائه اولین نسخه آنرا در اواخر سال 2009 میلادی انجام خواهد داد.

آخرین گزارش سری امنیتی مایکروسافت نشان می دهد که برای مثال کاربرانی که از ابزار ضد بدافزار Malicious Software Removal Tool استفاده کرده اند به نسبت دیگر کاربران سیستم پاک تری را در اختیار داشته اند. مایکروسافت باور دارد که با تهیه نسخه رایگان ابزار امنیتی OneCare کاربرانی را هدف قرار می دهد که هم اکنون از هیچ گونه نرم افزار امنیتی ضد ویروس بهره نمی برند.

در حالیکه در پایان سال مالی گذشته اغلب کمپانی های نرم افزارهای امنیتی از جمله McAffe و Symantec از رشد دو رقمی و یا بیشتر سود خالص خود خبر می دادند مایکروسافت حتی نتوانست در بخش امنیت یک رقم جلوتر از عدد قبلی خود برود.

 


 
comment نظرات ()