هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
معرفی مادربردهای مبتنی بر تکنولوژی X58
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢۱
 

معرفی مادربردهای مبتنی بر تکنولوژی X58:

 

با نزدیک شدن به تاریخ عرضه رسمی نسل جدید پردازنده های کمپانی اینتل با نام تجاری Core i7 بازار مادربرد های پشتیبانی کننده از این پردازنده های قدرتمند نیز به شدت داغ شده است بطوری که تمام کمپانی های فعال در ضمینه ساخت مادربرد تاکنون و قبل از عرضه رسمی پردازنده های Core i7 توسط اینتل مادربرد های تولیدی خود را معرفی کرده اند.

البته لازم به ذکر است با توجه به اینکه کمپانی اینتل تاکنون تنها یک پل شمالی برای پشتیبانی از Core i7 معرفی کرده است (X58) در نتیجه تمامی مادربرد های ساخته شده تاکنون نیز پر پایه همین چیپست طراحی و آماده شده اند.

خاطر نشان میکنم با عرضه Core i7 کمپانی اینتل سرانجام کنترلر حافظه را در درون پردازنده قرار داد که این امر باعث افزایش قابل ملاحظه پهنای باند حافظه خواهد شد پیش از این و تا قبل از عرضه Core i7 وظیفه کنترل حافظه در سیستم های بر پایه پردازنده های اینتل به عهده پل شمالی مادربرد بود.
 

زنده ماندن ویندوز XP به مدت 6 ماه دیگر:

 

شرکت مایکروسافت طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پشتیبانی از سیستم‌عامل Windows XP را به مدت 6 ماه افزایش خواهد داد.

این شرکت خاطرنشان ساخت که تا پایان ماه ژوئیه 2009، فروش کامپیوترها با سیستم‌های عامل Windows Vista Business یا Vista Ultimate را کاهش داده و Windows XP Professional را به جای آن‌ها خواهد فروخت.

شرکت مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که از تاریخ 31 ژانویه 2009 صادرات سیستم‌عامل Windows XP Professional به تولیدکنندگان بزرگ کامپیوتر را متوقف خواهد کرد. اما بر اساس تصمیمات جدید اتخاذ شده، فروش این سیستم‌عامل تا شش ماه ادامه خواهد یافت.

یکی از نمایندگان مایکروسافت در این باره توضیح داد: "در حالیکه روز به روز بر تعداد کسانی که به Windows Vista روی می‌آورند بیشتر می‌شود، ما می‌خواهیم گذار از سیستم‌عامل قبلی به این سیستم‌عامل با اطمینان صورت گیرد. ادامه دادن عرضه و پشتیبانی از سیستم‌عامل Windows XP بخشی از تصمیمات ما در این زمینه محسوب می‌شود".

به گفته مایکروسافت،‌ شرکت‌های کوچک(که به تولیدکنندگان سیستم شهرت دارند) پس از تاریخ 31 ژانویه 2009 اجازه خرید Windows XP و نصب آن را روی کامپیوترهای خود نخواهند داشت.

برخی از تولیدکنندگان بزرگ کامپیوترهای شخصی پیش‌تر اعلام کرده بودند که پس از 31 ژانویه 2009 استفاده از سیستم‌عامل Windows XP را کاهش خواهند داد.

برای مثال، در ژانویه گذشته شرکت HP در مورد امکان استفاده از این سیستم‌عامل پس از تاریخ 31 ژانویه گفته بود: "HP تا تاریخ 30 ژوئیه این سیستم‌عامل را روی سیستم‌های تجاری خود نصب و آن را عرضه خواهد کرد".

شرکت مایکروسافت قصد دارد از ماه ژوئن به بعد فروش این سیستم‌عامل را متوقف کند. این شرکت قصد دارد از تاریخ یاد شده، سیستم‌عامل Windows XP Home را از کامپیوترهای جدید حذف و سیستم‌عامل Vista را جایگزین آن کند


 
comment نظرات ()