هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
دزدکی افزار
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٢
 

دنیای امنیت کامپیوتر، واقعا دنیای عجیبیه و هکرها اعجوبه های خلاقیت و استادان وارد کردن مفاهیم جدید به فرهنگ واژگان انسان قرن بیست ویکمی. در حین تحقیقاتم به این اصطلاح برخوردم که گفتم بد نباشه در وبلاگم راجع بهش بنویسم. اصطلاحی به نام snoopware که من آنرا "دزدکی افزار" می نامم. یک معنی اسنوپ، مخفیانه تحقیقات به عمل آوردن است اما عملا نمی شود این رو دراین کیس استفاده کرد برای همین من دزدک افزار رو بیشتر می پسندم

اکثریت غریب به اتفاق تلفن های همراه امروزی دارای دوربین هستند و به راحتی می شود با آنها عکس گرفت و در فلیکر آپلود کرد و یا فیلم گرفت و در یوتوب و سایر سایتهای ویدئویی آپلود کرد. در این میان هکرها هم لقمه چرب و نرمی گیرشان آمده است. موبایل شخص قربانی هک می شود و تحت کنترل هکر در میاد. حال هکر در هر کجای دنیا که باشد کنترل موبایل شخص قربانی را در دست دارد بدون آنکه قربانی اصلا بداند چه بلایی قرار است سرش بیاید.

هکر از راه دور و از طرق مختلف قادر خواهد بود که میکروفن و یا دوربین موبایل شخص قربانی را روشن کند و بدین طریق خواهد توانست هرآنچه که اطراف موبایل اتفاق می افتد را ببینید و یا بشنود. تصور کنید که موبایل خود را در اتاق خوابتان به ایستگاه شارژ زده اید(موبایل به حالت عمودی قرار گرفته است) و هکر نااهل دوربین آن را روشن کند. او حتی می تواند به موبایل بگوید که هرآنچه هست را ضبط کند و یا حتی به صورت زنده و آنلاین بر روی اینترنت بفرستد و اینها همه بدون اطلاع شخص دارنده موبایل انجام می شود! بازرگانی و یا مدیر ارش یک شرکتی را در نظر بگیرید که جلسات مهمی می رود و اطلاعات ارزشمندی را رد و بدل می کند. حال تصور کنید هکر ناجنس، میکروفن موبایل رو بدون اینکه آقای مدیر بداند، روشن کند و تمام مکالمات را بشنود! مراقب دزدکی افزارها باشید. آنها هیچ شانسی برای نگاهداری حریم شخصی شما نخواهند گذاشت.


 
comment نظرات ()