هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
پشت گرد
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱۱
 

پشت گرد از جمله عادتهای بد و ناهنجار رایج بین جوانان بویژه دختران است. دلایل مختلفی برای ایجاد این عارضه وجود دارند که هرکدام روش درمانی خاص خود را دارد. در این عارضه از یک طرف کتف‌ها از یکدیگر دور شده، مفصل بازو را به سمت جلو و داخل می‌چرخاند. از طرف دیگر طول عضلات سینه‌ای در جلو کوتاه تر شده و منجر به کشیدگی و ضعف این عضله و عضلات سوم وچهارم ذوزنقه و عضلات متواضی الاضلاع در پشت می گردد.

در این حالت برآمدگی در پشت به شکل گوژ ایجاد می‌شود که در مراحل اولیه جلوه خوبی ندارد و با پیشرفت عارضه گوژپشتی دائمی بروز پیدا می‌کند.

مهمترین دلیل بروز پشت گردی بد نشستن هنگام مطالعه، خیاطی و کارهای دستی است. خم کردن سر به جلو برای مدت طولانی یا سر به زیر بودن هم باعث کشیدگی عضلات راست کننده گردن می شوند. افسردگی، عدم تحرک و ثابت ماندن در وضعیت های غلط ازجمله عوامل کمک کننده در ایجاد این عارضه هستند. دختران خجالتی در دوران بلوغ بعلت عدم آگاهی ازرشد سریع صفات ثانویه جنسی خود در هنگام رشد سعی در پوشاندن برجستگی سینه‌هایشان می‌کنند. بنابراین بازوان را بطرف جلو چرخانده و سینه‌ها را بین دو بازو پنهان می‌کنند. به این ترتیب عضلات سینه‌ای آنها کوتاه شده و عضلات کتف آنها در ناحیه پشت کشیده می‌شوند. پس از مدتی طولانی بدن این عادت غلط را حفظ کرده و به تدریج به صورت یک عادت بد در رفتار وی باقی می‌ماند.

 

درمان :

 

مهمترین راه درمان این عارض ورزش است. در این راه باید عضلات سینه‌ای را تحت کشش و عضلات پشت را تقویت نمود.

برای این منظور از تمرینات زیر استفاده می‌کنیم:

 

 

 Upper Back Pain Exercises: Illustration


 
comment نظرات ()