هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
بازداشت هکر ایمیل سارا پی لین
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٥
 

بازداشت هکر ایمیل سارا پی لین:

 

هک شدن ایمیل خانم پی لین، یکی از مباحث داغ چند روز اخیر بوده است.
David Kernell
جوان بیست ساله ای است که در حال حاضر انگشت اتهام هک کردن ایمیل خانم سارا پی لین، به سوی وی نشانه رفته است.
Kernell
که متهم است پس از رخنه به ایمیل معاون کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا، تصاویری از آن را به سایت مشهور Wikileaks ارسال نموده است، اکنون تحت تحقیقات آنلاین قرار دارد.
گزارش هایی که از ایالت تنسی به دست آمده حاکی از آن است که Mike Kernell پدر این متهم، که به شغل وکالت اشتغال دارد، گفته است که David پسر وی، به عنوان مسئول هک ایمیل، متهم شده است.
بر اساس اطلاعاتی که در روزنامه ها به چاپ رسیده است، David Kernell دانشجوی دانشگاه ناکسی ویل ایالت تنسی آمریکاست. وی در گفتگویی اعلام کرده بود که رخنه به ایمیل سارا پی لین کار آسانی بوده است.
FBI
و Secret Service علناً از Kernell به عنوان یک متهم نام می برند.
گفتنی است وی از طریق تغییر پاسخ سوال امنیتی ایمیل یاهو، توانسته بود کلمه عبور ایمیل را تغییر دهد و آن را از کنترل خانم سارا پی لین خارج سازد. کلمه عبوری که وی استفاده کرده بود، واژه popcorn بوده است.

یادآور می شود سایت Wikileaks.org در مطلبی با عنوانSarah Palin Yahoo account 2008 اقدام به درج 12 فایل (اعم از zip، jpg و txt) مربوط به مندرجات ایمیل سارا پی-لین نموده است.

 

آمریکا پیشتاز در حملات کامپیوتری:

 

بر اساس اطلاعات جدید یک شرکت امنیتی، آمریکا در شمار حملات رایانه‌یی که از داخل این کشور سرچشمه می‌گیرد در جهان پیشرو است.
طبق اعلام این شرکت امنیتی حدود ‌٢٠ میلیون حمله‌ی رایانه‌یی از داخل آمریکا انجام گرفته که بسیار بالاتر از ‌٧/٧ میلیون حمله انجام گرفته از چین بوده که در این زمینه در مکان دوم قرار دارد.
به گفته‌ی پژوهشگر امنیتی SecureWorks، این آمار قابل توجه به شمار می‌روند زیرا به وضوح نشان می‌دهند رایانه‌های آسیب‌پذیر زیادی در داخل این دو کشور وجود دارد که آلوده شده و تحت کنترل هکرها درآمده‌اند تا برای انجام حملات رایانه‌یی مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.
بر اساس این گزارش، برزیل با بیش از ‌١۶۶ هزار حمله رایانه‌یی در مکان سوم، کره‌ی جنوبی با بیش از ‌١۶٢ هزار در مکان چهارم قرار گرفته و لهستان، ژاپن، روسیه، تایوان، آلمان و کانادا در مکان‌های بعدی قرار گرفتند.
این یافته‌ها هشدار مهمی برای سازمان‌هایی محسوب می‌شود که در تلاش برای مقابله با حملان داس (انکار سرویس) و دیگر حملات اینترنتی هستند


 
comment نظرات ()