هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
پردازنده شش هسته‌ای اینتل
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱
 

پردازنده شش هسته‌ای اینتل معرفی شد:

 

پلتفورم‌هایی که بر اساس این پردازنده ساخته می‌شوند می‌توانند با استفاده از طراحی مجهز به 16 پردازنده، از 96 هسته پردازشی بطور همزمان استفاده نمایند.

اینتل ادعا می‌کند پردازنده سری جدید Xeon 7400 می‌تواند موجب افزایش 50 درصدی کارائی بشود. پردازنده جدید سری 7400 شامل هفت پروسسور 45 نانومتری است که هرکدام دارای شش هسته بر روی هر چیپ بوده و از شانزده مگابایت حافظه نهان اشتراکی بهره می‌برند.

Tom Kilroy نایب رئیس اینتل و مدیرعامل Digital Enterprise Group می‌گوید: "معرفی این پردازنده‌ها موجب خواهد شد تا برتری اینتل در شاخه پردازنده‌های پیشرفته و high-end همچنان حفظ گردد."

امکانات جدید مانند هسته‌های اضافی، حافظه اشتراکی بزرگ‌تر و وجود فناوری‌های پیشرفته مجازی‌سازی موجب گردیده‌اند تا سری Xeon 7400 از لحاظ کارائی به رکوردی جدید دست یابد. رکوردهایی که سازمان‌ها را در مسیر گسترش موج بعدی از مجازی‌سازی قرار خواهند داد.

اینتل می‌گوید برنامه‌هایی که برای محیط‌های مجازی و فعالیت‌های مرتبط با داده‌ها مانند بانک‌های اطلاعاتی، هوشمندی تجاری (BI)، برنامه‌ریزی منابع سازمانی و یکپارچه‌سازی سرورها ساخته شده‌اند می‌توانند بصورت واضح از افزایش کارائی بدست آمده توسط این پردازنده بهره ببرند.

پلتفورم‌هایی که بر اساس این پردازنده ساخته می‌شوند می‌توانند با استفاده از طراحی مجهز به 16 پردازنده، از 96 هسته پردازشی بطور همزمان استفاده نمایند!


 
comment نظرات ()