هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
ساعتی با نیروی یک لیمو
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٤
 

citrus-clock1.jpg

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که از خریدن باتری برای ساعت های منزلتان به تنگ آمده باشید و درست فردای روزی که برای یکی از ساعت ها باتری جدید گذاشته اید، باتری ساعت اتاق کناری تمام شود؟

این جاست که آدم آرزوی داشتن ساعتی میکند که به باتری نیاز نداشته باشد.

ساعتی که در تصویر می بینید یک ایده ی درجه یک است و به جای باتری با مرکباتی مثل لیمو کار می کند.  مکانیسم کار این ساعت یک واکنش الکترولیز ساده است. دو الکترود از جنس مس و فلز روی زیر لیموها قرار می گیرند و مایع مورد نیاز هم همان آب لیمو می باشد. بدین ترتیب یک واکنش اکسیداسیون ساده انرژی مورد نیاز برای تقریبا یک هفته کار ساعت را فراهم می کند.

البته منطقی که بخواهیم فکر کنیم با خرید این ساعت هم مجبورید هر روز به جای باتری، دنبال خرید لیمو و پرتقال باشید! اما سازندگان این ساعت هدف از ساخت آن را یادآوری به مردم  در مورد طبیعت و انرژی های آن بیان کرده اند.


 
comment نظرات ()
 
 
سوالاتی جالب و پاسخ های باور نکردنی(تست هوش)
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٤
 

مسئله 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟

مسئله 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟

مسئله 3 - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟

مسئله 4 - شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی ، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه است . خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است . تخم به کدام سمت پرت می شود ؟

مسئله 5 - این سوال حقوقی است . هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند ، بازمانده ها را کجا دفن می کنند ؟

مسئله 6 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟

          

جواب ها در ادامه مطلب.....

 


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
نجس ترین چیز دنیا !!!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٥:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۳
 

گویند ( من نمیگم ) روزی پادشاهی این سوال برایش پیش می آید و می خواهد بداند که نجس ترین چیزها در دنیای خاکی چیست. برای همین کار وزیرش را مامور میکند که برود و این نجس ترین نجس ترینها را پیدا کند و در صورتی که آنرا پیدا کند و یا هر کسی که بداند تمام تخت و تاجش را به او بدهد.
 وزیر
هم عازم سفر می شود و پس از یکسال جستجو و پرس و جو از افراد مختلف به این نتیجه رسید که با توجه به حرفها و صحبتهای مردم باید پاسخ همین مدفوع آدمیزاد اشرف باشد.

 عازم دیار خود می شود در نزدیکی های شهر چوپانی را می بیند و به خود می گوید بگذار از او هم سؤال کنم شاید جواب تازه ای داشت بعد از صحبت با چوپان، او به وزیر می گوید من جواب را می دانم اما یک شرط دارد و وزیر نشنیده شرط را می پذیرد چوپان هم می گوید تو باید مدفوع خودت را بخوری وزیر آنچنان عصبانی می شود که می خواهد چوپان را بکشد ولی چوپان به او می گوید تو می توانی من را بکشی اما مطمئن باش پاسخی که پیدا کرده ای غلط است تو این کار را بکن اگر جواب قانع کننده ای نشنیدی من را بکش.

خلاصه وزیر به خاطر رسیدن به تاج و تخت هم که شده قبول می کند و آن کار را  انجام می دهد سپس چوپان به او می گوید: " کثیف ترین و نجس ترین چیزها طمع است که تو به خاطرش حاضر شدی آنچه را فکر می کردی نجس ترین است بخوری"   !!!!

,


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
بیوگرافی بیل گیتس
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۳
 

ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس (Bill Gates) رئیس و موسس شرکت مایکروسافت. در حال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 25.3 میلیارد دلار در پایان سال مالی 2001 یکی از موفقترین شرکتهای ایالات متحده امریکا و یکی از راهبران صنعت کامپیوتر بوده است.
بیل گیتس در 28 اکتبر سال 1955 در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل امریکا متولد شد.پدر بیل , ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشنایان شهر سیاتل است و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضا هیئت مدیره
United Way International بود که در امور خیره نیز فعالیت داشت. بیل گیتس در این خانواده و در کنار دو خواهر خود رشد کرد.گیتس در کودکی بیشتر وقت خود را در کنار مادربزرگ خود گذراند و از او تاثیر بسیار گرفت. او از همان دوران کودکی خود روحیه رقابت طلبی خود را نشان داد و سعی می کرد تا در هر زمینه ای از دوستان خود پیش باشد.
گیتس تحصیلات ابتدای خود را در مدرسه عمومی
Lakeside پشت سر گذاشت و در آنجا بود که با کامپیوتر آشنا شد.در آغاز یکی سالهای تحصیلی مسئولان مدرسه Lakeside تصمیم گرفتند با کمک خانواده دانش آموزان, یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانش آموزان قرار بدهند. در این هنگام بیل گیتس با کامپیوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در سیزده سالگی اولین نرم فزار خود را که یک بازی ساده بود نوشت. گیتس به همراه دوست خود پل آلن (Paul Allen ) که دو سال از گیتس بزرگتر بود و در زمینه سخت افزار کامپیوتر هم مهارت داشت , بیشتر وقت خود را به برنامه نویسی در اطاق کامپیوتر Lakeside میگذراند.
گیتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیو بالمر (
Steve Ballmer) که در حال حاضر رئیس قسمت اداری مایکروسافت است آشنا شد. گیتس زمانی که در هاروارد بود یک نسخه از زبان BASIC را برای کامپیوتر MITS Altair طراحی کرد.
بیل گیتس در سال 1975 به همراه دوست دوران کودکی خود پل آلن شرکت کوچکی بنام
Microsoft با شعار در هر خانه یک کامپیوتر ایجاد کرد.مایکروسافت انواع زبانهای برنامه سازی را برای کامپیوترهای مختلف تولید میکرد. در آن زمان مایکروسافت فقط 40 کارمند داشت که شبانه روز بشدت کار میکردند و کل فروش آن فقط 2.4 میلیون دلار در سال بود.
در سال 1980 شرکت
IBM برای اینکه از بازار کامپیوترهای شخصی عقب نماند تصمیم گرفت تا کامپیوتر خود را که PC نام گرفت و کامپیوترهای امروزی نیز مبتنی بر آن هستند , بسازد و وارد بازار کند. IBM تصمیم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت دیگری بگذارد. این بود که شاهین خوشبختی بر دوش مایکروسافت نشست و IBM قراردی با شرکت کوچک مایکروسافت بست تا نرم افزارهای سازگار با کامپیوترهای شخصی IBM تولید کند.کامپیوتر های جدید IBM از پردازنده های 16 بیتی 8088 شرکت اینتل استفاده میکرد. بنابراین مایکروسافت برای فروش زبانهای برنامه سازی خود به یک سیستم عامل 16 بیتی نیاز داشت.در آن زمان شخصی بنام تیم پاترسون در کارگاه خانه خود یک کامپیوتر 16 بیتی کوچک ساخته بود و برای آن یک سیستم عامل ساده 16 بیتی نوشت که نام DOS 86 را برای آن انتخاب کرده بود. بیل گیتس کلیه حقوق سیستم عامل DOS 86 را با قیمت 75 هزار دلار بدست آورد. بیل گیتس و پل آلن سیستم DOS 86 را متناسب با کامپیوتر های شخصی IBM تغییر دادند و امکانات بیشتری را به آن افزودن و از آن یک سیستم عامل قوی 16 بیتی ساختند. مایکروسافت این سیستم عامل را MS-DOS نامید. MS-DOS برروی کامپیوترهای شخصی IBM جای گرفتند و IBM درصدی از فروش کامپیوترهای PC خود را برای استفاده از MS-DOS به مایکروسافت می پرداخت. و رفته رفته امپراتوری آقای بیل گیتس بر روی MS-DOS بنیان نهاده شد. بعدها مایکروسافت با تولید سیستم عامل گرافیکی Windows و محصولات موفق دیگر گامهای بزرگتری بسوی موفقیت برداشت.طبق آخرین آمار بیش از 95 درصد از دارندگان کامپیوترهای شخصی در سراسر جهان از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده میکنند.


درحال حاضر بیل گیتس با بیش از 50 میلیارد دلار, ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است.او این مقام را چندین سال است که حفظ کرده. یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت به گفته خود گیتس استخدام افراد با
http://ebess.persiangig.ir/image/Bill%20Gates%20-www.ebes.coo.ir.jpg هوش در این شرکت است.گیتس زمانی که فقط 19 سال داشت مایکروسافت را مدیریت میکرد.او بقدری کار میکرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود بسختی برروی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار میکرد.
گیتس در سال 1994 با ملیندا فرنج گیتس ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر (متولد سال 1996) و یک پسر (متولد سال 1999) بوده است.بیل گیتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود چندین موسسه خیره در سراسر دنیا تاسیس کرد.هم اکنون بیل گیتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است.

 


,


 
comment نظرات ()
 
 
فوجیتسو نوکیا N97
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۳
 

نوکیا N97 معرفی شد : گام بزرگ نوکیا به جلو:

بالاخره نوکیا تصمیم گرفت تا جلوی افزایش فروش آیفون را بگیرد. و به نظر می رسد که N97 فرزند خلف نوکیا تهدیدی جدی برای آیفون محسوب می شود. و حتی شاید چیزی فراتر از تهدید چرا که نوکیا گوشی N97 را "پیشرفته ترین موبایل دنیا" نامیده است.

دقایقی پیش نوکیا مدل جدید خود N97 را معرفی کرد. سریع به سراغ مشخصات می رویم:  
 
نمایشگر 3.5 اینچی با رزولیشن 640 در 360 پیکسل از نوع لمسی به همراه کیبرد لغزنده.  
حافظه داخلی 32 گیگابایت با قابلیت افزایش تا حداکثر 48 گیگابایت.  
 
بلوثوت -
WiFi و GPS  
پشتیبانی از شبکه های 3
G - GSM و HSDPA  
ورودی هدفون و پورت
USB2  
باطری با قابلیت پخش صدا به صورت مداوم تا 1.5 روز یا پخش 4.5 ساعت ویدیو. یا صحبت کردن مداوم با تلفن تا 400 دقیقه در شبکه
GSM  
دوربین 5 مگاپیکسلی با لنز کارل زایس و ضبط فیلم با کیفیت
DVD با سرعت 30 فریم در ثانیه. ضمنا فلاش هم فراموش نشده است.  
وزن 150 گرم  
سیستم عامل سیمبیان
S60 نسخه پنجم.  
تمام این ویژگی های خیره کننده را می توانید با حدود 690 دلار داشته باشید. اعلام شده که نوکیا
N97 در نیمه اول سال 2009 به بازار عرضه خواهد شد!

 


 

طرح جدید فوجیتسو: هر سه سال یک لپ تاپ جدید تا آخر عمر:

 

شرکت فوجیتسو برنامه ی جدیدی به نام Laptop4Life به راه انداخته است. در این طرح با خریدن یکی از لپ تاپ های سری Lifebook و گارانتی ویژه آن، هر سه سال یک بار لپ تاپ شما به رایگان با یک مدل جدید تعویض می شود. تنها شرط لازم این است که لپ تاپ را طی این مدت در شرایط مناسبی نگه دارید و اگر تصمیم به ارتقا قطعات آن گرفتید حتما باید از قطعات ساخت فوجیتسو برای ارتقا استفاده کنید.

نکته جالب در این طرح اینجا است که این شرکت اعلام کرده که قیمت لپ تاپی که سه سال بعد به شما تحویل داده خواهد شد معادل قیمت لپ تاپی است که هم اکنون می خرید به اضافه 10 درصد محاسبه نرخ تورم. به این معنی که اگر هم اکنون یک لپ تاپ 1200 دلاری بخرید سه سال بعد می توانید یک لپ تاپ 1320 دلاری جدید از میان لپ تاپ های سری Lifebook به رایگان انتخاب کنید.

فوجیتسو اعلام کرده که محدودیتی در این برنامه وجود ندارد و شما می توانید تا آخر عمر هر سه سال یک بار لپ تاپ خود را عوض کنید. حال سوال اینجا است که این شرکت به چه علتی دست به چنین کاری زده است؟ هر چند که شما در ابتدا مجبورید گارانتی ویژه سه ساله فوجیتسو را بخرید و ضمنا محدود به یک شرکت خاص میشوید اما با این حال بیشتر سایت های خبری این اقدام فوجیتسو را نوعی اقدام انتحاری جهت جذب مشتری ارزیابی کرده اند.

تنها نکته ای که به نظر من مهم است فاصله زمانی سه سال است که برای یک لپ تاپ خیلی زیاد محسوب میشود. یکی از وبلاگ نویس ها پیشنهاد جالبی داده بود که با فاصله زمانی یک سال سه لپ تاپ فوجیتسو بخریم بعد به صورت چرخشی از آنها استفاده کنیم و به این شکل هر سال یک لپ تاپ چدید رایگان خواهیم داشت. و من فکر می کنم که احتمالا فوجیتسو ورشکست خواهد شد. نقطه مقابل آن هم می تواند قدرت بیشتر این شرکت در بازار لپ تاپ ها باشد.

 


 

 :Rotato Express سریع وآسان برایتان پوست می گیرد

با استفاده از آن شما می توانید بدون دخالت دست سیب زمینی، انواع میوه، گوجه و سایر سبزیجات از این دسته را پوست بگیرید. میوه را بین اهرمهایش قرار می دهید و با فشار دادن دکمه ای که در قسمت بالا قرار دارد شروع عملیات را تفهیم می کنید. این گجت ایمن و سریع است، اهرم ها و تیغه آن درمدت زمان کوتاهی میوه را پوست کنده و به شما تحویل می دهند.

این وسیله ی جالب 30 دلاری، برای هدیه دادن بسیار مناسب است و احتمالا سال ها بعد هم با ظاهر دست نخورده خود، خاطر شما را برای صاحبش زنده می کند.

 

 

 


,
 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
سیندرلا نسخه جدید
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٢
 

 

یکی بود ، دو تا نبود ، زیر گنبد کبود که شایدم کبود نبود و آبی بود ، یه دختر خوشگل بی پدر مادر زندگی می کرد. اسم این دختر خوشگله سیندرلا بود که بلا نسبت دخترای امروزی، روم به دیوار روم به دیوار ، گلاب به روتون خیلی خوشگل بود . سیندرلا با نامادریش که اسمش صغرا خانم بود و 2 تا خواهر ناتنیاش که اسمشون زری و پری بود زندگی می کرد . بیچاره سیندرلا از صبح که از خواب پا می شد باید کار می کرد تا آخر شب . آخه صغرا خانم خیلی ظالم بود . همش می گفت سیندرلا پارکت ها رو طی کشیدی؟ سیندرلا لوور دراپه ها رو گرد گیری کردی؟ سیندرلا میلک شیک توت فرنگیه منو آماده کردی ؟ سیندرلا هم تو دلش می گفت : ای بترکی ، ذلیل مرده ی گامبو ، کار بخوره به اون شکمت که 2 متر تو آفسایده ، و بلند می گفت : بعله مامی صغی ( همون صغرا خانم خودمون ) .

خلاصه الهی بمیرم برای ای دختر خوشگله که بدبختیهاش یکی دو تا نبود . .... القصه ، یه روز پسر پادشاه که خاک بر سرش شده بود و خوشی زیر دلش زده بود ، خر شد و تصمیم گرفت که ازدواج کنه . رفت پیش مامانش و گفت مامان جونم ..... مامانش : بعله پسر دلبندم .... شاهزاده : من زن می خوام ..... مامانش : تو غلط می کنی پسره ی گوش دراز ، نونت کمه ، آبت کمه ؟ دیگه زن گرفتنت چیه؟......... شاهزاده : مامان تو رو خدا ، دارم پیر پسر می شم ، دارم مثل غنچه ی گل پرپر می شم .....مامانش در حالی که اشکش سرازیر شده بود گفت : باشه قند عسلم ، شیر و شکرم ، پسر گلم ، می خوای با کی

 مزدوج شی؟ ....... شاهزاده : هنوز نمی دونم ولی می دونم که از بی زنی دارم می میرم ......

 مامانش : من از فردا سراغ می گیرم تا یه دختر نجیب و آفتاب مهتاب ندیده و خوشگل مثل خودم برات پیدا کنم . خلاصه شاهزاده دیگه خواب و خوراک نداشت . همش منتظر بود تا مامانش یه دختر با کمالات و تحصیل کرده و امروزی براش گیر بیاره. یه روز مامانش گفت : کوچولوی عزیز مامان ، من تمام دخترای شهر رو دعوت کردم خونمون، از هر کدوم که خوشت اومد بگو تا با پس گردنی برات بگیرمش ، شاهزاده گفت : چرا با پس گردنی؟ مامانش گفت : الاغ ، چرا نمی فهمی ، برای اینکه مهریه بهش ندی، پس آخه تو کی می خوای آدم بشی ؟

روز مهمونی فرا رسید ، سیندرلا و زری و پری هم دعوت شده بودند . زری و پری هزار ماشاالله ، هزار الله اکبر ، بزنم به تخته ، شده بودند

 مثل 2 تا بچه میمون ، اما سیندرلا ، وای چی بگم براتون شده بود یه تیکه ماه ، اصلا" ماه کیلویی چنده ، شده بود ونوس شایدم ...( مگه من فضولم ، اصلا" به ما چه شبیه چی شده بود ) . صغرا خانم حسود چشم در اومده سیندرلا رو با خودش نبرد ، سیندرلا کنار شومینه نشست و قهوه ی تلخ نوشید و آه کشید و اشک ریخت . یهو دید یه فرشته ی تپل مپل با 2 تا بال لنگه به لنگه ، با یه دماغ سلطنتی و چشمای لوچ جلوی روش ظاهر شد ....سیندرلا گفت : سلام....... فرشته : گیریم علیک . حالا آبغوره می گیری واسه من ؟ ...... سیندرلا : نه واسه خودم می گیرم .......فرشته : بیجا می کنی ، پاشو ببینم ، من اومدم که آرزوهات رو بر آورده کنم ، زود باش آرزو کن ......

 سیندرلا : آرزو می کنم که به مهمونیه شاهزاده برم ...... فرشته : خوب برو ، به درک ، کی جلوی راهتو گرفته دختره ی پررو ؟ راه بازه جاده درازه........ سیندرلا : چشم میرم ، خداحافظ ...... فرشته :

 خداحافظ .... سیندرلا پا شد ، می خواست راه بیفته . زنگ زد به آژانس ، ولی آژانس ماشین نداشت . زنگ زد به تاکسی تلفنی ولی اونجا هم ماشین نبود . زنگ زد پیک موتوری گفت : آقا موتور دارید؟ یارو گفت : نه نداریم. سیندرلا نا امید گوشی رو گذاشت و به فرشته گفت ؟ هی میگی برو برو ، آخه من چه جوری برم؟ فرشته گفت : ای به خشکی شانس ، یه امشب می خواستم استراحت کنم که نشد ، پاشوبیا ببینم چه مرگته !!!! بلاخره یه خاکی تو سرمون می ریزیم . با هم رفتند تو انباری ، اونجا یدونه کدو حلوایی بود ، فرشته گفت بیا سوار این شو برو ، سیندرلا گفت : این بی کلاسه ، من آبروم می ره اگه سوار این بشم . فرشته گفت : خوب پس بیا سوار من شو !!! سیندرلا گفت : یه آناناس اونجاست فرشته جون ، به دردت می خوره؟ .... فرشته : بعله می خوره .....سیندرلا : پس مبارکه انشاالله . خلاصه فرشته چوب جادوگریش و رو هوا چرخوند و کوبید فرق سر آناناس و گفت : یالا یالا تبدیل شو به پرشیا. بیچاره آناناس که ضربه مغزی

 شده بود از ترسش تبدیل شد به یه پرشیای نقره ای. فرشته به سیندرلا گفت : رانندگی بلدی؟ گواهینامه داری؟....... سیندرلا : نه ندارم ........ فرشته : بمیری تو ، چرا نداری؟..... سیندرلا : شهرک آزمایش شلوغ بود نرفتم امتحان بدم...... فرشته : ای خاک بر اون سرت ، حالا مجبورم برات راننده استخدام کنم. فرشته با عصاش زد تو کله ی یه سوسک بدبخت که رو دیوار نشسته بودو داشت با افسوس به پرشیا نگاه می کرد . سوسکه تبدیل شد به یه پسر بدقیافه ، مثل پسرای امروزی . سیندرلا گفت : من با این ته دیگ سوخته جایی نمیرم.....فرشته : چرا نمیری؟........

 سیندرلا : آبروم می ره....... فرشته : همینه که هست ، نمی تونم که رت باتلر رو برات بیارم ....... سیندرلا : پس حداقل به این گاگول بگو یه ژل به موهاش بزنه . خلاصه گاگول ژل زد به موهاش و با هر بدبختی بود حرکت کردند سمت خونه ی پادشاه. وقتی رسیدند اونجا دیدیند وای چه خبره !!!!!

 شکیرا اومده بود اونجا داشت آواز می خوند ، جنیفر لوپز داشت مخ پدر پادشاه رو تیلیت می کرد .

 زری و پری هم جوگیر شده بودند و داشتند تکنو می زدند . صغرا خانم هم داشت رو مخ اصغر آقا بقال راه می رفت (آخه بی چاره صغرا خانم از بی شوهری کپک زده بود ) خلاصه تو این هاگیر واگیر شاهزاده چشمش به سیندرلا افتاد و یه دل نه صد دل عاشقش شد . سیندرلا هم که دید تنور داغه چسبوند و با عشوه به شاهزاده نگاه کرد و با ناز و ادا اطوار گفت : شاهزاده ی ملوسم منو می گیری ؟....... شاهزاده : اول بگو شماره پات چنده ؟........ سیندرلا : 37 ....... شاهزاده در حالی

 که چشماش از خوشحالی برق می زد گفت : آره می گیرمت ، من همیشه آرزو داشتم شماره ی پای زنم 37 باشه. خلاصه عزیزان من شاهزاده سیندرلا رو در آغوش کشید و به مهمونا گفت : ای ملت همیشه آن لاین ، من و سیندرلا می خواهیم با هم ازدواج کنیم ، به هیچ خری هم ربط نداره .

 همه گفتند مبارکه و بعد هم یک صدا خوندند : گل به سر عروس یالا ... داماد و ببوس یالا ...

 سیندرلا هم در کمال وقاحت شاهزاده رو بوسید و قند تو دلش آب شد ( بعد هم مرض قند گرفت و سالها بعد سکته کرد و مرد) سپس با هم ازدواج کردند و سالهای سال به کوریه چشم زری و پری و صغرا خانم ، به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کردند و شونصد تا بچه به دنیا آوردند

,
 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
خنک کننده لپ تاپ همراه با هاب USB
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٢
 


brando-laptop-cooling-pad-03

امروز برای شما گجت خنک کننده لپ تاپی رو معرفی میکنم که USB های شما با اون کار میکنند.

کمپانی براندو گجت جدید خودش رو معرفی کرده . اینبار براندو برای اولین بار خنک کننده ای مخصوص لپتاپ طراحی کرده که دارای هاب USB  و شکاف  HDD است. اندازه این گجت 300mm x 252mm x 32mm است و وزنی حدود 504 گرم دارد.

این گجت دارای هاب USB  و شکاف 2.5 اینچی برای SATA HDD  و دو عدد فن برای خنک نگه داشتن لپ تاپ شماست.

اگه من لپ تاپ بخرم مطمعن باشید یدونه از این گجتها حتما برای خودم میخرم.

,
 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
پرینتر داخل دوربین عکاسی شما
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٢
 

می دانم که این مطلب برای عکاسان حرفه ای معنایی ندارد. اما اگر یک لحظه بخاطر بیاوریم که اکثر کاربران دوربین های دیجیتالی – چه در خود دوربین ها و چه در ابزارهایی مثل موبایل- کاربرانی غیرحرفه ای مثل من و شما هستند آن وقت جذابیت این تکنولوژی بیشتر می شود.

از امروز دوربین دیجیتالی در امریکا ارائه شده که در داخل خود پرینتر دارد. Tomy Xiao دوربینی است با سنسور ۵ مگاپیکسلی که اکنون می تواند عکسهایی به اندازه ۲ *۳اینچ پرینت کند. می توان عکسهایی پشت سر و هم و متعدد از یک موضوع گرفت انها را در همانجا ویرایش کرد انتخابهایی نیز برای نوع فریم٬ گوشه پس زمینه و ..برای عکسها در نظر گرفت و بلافاصله ان را در همین دوربین پرینت کرد. البته کاغذ لازم برای عکسها بسته هایی ۳۰تایی است و باید جداگانه تهیه شود. این دوربین در ژاپن ۳۵۰ دلار و در امریکا ۵۰۰ دلار به فروش می رسد.

takaratomy_xiao_1

نکته مهم در مورد این دوربین یک چیز است: ورود پرینتر به دوربین های عکاسی دیجیتال. همه چیز بستگی دارد به واکنش کاربران.اگر استقبال کافی از این قبیل نمونه ها شود بعید نیست تولیدکنندگان اصلی دوربین های آماتوری-نیمه حرفه ای و همچنین سازندگان گوش های موبایل به این سمت گرایش پیدا کنند. در بدو شروع نمونه ها چندان چنگی به دل نخواهند زد اما به مرور می توان منتظر شگفتی های بسیار بود.

,
 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
آشنایی با چارچوب دات- نت (NET.)
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٢
 

چارچوب دات ـ نت یکی از ابزارهای کلیدی شرکت مایکروسافت در برنامه نویسی است.    

چارچوب دات ـ نت (NET framework.) در ژوئن 2000 معرفی شد. مزیت اصلی این چارچوب استقلال آن از زبان‌های برنامه نویسی است. برنامه‌نویسان می‌توانند به‌جای محدود شدن به استفاده از یک زبان مشخص برنامه‌نویسی، با استفاده از دات نت می‌توانند در هر زبانی که با دات نت همخوانی دارد کار کنند.

زبان‌های معروفی که با دات نت مایکروسافت همخوانی دارند عبارتند نسخه دات نت ++C#، Visual C و Visual Basic .NET.

یکی از گسترده‌ترین دستاورد‌های دات نت در عرصه برنامه‌نویسی، ساخت برنامه‌های تحت وب با استفاده از فن‌آوری صفحات فعال سرور دات نت یا ASP.NET است.

معماری دات نت نیز به تنهایی می‌تواند در چارچوب‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

همانطور که گفته شد، یکی از کلیدی‌ترین قابلیت‌های چارچوب دات نت، سرویس‌های وب است. به علاوه کاربرد این سرویس‌ها برای دسترسی کاربران و استفاده از آن‌ها، کاربران و برنامه‌های دیگر نیز می‌توانند از خروجی این برنامه‌ها استفاده کنند.

برای مثال موسسه اجاره اتومبیلی که یکی از شعب آن در فرودگاه شهر است، خدمات رزرو و اجاره اتومبیل خود را بر روی اینترنت قرار داده‌است. کاربران می‌توانند با استفاده از این سیستم از تمام خدمات این موسسه به صورت آنلاین نیز استفاده کنند. حال فرض کنید که وب سایت فرودگاه نیز علاقه‌مند به استفاده از خدمات این موسسه در وب سایت خود است. اگر وب سایت‌های فرودگاه و موسسه از فن‌آوری ASP.NET استفاده کنند، وب سایت فرودگاه با قرار دادن بانک اطلاعاتی و سیستم جستجوی موسسه کرایه اتومبیل بر روی سایت خود می‌تواند خدمات کرایه اتومبیل را نیز به سرویس‌های خود اضافه کند.

قابلیت‌های گسترده چارچوب دات نت به شرکت‌ها و موسسات توانایی ترکیب خدمات خود را می‌دهد.

کلید این امر نیز استفاده از زبان نشانه‌گذاری امتداد پذیر (XML) و پروتکل SOAP است. XML به داده‌ها معنی و مفهوم می‌دهد و SOAP به سرور‌ها توانایی ارتباط با یکدیگر را می‌دهد.

چارچوب دات نت، توانایی طراحی نرم‌افزار به صورت دیداری را به کاربران می‌دهد. برنامه‌هایی که تحت ویندوز از آن‌ها استفاده می کنید مثالی از برنامه‌های دیداری یا Visual‌هستند. راحتی استفاده از این نوع برنامه‌نویسی، در قابلیت استفاده از اشیاء از پیش طراحی شده دیداری مانند دکمه‌ها، فهرست‌های آبشاری و پنجره‌هاست.

یکی دیگر از قابلیت‌های چارچوب دات نت "دسترسی جامع داده‌ها/universal Data access" است. با استفاده از این قابلیت دیگر برای دسترسی یک برنامه از محل‌ها مختلف، نیاز به نصب دوباره و جابجایی اطلاعات نیست و شما می‌توانید از محل کار یا منزل خود به برنامه‌هایی که ابزار کار شما هستند دسترسی بیابید و از تمام ابزار آن‌ها تحت وب بهره ببرید.

,
 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
قضاوت مردم در مورد پولدارها و پول ندارها
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۳:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٢
 

اگر لباس تنگ و چروک و بیریخت بپوشن :

در مورد پولداره : ایول عجب لباسی معلوم نیست از کجا خریده .... اصل مارک داره  .... فکر کنم خودش از خارج خریده

در مورد بی پوله : عجب لباس جیغی .... احتمالا" بهش صدقه دادن شایدم دست دوم خریده

 

 اگر مد خفن مدل هچل هفتی بزنن

در مورد پولداره : اوه ببین چه تیپی زده ... از سیخای سرش معلومه ژلش ایستوریای اصل ایتالیاست ... فکر کنم تیریپی که زده همین دیروز انریکو زده ... اونجا هر چی شلوارت پاره تر باشه محبوبیت بیشتره ..

در مورد بی پوله : اه چه شپل ... فکر کنم با صابون دست و صورت سرش میشوره که انقدر سیخ واستاده ... تو خونشونم که سوزن نخ پیدا نمیشه یک کوک به این پاره پوره ایاش بزنه ...

   

اگر تند تند غذا بخوره :

در مورد پولداره : ببین چقدر گرفتاره که مجبوره انقدر تند غذا بخوره یا هواپیماش داره میپره یا جلسه مهمی داره 

بی پوله : اوووووو انگار از قحطی فرار کرده

 

 

اگر آروم و کم غذا بخوره :

پولداره : احتمالا" این غذا تو رژیم غذاییش نیست و باید آهسته بخوره که معدش نفهمه !!!!!!

بی پوله : اینو ببین فکر کنم تا حالا همچین غذایی ندیده بلد نیست بخوره ...

 

  اگر با جنس مخالف صحبت کنه :

پولداره : عجب روابط عمومی بالایی ... مرسی فرهنگ .... دختر و پسر براش یکیه .... آی اینطوری حال میکنم ......

بی پوله : این سیرابی رو ببین .. چه ذوقی میکنه طرف بهش پا داده ... بفرما لاس ... ندیده دیگه .. بپا نخوریش

 

 اگر درس بخونه :

پولداره : احسنت به این تدبیر و اندیشه .... این تو ایران نمیمونه ..... مطمئنم تو لیست فرار مغزهاست

بی پوله : خر خونیم اندازه داره دیگه .... انقدر میخونی آخرش چی ؟!! بپا عینکت نیفته ...

  

اگر درس نخونه :

پولداره : پول داره درس میخواد چیکار .... درس برا بچه بی پولا و بیکاراست

بی پوله :بد بخت  نون نخورده نمیتونه درس بخونه

 

 

در مورد خانوما >>> از نوع محجبه و چه بسا چادری

پولداره : آفرین به این تربیت صحیح  ... معلومه خالصانه مسلمونه ... این دختر نیست فرشتست که تو این جامعه خراب خودشو اینطوری میپوشونه

بی پوله : اوهوک .... چقد امل ... کی به تو نگاه میکنه حالا ؟!؟!؟

 

درمورد پسرهای جوون ››› مدل ابرو قشنگ و زیر ابرو گوگول

پولداره : بابا مایکل جکسون ... لئوناردو .... گاتوسو ... برم زیر ابروهای شیطونیتو

بی پوله : مرتیکه خجالت نمیکشه .... آرایش میکنی ؟! این روزا دیگه دختر پسرا از هم تشخیص داده نمیشوند ... وانگهی چی شده داداشمون .....

 

ازدواج :

پولداره : یکی دو تا کمه ..... من جای این بودم اصلا" ازدواج نمیکردم ... این همه حور و پری دور و برش – بیخیال ازدواج ..... تیر تپرش

بی پوله : آخی حیوونی تا دیروز عنکبوت تو جیبش یکی بود حالا دو تا شد ( ضرب المثلی شد برا خودش !! )

 

 پیاده روی :

پولداره : زنده باد سلامتی و تناسب اندام .... هیچ چیزی از ورزش و مخصوصا" پیاده روی برای تندرستی انسان بهتر نیست حتی میگن اشتها رو هم زیاد میکنه .

بی پوله : کفشاشم مالی نیست که حالا بگیم پیاده بره ... قربونش برم که همیشه بلیت خط 11 رو داره .

 

تعویض ماشین :

پولداره : بابا تنوع .... آخرین مدل ...  سنت اگزوپری ... پارکینگ دیگه جا نداره

بی پوله : دبیا ... تا دیروز دنبال الاغ پدر بزرگش میدوید حالا واسه ما ماشین خریده

 

تعویض کار :

پول داره : شکمه پره ... چه این بشقاب چه اون بشقاب ....... پول تولید میکنه دیگه چه این کار چه اون کار ... میباره براش

بی پوله : فقط مونده بود این به یه جایی برسه ... از فردا جواب سلام ما رو هم نمیده

 

رانندگی :

پولداره : فکر کنم عادت به رانندگی نداره آخه همیشه راننده داشتن اما استیل فرمون گرفتنشو داشته باش ... انصافا" شوماخرم اینطوری فرمون نمیگیره

 بی پوله : عمو جون ترمز اون وسطیست ... الاغا رو کجا بستی ؟! گوسفندا رو چه کردی ؟!!؟

 


 
comment نظرات ()
 
 
کلید لمسی برای روشن و خاموش کردن لامپ
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۱
 

lightswitch-narenji_ir.jpg

تا به حال چند بار شده که هنگام خاموش کردن لامپ ها کلید آنها را اشتباه بزنید؟ به خصوص اگر چندین کلید کنار هم باشند اغلب مجبورید با سعی و خطا کلید لامپ مورد نظر را پیدا کنید. آقای Funamizu نوع جدیدی از کلید های برق برای استفاده در منازل و ساختمان ها طراحی کرده اند که این طرح به راحتی می تواند این مشکل را حل کند. 

 

در این طرح دیگر هیچ کلید شستی در کار نیست. تنها به کمک یک لایه لمسی که به زیبایی بر روی دیوار نصب می شود می توانیم وضعیت روشن و خاموش بودن چراغ ها را کنترل کنیم. تنها کافیست انگشت خود را روی صفحه لمسی به طرف لامپ مورد نظر حرکت دهید. این صفحه هوشمند از روی جهت حرکت انگشت لامپ را تشخصیص می دهد و آن را خاموش می کند. برای روشن کردن هم باید همین کار را این بار در جهت عکس انجام دهید. برای روشن و خاموش کردن گروهی لامپ ها هم می توان از حرکات چرخشی استفاده کرد. در این طرح هم از نصب کلید های متعدد بر روی دیوار صرفه جویی می شود و هم تنوعی در معماری منازلمان ایجاد می شود.از آنجا که این نوع کلید لمسی هنوز در حد یک طرح است از زمان تولید انبوه آن خبری در دسترس نبود تا برایتان بگویم اما می توانید برای دیدن تصاویر بیشتر از طرح کلی این ایده به بخش ادامه مطلب بروید. 

lamp_switch1_narenji_ir.jpg

 

lamp_switch2_narenji_ir.jpg

 

desc11_narenji_ir.jpg


 
comment نظرات ()
 
 
آینده حافظه ها در دستان SSD
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۱
 

samsung-256gbssd نارنجی!

از زمانی که هارد دیسک های چند کیلوبایتی به بازار آمدند تا امروز که می توان یک هارد دیسک یک ترابایتی را با قیمتی خیلی ارزان خرید کاربران همیشه به دنبال حافظه هایی با ظرفیت های بیشتر و بیشتر بوده اند. اما ظرفیت بالا فقط یک بعد ماجرا است. حالا که عطش رسیدن به ظرفیت های بالا تا حدی رفع شده است وقت آن رسیده که بقیه مشکلات حافظه های کامپیوتری هم حل بشود.  
 
از اینجا بود که نوع جدیدی از حافظه به وجود آمد که SSD نام دارد. و به زودی متوجه خواهید شد که وقت آن فرا رسیده که با هارد دیسک ها خداحافظی کنیم و طی چند سال آینده از لغت SSD به جای هارد دیسک استفاده کنیم.  
 

Solid State Drive یا همان SSD به نوعی حافظه گفته می شود که فاقد اجزای متحرک است. و به دو نوع مبتنی بر فلش و DRAM تقسیم می شود. تکنولوژی این نوع حافظه بسیار مشابه تکنولوژی است که در حافظه های RAM به کار رفته است و اطلاعات توسط جریان الکتریسیته قابلیت نوشتن و یا پاک شدن را دارند. این امکان سرعت دسترسی اطلاعات بسیار بالایی را برای آنها فراهم می کند.   SSD ها مزایای متعددی نسبت به هارد دیسک ها دارند. که در این مطلب با آنها آشنا می شوید.

 

 

100 برابر سریع تر  
حافظه های SSD دارای زمان دسترسی اطلاعات بین 35 تا 100 میکرو ثانیه هستند. این عدد برای هارد دیسک ها حدود 5000 تا 10000 میکرو ثانیه است. و این به این معنی است که حافظه های SSD حدود 100 برابر سریع تر از هارد دیسک های فعلی هستند. از طرف دیگر در SSD ها چون هد برای خواندن اطلاعات وجود ندارد اطلاعات در هر لحظه از هر مکان حافظه قابل خواندن هستند بنابراین این موضوع هم سرعت دسترسی به اطلاعات را افزایش می دهد. در مورد سرعت SSD ها می توانید این مطلب نارنجی را بخوانید.

 

عمر طولانی:  
هارد دیسک ها از صفحات متحرک و بازوهایی که اطلاعات را از روی دیسک می خواند تشکیل شده اند. اجزای متحرک که تمام مدت در حال کار کردن هستند باعث فرسودگی یک هارد دیسک می شود. به طور معمول یک هارد دیسک حدود سه سال عمر می کند و بعد از آن دیگر نمی توان به آن اعتماد کرد. چرا که هر لحظه ممکن است غزل خداحافظی را بخواند. حافظه های مبتنی بر فلش اوضاع متفاوتی دارند به دلیل نداشتن اجزای متحرک و سیکل نوشتن اطلاعات طولانی تر می توانید سال های سال به SSD خود اعتماد کنید بدون آنکه نگران از دست رفتن اطلاعات خود باشید. برای مثال شرکت سامسونگ ادعا کرده است که SSD های ساخت این شرکت دارای 100 سال عمر مفید هستند.

 

خاموش شو! ای هارد دیسک:  
سکوت مطلق در مقابل کامپیوتر یکی از آرزوهای شخصی من است. و SSD ما را یک قدم به تحقق این آرزو نزدیک می کند. به دلیل اینکه هیچ قطعه متحرکی در SSD ها وجود ندارد بنابراین این حافظه های جدید بدون صدا هستند و می توانید امیدوار باشید که به زودی از دست صدای خش خش هارد دیسک تان راحت خواهید شد.

مقایسه درون یک هارد دیسک و یک حافظه SSD

 

SSD مقاوم تر در مقابل ضربه  
یکی از مشکلات مهم هارد دیسک ها ضعف آنها در مقابل ضربه های فیزیکی است. SSD ها در مقابل هارد دیسک ها هرکول محسوب می شوند برای باور این موضوع می توانید به این صفحه مراجعه کنید و ویدیویی از یک SSD ساخت سامسونگ ببینید که توسط یک نفر از طبقه سوم یک ساختمان به پایین پرتاب می شود. سپس درون لپ تاپ گذاشته می شود و بدون هیچ مشکلی بالا آمدن ویندوز را از روی آن مشاهده می کنید.  
در صورت تمایل میتوانید ویدیو را با حجم حدود 2 مگابایت از اینجا دانلود کنید.  
 
ضمنا SSD ها بر خلاف هارد دیسک ها تحت تاثیر شبکه های مغناطیسی قوی اطلاعات خود را از دست نمی دهند. و در شرایط متفاوت دمایی بین منفی 60 درجه تا مثبت 95 درجه سانتیگراد قادر به کار کردن هستند.

 

مصرف برق کمتر و گرمای کمتر:  
حافظه های SSD با وجود سرعت بیشتر مصرف انرژی کمتری نسبت به هارد دیسک ها دارند. و این در لپ تاپ ها به معنی طول عمر باطری بیشتر خواهد بود. از طرف دیگر SSD گرمای کمتری تولید می کند. گرمای کمتر به معنای نیاز کمتر به قرار دادن فن های خنک کننده درون لپ تاپ ها است و این باعث کوچک تر شدن و سبک تر شدن لپ تاپ ها خواهد شد.

 

مشکلات:  
همه چیز که گل و بلبل نمی شود. بزرگ ترین مشکل SSD ها این است که فعلا گران هستند. البته قیمت آنها به سرعت در حال کاهش است. برای مثال در ماه اول سال 2008 یک SSD 64 گیگابایتی حدود 1000 دلار قیمت داشت. اما هنوز یازده ماه نگذشته که می توان SSD های 32 گیگابایتی را با قیمتی حدود 100 دلار خرید. البته هنوز هم گران محسوب می شوند اما داشتن یک SSD تا یک سال پیش بیشتر شبیه یک رویا بود. اما هم اکنون با کمی هزینه بیشتر می توان به جای هارد دیسک یک SSD سریع و ساکت خرید. بسیاری از تولید کنند های لپ تاپ هم در حال جایگزین کردن SSD ها با هارد دیسک های قدیمی هستند و می توان امیدوار بود که به زودی شاهد کاهش چشمگیر قیمت SSD ها و افزایش فروش آنها خواهیم بود.  
شما هم اگر در فکر خرید لپ تاپ جدید هستید گزینه SSD را فراموش نکنید.


 
comment نظرات ()
 
 
حضور تروریست فراری در ورزشگاه امارات
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۱
 

کارت هوادارای آرسنال برای بن لادن صادر شد

خبرگزاری فارس: مرد شماره یک گروهک تروریستی القاعده، هوادار متعصب تیم فوتبال آرسنال لندن است.

به گزارش خبرگزاری فارس، اسامه بن لادن، متهم تحت تعقیب ایالات متحده امریکا، در تصاویر ضبط شده از دوربین های مداربسته ورزشگاه امارات آرسنال مشاهده شده و روابط عمومی این باشگاه از صدور اینترنتی کارت هواداری به آدرس مرکز لندن خبر داده که فرد تحویل گیرنده دقایقی پس از تحویل، محل را ترک کرده است.
شماره شناسایی این کارت هواداری قابل ردیابی نیست؛ اما بی تردید دیگر نمی شود با این شماره، بلیت یا محصول ورزشی خریداری کرد.
تایمز این مسئله را با هواداری هیتلر از شالکه 04 و موسولینی از بولونیا مقایسه کرده است.


 
comment نظرات ()
 
 
آی پاد تاچ، همه چیز در برابر انگشتان شماست!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۱
 

 

آی پاد تاچ(نسل دوم)

این کوچولوی خوش دست امکانات زیادی رو با بهترین کیفیت در خودش جا داده، امکاناتی نظیر پخش قدرتمند موزیک، نمایش فایل های تصویری، قابلیت اتصال به اینترنیت، بهره مندی از اسپیکر داخلی(اضافه شده در نسل دوم) و امکانات فوق العاده دیگری که در زیر اشاره میکنم.

اطلاعات فنی و ظاهری:

ارتفاع: 110 میلی متر
پهنا: 61.8 میلی متر
قطر: 8.5 میلی متر
وزن: 115 گرم
صفحه نمایش: 3.5 اینچ کاملا لمسی، رزولوشن 480 در 320(163 پیکسل در هر اینچ)
خروجی هدفون: جک 3.5 میلی متری استریو
فرمت های صوتی قابل پخش: AAC, Protected AAC(From iTunes Store), MP3, Apple Lossless, AIFF, WAV
فرمت های تصویری قابل پخش: H.264 video, MPEG-4 video/30 frames per second
حجم های موجود: 8 گیگ، 16 گیگ، 32 گیگ(فلش درایو)
اطلاعات باتری: باتری داخلی قابل شارژ (لیتیوم)
حداکثر زمان پخش:
موزیک: در حالت شارژ کامل تا 36 ساعت پخش مداوم

ویدیو: در حالت شارژ کامل تا 6 ساعت پخش مداوم

زمان شارژ: حداقل 2 ساعت که در این حالت تا 80% عمل شارژ صورت میگیرد و برای شارژ کامل 4 ساعت.


کار با دستگاه:

صفحه نمایش آی پاد تاچ آنچنان روونه که تمام فرمان ها با یک اشاره ی کوچک بدون نیاز به فشردن زیاد انگشت صورت میگیره، دستگاه با بهره مندی از سیستم تشخیص موقعیت می تواند صفحه را بنا به پوزیشنی که دستگاه در آن قرار دارد تغییر دهد به طور مثال اگر می خواهید در آلبوم های خواننده ی محبوبتون جست و جو کنید با چرخواندن دستگاه می توانید به سادگی با ورق زدن آلبوم ها این کار را انجام دهید، دقیقا مانند آیفون.


پخش تصویر هم که شاهکاره و میتونید در صفحه ی عریض دستگاه فایل های تصویری را با کیفیت فوق العاده ای تماشا کنید.

یکی دیگه از قابلیت های لذت بخش دستگاه وای-فای آن است که با اتصال بی سیم به شبکه اینترنت میتوانید وبگردی کنید و خوش باشید همچنین با استفاده از نقشه های تعبیه شده گوگل در دستگاه میتوانید مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید، یه چیز دیگه هم هست که میتونه خیلی جذاب باشه اونم اینه که میتونید تمام فایل های یوتیوب را بر روی صفحه نمایش با کیفیت بالا مشاهده کنید. خبر خوش برای بازی دوستان اینه که بازی های سه بعدی جذاب نیز برای آی پاد تاچ وجود داره که میشه از سایت اپل اونارو دانلود کنید، بازیهای جذابی چون کراش، فوتبال، بیلیارد، اسنیک!، پوکر و … که برای بازی کردن تمام بازی ها فقط و فقط به یک انگشت نیاز دارید، جالبه نه؟!

اما بازم این همه ی امکانات نیست اپل به فکر سلامتی شما هم هست، در آی پاد تاچ نرم افزاری به نام (+ NIKE) گنجانده شده که میتواند مقدار مسیر دویده شده و کالری مصرف شده ی شما را محاسبه کنه بدین صورت که شما سنسور های مربوطه را در کفش NIKE خود تعبیه می کنید و شروع به دویدن می کنید، فقط همین!

در آخر امیدوارم لذت برده باشید و پس از تهیه ی دستگاه از خودتون یه مانکن درجه یک بسازید! ;-)
راستی اینم بگم که قیمت آی پاد تاچ بنا به مقدار فضای فلش درایو داخلی آنها از 229 دلار شروع میشه تا 399 دلار!


 
comment نظرات ()
 
 
همراه اول مک بوک و آی‌پاد اپل مایکروسافت
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۱
 

همراه اول، پیام‌های خالی 22 تومان هزینه دارند !:

 

به گفته معاون بازاریابی و امور مشتریان شرکت ارتباطات سیار ایران تعرفه‌ پیامک‌هایی که فقط حاوی عدد یا شکل هستند لاتین محاسبه می‌شود.

درباره‌ تعرفه پیامک‌های خالی و این که برای این نوع پیام‌ها تعرفه‌ فارسی یا لاتین محاسبه می‌شود اظهار کرد: "تعرفه پیام‌هایی که خالی ارسال می‌شوند نیز همانند تعرفه‌ لاتین یعنی 222 ریال محاسبه می‌شود."

وی با بیان این که پیام‌هایی که کدینگ شبکه همراه اول را تغییر دهند فارسی محاسبه می‌شوند، تصریح کرد: "بنابراین پیام‌هایی که به صورت خالی یا فقط عدد و یا شکل ارسال می‌شوند به این دلیل که تغییری در کدینگ شبکه همراه اول ایجاد نمی‌کنند لاتین محاسبه خواهد شد."

معاون بازاریابی و امور مشتریان شرکت ارتباطات سیار ایران توضیح داد: "پیامک با حروف فارسی چون کدینگ شبکه را تغییر می‌دهد همان تعرفه‌ی فارسی یعنی 89 ریال محاسبه می‌شود..

 

 

کاهش قیمت مک بوک و آی‌پاد اپل در آغاز فصل خرید تعطیلات:

 

اپل در جمعه سیاه که پس از روز شکرگزاری آغاز فصل خرید تعطیلات است لپ‌تاپ مک بوک ‌١٣ اینچی و دستگاه پخش موسیقی آی‌پاد را با تخفیف قابل توجهی برای فروش عرضه می‌کند.
اپل از اجرای خرید ویژه یک روزه این شرکت پس از روز شکرگزاری خبر داده اما جزییات اندکی را منتشر کرده است.
این شرکت وب سایت فروش خود را روز جمعه به نمایش گذاشته و قابل توجه‌ترین تخفیف یک تخفیف ‌١٠١ دلاری برای مک بوک ‌١٣ اینچی ‌٢ گیگاهرتزی است که معمولا ‌١٢٩٩ دلار قیمت دارد اما به بهای ‌١١٩٨ دلار به فروش می‌رود و بهای مک بوک ‌۴/٢ گیگاهرتزی نیز از ‌١۵٩٩ دلار به ‌١۴٩٨ رسیده است. اپل همچنین قیمت مک بوک ‌١٣ اینچی سفید رنگ را ‌۵١ دلار کاهش داده است.

این شرکت در بخش نانو نیز به مدل‌های رنگی ‌٨ و ‌١۶ گیگابایتی آی‌پاد نانو ‌١١ دلار تخفیف و ‌٢١ دلار تخفیف نیز به مدل رنگ نقره‌ای و مشکی آی‌پاد کلاسیک ‌١٢٠ گیگابایتی می‌دهد همچنین به مدل‌های ‌٨، ‌١۶ و ‌٣٢ گیگابایتی آی‌پاد تاچ نیز ‌٢١ دلار تخفیف تعلق گرفت.

تخفیف قیمت ویژه خرید تعطیلات سال نو شامل محصولات دیگر اپل مانند رایانه iMac و تلویزیون این شرکت نیز شده اما هنوز از قیمت‌های ارزان‌تر برای آیفون خبری نیست.

 

 

با تاخیر اعلام شده از سوی مایکروسافت، IE 8 سال 2009 عرضه می‌شود:

 

غول نرم‌افزاری دنیا این روزها به جدیدترین محصول خود و البته عرضه آن می‌اندیشد. مرورگر اینترنتی Internet Explorer8 جدیدترین محصول شرکت Microsoft اولین بار در روز 27ماه آگوست گذشته به صورت نسخه اول آزمایشی و به شکل محدود عرضه شد.

کاربران مختلف از سرتاسر دنیا که اغلب نسخه‌های قبلی مرورگرهای اینترنتی Microsoft را هم تجربه کرده‌اند، این روزها در انتظار ورود جدیدترین نسخه این مرورگرها هستند. در واقع کاربری ساده و دسترسی آسان به قابلیت‌های متنوع مرورگرهای اینترنتی IE همان ویژگی‌هایی هستند که بسیاری از کاربران را به انتخاب این محصولات در مقابل مرورگرهای اینترنتی رقیب سوق می‌دهند.

با این همه گویا طرفداران پروپا قرص IE 8 باید کمی بیشتر از آنچه که تصور می‌کردند و قرار بود، منتظر بمانند. این درحالی است که طبق اعلام شرکت Microsoft این دسته از کاربران انتظار داشتند IE 8 تا پایان سال 2008 میلادی (سال‌جاری) به بازار عرضه شود.

هفته گذشته مدیر اجرایی Microsoft اعلام کرد که این مرورگر اینترنتی جدید تا سال 2009 به بازار عرضه نخواهد شد.

"
دین هاچامویچ" مدیرکل بخش IE شرکت Microsoft چند روز پیش در وبلاگ شخصی خود اعلام کرد که نسخه کامل و نهایی IE 8 سرانجام تا فصل اول سال میلادی آینده روانه بازار خواهد شد. در واقع کاربران علاقه‌مند می‌توانند در تعطیلات سال نو میلادی، نسخه‌های ابتدایی و آزمایشی این مرورگر اینترنتی را تجربه کنند.

او در این مورد گفت:‌ "در حقیقت ما به یک گروه فنی و تخصصی متشکل از افراد و سازمان‌های علاقه‌مند به مرورگرهای اینترنتی نیاز داریم تا این نسخه به روز شده و جدید را آزمایش کرده و به ما در تکمیل آن کمک کنند."

در واقع Microsoft سعی کرده تا قابلیت‌های جدیدی را به IE 8 اضافه کند که در این میان شخصی‌سازی را بیشتر مورد توجه قرار داده است.

 

.

 

 

 


 
comment نظرات ()
 
 
روشی برای درمان الزایمر با نقاشی‌های پابلو پیکاسو
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٠
 

 

alzheimer-group-watching-paintings.jpgآقای روبن روسن 88 ساله، کارمند سابق یک معاملات ملکی، در حالیکه به تابلو “دختر در مقابل آینه” اثر پیکاسو با نگاهی حاکی از عدم تایید و علاقه خیره شده بود. اما نگاه او آنطور که احتمالا فکر می‌کنید که ناشی از عدم علاقه به هنر مدرن نبود.   روبن بالاخره پس از مدت طولانی‌ای خیره شدن گفت: “این مثل این می‌ماند که شما بخواهید یک داستانی را بگویید که کلماتی برای وصفش وجود ندارد. پیکاسو خودش می‌داند که منظورش چیست ولی ما نمی‌دانیم.”

این درک متفاوت و در عین حال عمیق از نقاشی‌های پیکاسو کاری است که آقای روبن و هم گروه‌هایش هر روز در خیره شدن به نقاشی‌های پیکاسو می‌کنند. روبن چند سالی است که الزایمر دارد و همینطور دیگر افراد گروه. اگر کسی نمی‌دانست نمی‌توانست که از نگاه افراد این گروه تفاوتی بین آنها و دیگر بازدید کنندگان موزه پی ببرد زیرا که هیچکدام وقتی که به تابلوها نگاه می‌کردند آن نگاه مات و بی‌تفاوت بیماران الزایمری را نداشتند. بعلاوه وقتی که راجع به نقاشی‌ها حرف می‌زدند مثل بقیه اوقات رشته کلام از دستشان در نمی‌رفت و یا تکرار نمی‌کردند.

درمان با هنر و نقاشی برای درمان بیماری‌های روحی-روانی مثل توهم، الزایمر، کودکان مورد خشونت و سوءاستفاده واقع شده و بیماران سرطانی رو به افزایش است. بنظر می‌رسد که این روش کار می‌کند هرچند که کسی دقیقاً نمی‌داند چرا و چگونه. بوده‌اند بیمارانی که پس از ابتلا به الزایمر و یا توهم و فراموشی به یکباره استعداد هنری شگرفی از خود نشان داده‌اند. (یک نمونه‌اش را در اینجا ببینید.) 

کسی به درستی نمی‌داند چگونه این اتفاق در مغز می‌افتد. دکتر ساکز، یک نورولوگ، می‌گوید: “مسلماً ین یک تجربه بینایی نیست؛ بلکه احساسی است. بصورت غیر رسمی من به کرات در بیمارانم پاسخ‌های بسیار شفاف و بانشاط و دقیق دیده‌ام در حالیکه همین بیماران در پاسخ به سئوالات روزمره در می‌مانند و کلمات را گم می‌کنند. من گمان می‌کنم که درک آنها از هنر بصری بسیار عمیق باشد.”

موزه هنر معاصر نیویورک از یکسال قبل آزمایشی را روی بیماران مبتلا به الزایمر که در خانه‌های مخصوص الزایمری زندگی می‌کنند شروع کرده است. موزه هنرهای ظریف بوستون هم همین پروژه را از 5 سال پیش شروع کرده است.    

علاوه بر اینکه دیدن نقاشی‌ها و کارهای هنری مود و روحیه بیماران را برای ساعت‌ها و حتی روزها بهتر می‌کند، به نظر می‌رسد که بیماری‌ای که باعث از بین رفتن بسیاری از قدرت‌های کلامی و رفتاری معمولی شخص می‌شود، همانطور که در بالا اشاره شد باعث برانگیخته شدن استعدادهای خاصی در زمینه هنری می‌شود.   

یکی دیگر از بیماران برای نمونه، آقای ارتولا 86 ساله است که به گفته پرستارهایش کوچکترین چیزی او را تحریک و عصبانی می‌کرد و بسیار مشکل بود که او را درگیر فعالیتی کنند. ولی وقتی که او در جلوی نقاشی “دنیای کریستینا” اثر اندرو ویتث نشست، لبخند زد، به گفته‌های راهنما گوش داد و بعد بلند شد و راجع به شکل چمنی که در گوشه نقاشی به شکل بیضی دور یک خانه روستایی متروک که به نظر خانه ارواح می‌آمد صحبت کرد و از جمله گفت که این طرز نقاشی چمن برای این بوده که به شما این را برساند که در این خانه کسی زندگی می‌کند. و یا بعد در مقابل نقاشی “رقص” اثر ماتیس که از آنها خواشته شد که برای تابلو عنوانی بنویسند، نظرش را روی یک کارت اینگونه نوشت: “رقص زیبارویان” و در توضیح ادامه داد که “من یک زن لخت در این نقاشی می‌بینم و به نظرم زیبا است.”

در باره اثر موسیقی و هنر روی بیماران اخیرا بسیار نوشته و  همچنان تحقیق می‌شود. نشان داده شده است که در کنار استفاده روزمره موسیقی و هنر به دوز کمتری از دارو احتیاج است. دکتر ساکز می‌گوید که یکی از بیماران او که یک موسیقیدان است به کل حافظه از دست داده است مگر حافظه موسیقی‌اش را.  نیچه می‌گفت که ما با عضلاتمان به موسیقی گوش می‌دهیم. سئوال اینجاست که آیا مکانیزم مشابهی مثل آنکه نیچه می‌گفت به هنگام تماشای کارهای هنری وجود دارد؟


 
comment نظرات ()
 
 
مخ زنی در طول تاریخ
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٠
 

 

دوره هخامنشی

 در این عصر زن و مرد زبون همدیگه رو می فهمیدند ولی هنوز ساعت مچی اختراع نشده بود که بشه با گفتن جمله عزیزم ساعت چنده مخ یه دختر خانوم رو بزنی! و اصولاً زن های این دوره دو دسته بودند یکی زن های اشراف زاده و درباری بودند که کافی بود یه تیکه ناقابل بشون بندازی تا حسابت با کرام الکاتبین و شخص داریوش و کورش کبیر باشه و دسته دیگه زن های رعیت بودند که تنها کاری که بلد بودند آشپزی و آوردن آب از چاه بود!برای همین در این دوران برای اینکه یک زن خوب رو برای خودت برداری باید اول کلی زحمت می کشیدی و روش های شمشیر زنی و … رو یاد می گرفتی.بعد میرفتی توی جنگ شرکت می کردی.بعد اگه احیاناً زنده می موندی میتونستی یکی از زن های دشمن رو واسه خودت به غنیمت ببری!پس می بینیم که باز هم علی رغم اینکه انسان بسیار پیشرفت کرده بود(نسبت به عصر حجر) اما بازم مخ زنی یکی از کار های شاق بود!اما برای زدن مخ زنان درباری باید ویژگی های زیر رو مد نظر قرار میدادند:
*حداقل یکی از اجداد پدری و مادری باید یه ربطی به دربار داشته باشه تا مثلاً خون پادشاهان در رگ اون مرد جاری باشه(به اصطلاح امروزی آقازاده باشه!!!)
*داشتن شمشیر از جنس طلا و سپر از جنس نقره و نیزه از جنس برنج
*داشتن ریش بلند
هدف از مخ زنی: بر اساس کتیبه های به جا مانده از تخت جمشید هدف از مخ زنی داشتن نوکران و کنیزان زیاد و خوردن شراب بوده!
دوره قاجار:
در این دوره یه پادشاهی بوده به اسم آقا (آغا) محمد خان قاجار که همه میدونیم چه مرگش بوده! آره دیگه خلاصه به خاطر این بلای خانمان سوزی که این جناب بش دچار شده بودند(و ایشالله خدا نصیب هیچ مردی نکنه) یه کمی زیاد عقده ای شده بودند و به همین دلیل نمی تونستند ببینن که یه مردی برای اینکه زن دلخواهش رو به دست بیاره عملیات مخ زنی انجام بده و هر کسی که این کارو می کرد چشماش رو در می آورد تا عبرت بقیه شه!و کلاً اون عملیات قدغن و غیر قانونی بوده. به همین دلیل در اون زمان به دلیل این محدودیت فوق العاده روش مخ زنی زیاد پیشرفتی نکرد و به دلیل زیر زمینی بودن! اطلاعات دقیقی از چگونگی انجام آن در دست نیست.البته بر اساس یک نوشته تاریخی تأیید نشده در این دوران برای مخ زنی بی بی صغرا و ننه سکینه پس از شناسایی دختر مورد نظر(یا همون طعمه) به حمام می رفتند (در روزی که طعمه هم به حمام می رفت ) و بدن وی را در حمام دید می زدند و در صورت تأیید این عزیزان و زدن مهر استاندارد و ایزو ۹۰۰۲ ادامه عملیات در خانه پدر دختر و تحت عنوان خواستگاری انجام میشد و نه پسر دختر رو می دید و نه دختر!(به نظر من که خیلی باحال بوده.فکرشو بکنید یه روز مامانتون بیاد بتون بگه عرشیا جان عزیزم امروز ساعت ۵ برو کافی شاپ هویج دوست دخترت اونجا منتظرته!)
هدف از مخ زنی: داشتن پسر جهت ادامه شغل پدر!

دوره پهلوی

در این دوره مردم یه کمی زیاد سیاسی فکر می کردند و اصولاً زیاد توجهی به دختر و مخ و این حرفا نداشتند و به غیر از شهرام شب پره و ابی و فردین بقیه مردا تو فکر براندازی نظام بودند! برای همین حکومت هم برای این که بیاد کار مردا رو آسون تر کنه و باعث بشه اونا دیگه به سیاست فکر نکنن یه مکان های تفریحی –بی فرهنگی! رو درست کرد به اسم کاباره که مردا می رفتن توش و یه کار های بدی رو انجام می دادن که من الان عرق شرم بر پیشانیم نشسته و نمی تونم بگم!خلاصه در این دوران هم به دلیل سهولت بیش از حد دسترسی به داف! عملیات مخ زنی چندان پیشرفتی نداشت . اما خوب بر اساس نسخه های به جا مانده از فیلم های فارسی آن دوران چند تا کار سخت برای مخ زدن باید انجام میشده که عبارت بودند از:
*فقیر بودن و بی خانمان بودن پسر!(جهت زدن مخ دختران مرفه و بی درد این امر بسیار لازم بوده است)
*داشتن زور زیاد و توانایی دریبل زدن چند نفر به طور همزمان….نه چیز ببخشید منظورم توانایی کتک زدن چند نفر به طور همزمان بود(امان از دست این عادل فردوسی پور!)
*شباهت ظاهری به محمد علی فردین و بهروز وثوق
*کشیدن سختی های بسیار در دوران کوردکی.
*داشتن شلوار دمپا گشاد و کت چهار خانه و ریش مدل داریوشی
*توانایی خواندن آهنگ سلطان قلب ها به صدای بلند!
*داشتن ویژگی مردانه در حد دعوت شدن به تیم ملی!(به طور مثال اون دوران یکی از نشانه های مردانگی بوی عرق و بوی نئشه آور! توالت بعد از خروج مردان بود! در حالیکه امروز این دو تا بو نشانه آبرو ریزی و بی کلاسیه)
هدف از مخ زنی:رسیدن به پول و پله ی پدر پولدار دختر و داشتن زندگی راحت و مرفه!
دوره انقلاب تا چند سال پیش

 در این دوره روش های مخ زنی تغییری کرد اساسی و به نام خواستگاری تغییر نام داد.یک آقا پسر گل باقالی با یک دسته گل و شیرنی همراه مادر و پدر به خانه دختر مورد نظر رفته و بعد از انجام کار های اداری لازم! از قبیل تعیین مهریه و شیر بها و …. دختر و پسر به صورت رسمی دوست دختر و دوست پسر می شدند که بهش زن و شوهر می گفتند!لازم به ذکر است که در انتهای این دوره نقش تکنولوژی در مخ زنی نمایان شد و سوال حیاتی و سرنوشت ساز عزیزم ساعت چنده توسط یکی از پیشگامان عرصه مخ و مخ زنی جناب آقای الف .ی اختراع گشت.و اما ویژگی های لازم برای مخ زدن دختر خانوم ها:
* سر به زیر بودن آقا پسر(که واقعاً خیلی شرط سختی بوده)
*داشتن سابقه زندان(حداقل ۶ ماه) در رژیم شاه
*داشتن سیبیل جهت نمایش مردانگی
هدف از مخ زنی:تشکیل خانواده و داشتن ارتش ۲۰ میلیونی!


 
comment نظرات ()
 
 
سربازان خلاق
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٠
 

 

کاری جالب در یکی از پمپ بنزین های آمریکا.

تعدادی از اعضای گروه سربازان قدیمی عراق مخالف جنگ ( IVAW ) حدود 4200 سرباز مینیاتوری را در اطراف این پمپ بنزین روی زمین کاشته اند و روی تابلویی که مربوط به این موضوع است، نوشته اند: هزینه جنگ عراق: 4171 سرباز آمریکایی.

خبر کشته شدن این تعداد آمریکایی را از ابتدای جنگ عراق تا کنون بارها شنیده ایم. آسوشیتدپرس ماه به ماه در گزارش هایی آخرین آمار را در این مورد با ذکر جزئیات ارائه می دهد. این گزارش ها حالا دیگر آن قدر تکرار شده اند که موضوع خیلی عادی به نظر می رسد. گویی قصد اصلی از انتشار این گزارش ها هم همین است.

اما توجه داشته باشد که گاهی اوقات عددها خودشان یک نوع وسیله برای تبلیغ به حساب می آیند. فقط کافی است به گونه ای که جلب توجه می کنند، روی آنها تاکید شود. گروه مذکور در واقع قصد داشته است، ارزش جان سربازان آمریکایی را در مقابل نیت اصلی از جنگ عراق قرار دهد. این نگاه باعث شده که عدد 4 هزار از همان عدد در گزارش های آسوشیتدپرس بزرگ تر به نظر برسد.

 

به عکس دسته جمعی این سربازان خلاق دقت کنید! پر است از نشانه های جورواجور، عکس چه گوآرا، پرچم آمریکا و ... 
comment نظرات ()
 
 
دوستی و پول آیا با هم فرق دارد...
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٩
 

روزی پسر غمگین نزد درختی خوشحال رفت و گفت: من پول لازم دارم !

درخت گفت: من پول ندارم ولی سیب دارم. اگر می خواهی می توانی تمام سیب های درخت را چیده و به بازار ببری و بفروشی تا پول بدست آوری.

http://www.iranalive.org/

آن وقت پسر تمام سیب های درخت را چید و برای فروش برد. هنگامی که پسر بزرگ شد، تمام پولهایش را خرج کرد و به نزد درخت بازگشت و گفت می خواهم یک خانه بسازم ولی پول کافی ندارم که چوب تهیه کنم.

درخت گفت: شاخه های درخت را قطع کن. آنها را ببر و خانه ای بساز.

و آن پسر تمام شاخه های درخت را قطع کرد. آنوقت درخت شاد و خوشحال بود. پسر بعد از چند سال، بدبخت تر از همیشه برگشت و گفت: می دانی؟ من از همسر و خانه ام خسته شده ام و می خواهم از آنها دور شوم، اما وسیله ای برای مسافرت ندارم.

درخت گفت: مرا از ریشه قطع کن و میان مرا خالی کن و روی آب بینداز و برو.

پسر آن درخت را از ریشه قطع کرد و به مسافرت رفت. اما درخت هنوز خوشحال بود.

 

شما چی دوستان؟آیا حاضرید دوستانتان را شاد کنید؟ آیا حاضرید برای شاد کردن دیگران بها بپردازید؟ آیا پرداخت این بها حد و مرزی دارد؟

 

مسیح فرمود: بهترین دوست کسی است که جان خود را فدا کند.

 

آیا شما حاضرید به خاطر خوشبختی و شادی کسی حتی جان خود را فدا کنید. منظورم این نیست که باید این کار رو بکنید. منظور از این پرسش فقط یک چیز بود، آیا کسی را بی قید و شرط دوست دارید؟ چند نفر؟

 

عیب جامعه این است که همه می خواهند فرد مهمی باشد ولی هیچکس نمی خواهد انسان مفیدی باشد.

 

درختان میوه خود را نمی خورند،

ابرها باران را نمی بلعند،

رودها آب خود را نمی خورند،

چیزی که برگان دارند، همیشه به نفع دیگران است.

 

اوشو: همه آنچه که جمع کردم برباد رفت  و همه آنچه که بخشیدم، مال من ماند. آنچه که بخشیدم هنوز با من است و آنچه که جمع کردم از دست رفت.

در واقع انسان جز آنچه که با دیگران تقسیم می کند، چیزی ندارد. عشق، پول و مال نیست که بتوان آن را جمع کرد. عشق، عطر و طراوتی است که باید با دیگران تقسیم کرد.

هر چه بیشتر بدست می آوری، هرچه کمتر می بخشی، کمتر داری

زیگ زیگلار: محبت، یعنی دوست داشتن مردم، بیش از استحقاق آنها

این دقیقاً کاریه که خدا با ما کرده؟ کدوم از ما می تونه با جرأت بگه که من لیاقت داشتم که خدا من رو دوست داشته باشه؟

با امید به اینکه آسمون زندگیتون به رنگ یکرنگی عشق باشه

دوستتون دارم


 
comment نظرات ()