هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
روش های برای تقویت مهارت گوش دادن (Listening)
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٧
 

مهارت Listening به عنوان یکی از چهار مهارتهای یادگیری زبان امری بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است. متاسفانه خیلی ها از جمله خود من زمانی این مهارت را نادیده گرفته و بعدها آسیب های جدی دیدیم. امتحاناتی مثل TOEFL و امتحانات پایان دوره محلی هستند که آنهایی که Listening را ساده تصور می کردند در دام افتاده و شکست می خورند. البته تنها آسیب محدود به این موارد نمی باشد. وقتی که شما تن، لهجه و شیوایی کلام خود را با فردی که از Listening کمال استفاده را کرده، مقایسه کنید، متوجه کلاهی که سرتان رفته می شوید. پس با در نظر گرفتن اینکه شما حساسیت و اهمیت یادگیری این مهارت را قبول دارید می رویم سراغ روشهایی برای بهبود و ارتقاء سطح کیفی آن.

در وهله اول باید توجه داشته باشید که محدودیت اولین فاز عدم پیشرفت هست. پس خودتان را محدود به انواع Listening نکنید. اگر به کلاس زبان می روید و نوع خاصی از کاست یا CD را همراه کتاب خود دارید، و دائما از طریق آن Listening را پیگیری می کنید، دست به تنوع بزنید و به یک کتاب فروشی رفته و انواع دیگر کاست یا CD را تهیه کنید و حتی اگر بی هدف ولی باز گوش کنید. نقطه جالب توجه اینجاست که اگر با علاقه به یک فایل صوتی گوش کنید پس از مدتی تمام کلماتی را که معنایشان را می دانید متوجه خواهید شد. و خیلی جالب تر این که اکثر کلماتی را که  می شنوید درک می کنید و تصویری از آن کلمه در ذهن شما نقش می بندد و در تماس های بعدی تان با زبان آن تصاویر ذهنی مثل کمک های غیبی به داد شما می رسند. پس تا جایی که می توانید گوش کنید!
بهترین نوع Listening می توانید کاست های یا CD های خوانده شده از روی کتب داستان، مجلات یا انواع کتاب ها باشد.

یکی از اساسی ترین شرایط درک Listening داشتن علاقه است. این علاقه می تواند در ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد. ولی موضوع کلی در دو نوع علاقه خلاصه می شود. علاقه کلی به Listening و علاقه به موضوع Listening. اگر کلا به Listening علاقه ندارید که هیچ! هرچه بیشتر گوش دهید بیشتر دانسته هایتان را فراموش می کنید. پس توصیه ام این هست که با در نظر گرفتن اهمیت Listening با شور و اشتیاق و علاقه پای Listening بنشینید و به خود بقبولانید که این Listening تاثیرات بسزایی را در آینده برروی شما خواهد گذاشت. نوع دوم علاقه که همان به موضوع Listening می باشد، خیلی آسان حل می شود، اگر احساس می کنید که Listening مربوط به مکالمه دو نفر راجع به مهمانی دیشب برایتان اصلا جذاب نیست، فوری آن را عوض کنید و به چیزهای دیگری گوش دهید. و نهایتا اینکه بعضی وقتها به خود استراحت بدهید تا قضیه برایتان لوس نشود.

Listening کنیم!

Listening کنیم!

موضوع بعدی بحث منابعی هستند که می توان از آنها برای Listening استفاده کرد. همانطور که در بالا اشاره کردم Listening های مربوط به کتب زبان بهترین گزینه می باشند. علت این امر هم بیشتر بخاطر تناسب آنها با سطح درک شما از زبان می باشند. پس با بالا رفتن درک شما می توانید از منابعی مثل رادیو، کارتون ها و فیلم ها، پادکست ها و … نیز استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که نوع منبع انتخابی شما علاوه بر اینکه باید محتوای قدرتمند و با ارزشی داشته باشد باید با علاقه شما هم سازگار باشد. اگر مثلا از اینترنت 26 کیلوبایت! استفاده می کنید، پادکست و رادیوهای آنلاین اصلا توصیه نمی شود.

با متن- بی متن؟
یکی از سوالهایی که خیلی در این زمینه پرسیده می شود، این است که آیا ما هنگام گوش دادن به Listening ها، به متن های نوشته شده از روی همین Listening نگاه کنیم یا نه. در پاسخ باید بگوییم که تا جایی که امکان دارد سعی کنید نگاه کردن به نوشته را به آخرین مرحله موکول کنید. شما فقط گوش بدهید و زیاد هم سعی نکنید که تمام جزئیات را درک کنید. در سه چهار مرتبه اول احتمال ایده کلی از Listening را دریافت کنید، اگر در آخرین مرحله درک کلی Listening برای شما ضرورت دارد، به متن نگاه کنید، مادامی که به متن نگاه نکرده اید، Listening برای شما تازگی خواهد داشت، پس می توانید چند روز بعد مجددا به همان Listening گوش کنید و چیزهای تازه ای را یاد بگیرید!

کیفیت صدا و آرامش محیط هم دو فاکتور مهم و ضروری می باشند. البته خوشبختانه امروزه CD ها و DVD های با کیفیت بالایی عرضه می شوند. پس نگرانی فقط باید بخاطر محیط آرام باشد. هرچه محیطی که در آن قرار دارید آرامش داشته باشد، شما بهتر خواهید توانست که از Listening لذت ببرید. زمانی که من تازه یادگیری زبان رو شروع کرده بودم و در آموزشگاه از اون کاست پلیرهای قدیمی برای پخش Listening ها استفاده می شد ما واقعا عذاب می دیدیم. کیفیت بد، Noise ناجور پلیر و صدها عامل دیگر دست در دست هم Listening را برای ما تبدیل به یک معضل کرده بود.

Listening در هنگام رانندگی هم ایده بسیار جالبی هست. دقت کنید مثلا سی دی های صوتی آنتونی رابینز را می توانید تهیه کنید و در هنگام رانندگی گوش کنید. از نکات بارز این نوع Listening این است که شما اصلا لازم ندارید تا تمرکز روی Listening کنید، بلکه تمرکز شما باید و الزما باید روی رانندگی باشد، و این Listening ناخودآگاه تاثیر خود را خواهد گذاشت. همچنین می توانید از گوشی موبایل خود یا MP3 Player ها هم استفاده کنید و در هرجا و هر زمان توسط هدفون ها به Listening گوش کنید، این ایده که خیلی راحت تحقق می یابد، روی چند تن از دوستان آزمایش کردیم و باور نمی کنید در عرض دو ماه چطور لهجه آنها را از انگلیسی ناجور! به انگلیسی آمریکایی تغییر داده.

تکرار کردن Listening هم ایده جالبی است مادامی که تحت نظر باشد. سعی کنید اگر کلمه ای را درک نکردید هرگز تکرار نکنید تا در ذهن شما نقش ببندد. پس تکرار Listening بهتر است در کلاس و تحت نظر استاد انجام گیرد. حال آنکه برای جملات و کلماتی که خودتان به درستی درک کرده اید، تکرار آنها یکی از بهترین و بی نقص ترین استراتژی ها در راستای یادگیری می باشد.

انگلیسی در خواب!
به نظر من و خیلی از اساتیدی که در این زمینه با اونها مشورت کردم، این روش ها که اخیرا خیلی در جامعه ایرانی رسوخ کرده زیاد کارایی ندارند. به خاطر دلایل بسیار، از جمله مثل قدیمی که ” ره هزار شب رو یک شبه پیمودن” (یا چیزی شبیه این) . همانطور که در یکی از پست های قدیمی گفتم، یاد گیری زبان یک امر زمان بر و نیاز به زمان می باشد و به نظر خیلی ها حداقل 6 ماه تماس مستقیم با زبان نیاز هست تا فرد بتواند نیازهای اولیه خود را با زبان جدید برطرف کند، حال آنکه مدت حداقل دو سال دیگر نیز برای تسلط به زبان مورد نیاز هست. (البته برای باهوش ترین نمونه ها!) پس هیچ وقت تصور نکنید که در 30 شب یا 99 روز بتوانید مسلط! به زبان شوید. ضمن اینکه شب ها فرصت استراحت و خلاصی از دغدغه های روز مره هست. وجه خیلی جالبی ندارد اینکه موقع خواب هم مغزتان را به کار بکشید تا چند کلمه زبان یاد بگیرد. مغزتان بیشتر از جسمتان شبها نیاز به استراحت دارد، پس برای شروع یک روز با انرژی از Listening در شب ها بپرهیزید.


 
comment نظرات ()
 
 
307 میلیون پیکسل بالاترین رزولوشن جهان
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٧
 

texas-stallion_narenji_ir.jpg

فکر میکردیم رزولوشن 287میلیون پیکسل زیاد است! اما متوجه شدیم که 307 میلیون پیکسل زیاد تر است! قبلا  در مورد رکورد زنی های بالاترین رزولوشن های جهان خوانده اید. ابتدا ناسا با ابر دیوار خود به بالاترین رزولوشن رسیده بود. و مدتی بعد با ارایه رزولوشن 287 میلیون پیکسلی رکود رقیب قبلی خود را شکست. Hiperspace

این بار نوبت محققین دانشگاه تگزاس شده است که با رزولوشن 307 میلیون پیکسل رکورد بالاترین رزولوشن دنیا را بشکنند. مجموعه ای را که در تصویر مشاهده میکنید Stallion نام دارد و شامل 75 عدد نمایشگر LCD  سی اینچی است که هر یک از آنها دارای رزولوشن 1600*2560 پیکسل هستند. مجموع حافظه ی گرافیکی آن 36 گیگابایت بوده و با 108 گیگابایت مجموع حافظه RAM ,یکی از عظیم ترین حجم حافظه های موجود را  ایجاد کرده است. 100 هسته پردازشگر تجزیه و تحلیل اطلاعات را بر عهده دارند.این مجموعه برای بررسی و نمایش موقعیت های جغرافیایی  و توده های هوایی اطراف کره زمین و همچنین مطالعات علمی بر روی قاره ها در نظر گرفته شده است.

با دیدن چنین چیزی ناخودگاه به یاد این مصراع از شعر می افتم که «جنبیدن آن پشه عیان در نظر ماست» 


 
comment نظرات ()
 
 
اپل محکومیت ال‌جی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٧
 

اپل شکایت می‌کند:

 

شرکت اپل هدف شکایتی قرار گرفته که مدعی است فن‌آوری مورد استفاده آیفون برای مرور وب امتیاز انحصاری به ثبت رسیده توسط یک طراح را نقض کرده است.
بر اساس این شکایت که در دادگاهی ناحیه‌ای در تایلر تگزاس مطرح شده، فن‌آوری که آیفون برای مرور و نمایش برخی وب‌سایت‌های طراحی شده برای صفحات کوچک تلفن همراه استفاده می‌کند امتیازی را نقض می‌کند که یکی از موسسان شرکت EMG از ابداع‌کنندگان آن است.
یک سخنگوی شرکت اپل با بیان این که این شرکت در مورد شکایت‌های معلق بحث نمی‌کند از اظهارنظر خودداری کرد.
اپل با شکایت‌های متعددی ازسوی مصرف‌کنندگانی روبه‌رو بوده که مدعی‌اند این شرکت به طور نادرست مدعی شده اتصال به اینترنت مدل جدید آیفون دو برابر سریع‌تر از مدل اصلی آن است.
این شرکت همچنین با انتقادهایی در مورد مشکل دسترسی به شبکه‌های تلفن همراه نسل سوم از آیفون مواجه شده است.
شبکه‌های تلفن همراه نسل سوم صفحات وب را با سرعتی که قابل مقایسه با سرعت اتصالات پهنای باند ثابت است بارگذاری می‌کنند و سازگاری با شبکه‌های نسل سوم یکی از ویژگی‌های مدل جدید آیفون است.

 

 

محکومیت 873 میلیون دلاری یک هرزنامه نویس:

 

طبق حکم یک دادگاه، شبکه‌ی اجتماعی فیس بوک 873 میلیون دلار از مرد کانادایی خسارت دریافت خواهد کرد که به ارسال پیام‌های هرزنامه‌یی به اعضای این سایت متهم شده است.
دادگاه فدرال در سن خوزه کالیفرنیا علیه این مرد کانادایی و شرکتش حکم صادر کرده و استفاده از فیس بوک یا تعامل با اعضای آن را برای وی ممنوع کرد.
به گفته سخنگوی فیس بوک، این شبکه از فصل بهار متوجه افزایش هرزنامه‌هایی شد که اعضای فیس بوک از دوستان و اعضای دیگر دریافت می‌کردند و تبلیغات مختلفی در آن‌ها وجود داشت.
شبکه اجتماعی فیس بوک تحت قانون کن اسپم شکایت خود را مطرح کرد و خسارتی که به آن تعلق گرفته بزرگ‌ترین حکم در مورد یک پرونده تحت قانون مذکور به شمار می‌رود.
فیس بوک فن‌آوری ضدهرزنامه‌ای خود را از بهار تقویت کرده و ابزاری ایجاد کرده که قادر به حذف پیام‌ها از اکانت‌ها و مسدود کردن URLهایی است که کاربران را مستقیما به سایت‌های هرزنامه هدایت می‌کنند

 

 

ال‌جی و عرضه نمایشگر چند لمسی:

 

شرکت LG از تولید نمایشگرهای جدیدی برای سیستم‌های رایانه‌ای خبر داد که به فناوری چند لمسی(Multi-Touch) مجهز شده است و به کاربران امکان می‌دهد که در آن واحد با انگشتان خود سیستم‌های داخلی را به صورت مجزا کنترل کنند.
شرکت LG اعلام کرده که این نمایشگرها را به صورت اختصاصی برای کامپیوترهای iMac تولید کرده است، اما اپل هنوز خبری را در مورد توافق سخت‌افزاری خود با شرکت کره‌ای LG منتشر نکرده است.
شرکت LG ادعا می‌کند که این محصول از نخستین نمایشگرهای جهان محسوب می‌شود که به فناوری چند- لمسی مجهز شده است و به زودی در بازارهای جهانی فروخته خواهد شد.
این نمایشگر در اندازه‌های مختلف ساخته شده است و به گفته شرکت LG، قیمت آن با نمایشگرهای معمولی تفاوت زیادی ندارد.
به گفته کارشناسان، احتمال می‌رود نخستین نمونه‌ها از نمایشگر چند- لمسی LG از ژانویه 2009 وارد بازارهای جهانی شود.

 

 

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید!


 
comment نظرات ()
 
 
رنگین کمان اسوس به بازار آمد
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٦
 

 

اسوس به تازگی سری جدید نوت‌بوک‌های خود را تحت عنوان F8 در رنگ‌های متنوع عرضه کرد.
 

این سری نوت‌بوک‌ها با ظاهری خاص می‌توانند انتخاب کاربرانی باشد که علاوه بر توجه به ظاهر، وزن را نیز مورد توجه قرار می‌دهند. در طراحی سری F8 از تکنولوژی Infusion استفاده شده است که پوششی براق و محکم را شامل می‌شود و در پنج رنگ آبی، صورتی، مشکی، سفید و قرمز ارائه می‌شوند.

همچنین در این سری از تکنولوژی (Express Gate) استفاده شده که در واقع نوعی سیستم‌عامل اضافه است و امکان استفاده از بسیاری از برنامه‌های کاربردی موردنیاز کاربر نظیر جست‌وجوی وب، اسکایپ، مسنجر، مدیریت فایل‌های و صوتی و تصویری همینطور بازی‌های کامپیوتری را تنها پس از 8 ثانیه پس از راه‌اندازی نوت‌بوک، فراهم می‌آورد. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود تا بدون ورود به محیط ویندوز و مصرف دو چندان از باتری در کنار گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود آخرین ایمیل‌های ارسالی از طرف دوستان خود را پاسخ دهند.

گفتنی است سری نوت‌بوک‌های اسوس F8 علاوه بر برخورداری از امکانات ویژه جهت انجام بازی‌های کامپیوتری سه بعدی، مجهز به یک تی وی تیونر با ریموت کنترل نیز می‌باشند که با استفاده از آن کاربران قادرخواهند بود تا برنامه‌های تلویزیونی را نیز به صورت زنده مشاهده نمایند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت http://ae.asus. com مراجعه کنید.
 


 
comment نظرات ()
 
 
چیپ جدید اینتل، پا به پای AMD
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٦
 

 

شرکت اینتل از روز دوشنبه فروش سری جدید چیپ‌های خود موسوم به Core i7 را آغاز نمود. اینتل نهایتاً و با تلاش فراوان توانست مشخصات چیپ جدید خود را از لحاظ مصرف انرژی و همچنین توانائی اجرای وظائف multi tasking به پای آخرین چیپ رقیب کوچک‌تر خود یعنی AMD برساند.
 

اینتل درحال حاضر با معرفی چیپ‌هایی بر پایه فناوری 45 نانومتر حدود یکسال از AMD جلوتر می‌باشد. با این وجود Core i7 از برخی جهات بدنبال رسیدن به مشخصه‌های AMD بود.

چیپ جدید اینتل که بطور رسمی Nehalem نامیده شده است دارای چهار هسته بر روی یک چیپ سیلیکونی بوده و قادر است در هنگام کاهش بار پردازنده توان مصرفی چیپ را کاهش دهد.
هر دو این امکانات قبلاً از سوی AMD و بر روی چیپ‌های جدید این شرکت معرفی شده بودند.

تاپیش از معرفی Core i7 از سوی اینتل، AMD همواره به این نکته اشاره می‌کرد که اینتل دو هسته دوتائی را در کنار هم قرار داده و به آن چیپ چهار هسته‌ای می‌گوید. درحالیکه AMD پیش از این چیپ چهار هسته‌ای حقیقی را روانه بازار ساخته بود.

هر کدام از هسته‌های چهارگانه چیپ‌های اینتل قادر هستند تا دو پردازش مجزا و جداگانه را در آن واحد اجرا نمایند.

بهگفته اینتل چیپ جدید بدون صرف انرژی بیشتر می‌تواند با سرعت بیشتری کار کرده و به پیشرفت‌های نائل شده در سرعت محاسبات اشاره می‌نماید که تاثیر بسیار زیادی بر روی وظائف پردازشی سنگین مانند تدوین و رندر کردن گرافیک و یا انجام گیم دارد.

تحلیلگران می‌گویند تمام این ویژگی‌ها در چیپ جدید AMD بنام «شانگهای» نیز موجود می‌باشند اما این شرکت تنها سهم بسیار کوچکی از بازار سیستم‌های پرسرعت و high end دارد.

طرفداران AMD می‌بایستی یکسال دیگر صبر کنند تا این شرکت نسخه خانگی شانگهای را برای سیستم‌های رومیزی عرضه نماید.

ازسوی دیگر اینتل ترجیح داد تا روش مخالف را در پی گیرد و اول اقدام به معرفی نسخه دسکتاپ Core i7 نمود.
این حرکت تا سال آینده به عرضه نسخه‌ای برای دستگاه‌های لپ‌تاپ بعنوان سری Low end و همچنین نسخه‌ای مخصوص سرور بعنوان شاخه High end منجر خواهد گردید.

کاهش مصرف انرژی چیپ به معنای افزایش عمر باطری در نوت‌بوک‌ها، و کارائی بیشتر و تولید گرمای کمتر برای سرورها می‌باشد.

Bill Calder سخنگوی اینتل اعلام نمود که در نسخه‌های بعدی بجای فناوری 45 نانومتر از تکنولوژی 32 نانومتری استفاده خواهد شد.

AMD نیز درنظر دارد اندازه چیپ‌های خود را به تا 2010 به 32 نانومتر کاهش داده و تا سال 2011 محصولات مبتنی بر این فناوری را وارد بازار نماید.


 
comment نظرات ()
 
 
عبور کاربران باند پهن جهان از مرز 400 میلیون نفر
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٦
 

مطابق تحقیقاتی که توسط یکی از محققین بخش اینترنت باند پهن صورت گرفت مشخص گردید که تعداد کاربران این سرویسها در جهان از مرز 400 میلیون نفر عبور نموده است.
 

شرکت تحقیقاتی Point Topic میگوید رشد کاربران جهانی بر مبنای 57200 کاربر در سال 1998 و همچنین 280890 نفر در سال 1999 نشان دهنده این حقیقت است که تعداد این دسته از کاربران تاکنون 600 هزار درصد رشد داشته است.

Oliver Johnson تحلیلگر ارشد Point Topic میگوید: «هنگامیکه شرکت ما در سال 1998 بررسیهای خود را بر روی کاربران اینترنت باند پهن آغاز نمود، این سرویس هنوز در مراحل اولیه آزمایشی خود قرار داشت. افزایش این تعداد از کاربران به 400 میلیون نفر آنهم در عرض تنها ده سال موجب شده است تا این بخش از فناوری بعنوان پرسرعتترین شاخه از لحاظ گسترش در جهان شناخته شود.»

وی در ادامه افزود: «اینک ما در ابتدای عصر جدیدی از فناوری قرار گرفتهایم که ارزش کیفیت بسیار بیشتر از کمیت میباشد. تاکید در این شاخه از IT اینک بر روی فراهم آوردن سرویسهای پرسرعتتر و با کیفیت بالاتر بوده که بتوانند ایمیجهای چندگانه ایستا و شفافی را برای برنامههای کاربردی تامین نمایند.»


 
comment نظرات ()
 
 
اس ام اس انگلیسی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٥
 

 

 با آب طلا نام حسین قاب کنید،با نام حسین یادی از آب کنید،خواهید که سربلند و جاوید شوید،تا آخر عمر تکیه به ارباب کنید.

 

with water, Hussein gold frame, with the name of Hussein autotypes water, which will be proud and eternal, until the end of his relying on the Mist’.

 

ما زنده به عشقیم ولی عشق تب دوست،ما طالب مرگیم ولی در طلب دوست،ما تشنه دردیم ولی از غم هجرانیم،درویش نگاهیم ولی با لب خندان.

 We live in love but I love like fever, we wanted I death but the friend, we are thirsty for I pain but I sad absence yet, Dervish I take a look at but smiling with his lips.

 

به سه دلیل دوستت دارم دو تاشو نمیدونم یکیشم یادم نیست.

 

three reasons I love you don’t know two folding expect I do not remember.


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
مراقب عکس های خود باشید!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٥
 

مراقب عکس های خود باشید!

با اتفاقاتی که مخصوصا در چندین ماه گذشته پیش آمده همگی خوب می دانید مریض های روانی بسیاری هستند که تشنه فیلم و عکسهای خانوادگی دیگران هستند و حتی اگر هم در مقابل پخش کردن اینگونه فیلمها و عکسها پولی هم گیرشان نیاید ولی همینکه به چند دوست نشان بدهند ظاهرا مریضیشان کمی تسکین پیدا می کنند .

چند نفر از دوستان سوال داشتند که چگونه باید از همچین اتفاقاتی جلوگیری کرد . باید عرض کنم تا آنجا که من بلد هستم و از دوستان صاحب نظر پرسیده ام . چندین راه برای جلوگیری از هک شدن سیستم شما وجود دارد که اگر به قسمت موضوعات وبلاگ مراجعه کنید در قسمت (( هک و بوت )) توضیح داده ام . ولی حتما بدانید اگر آنتی ویروس خوب و برنامه های مختلف دیواره آتش نصب کنید و هر شب وقتی سیستم خود را می خواهید خاموش کنید . tmp سیستم خود را پاک کنید . که در این آدرس قرار دارد .

C:\Documents and Settings\admin\ Local Settings

بعضی از دوستان فکر می کنند . هک شدنشان فقط از طریق ایمیلهای مشکوک یا دانلود فایلهای ویروس دار ممکن است که باید عرض کنم درسته ولی یک راه دیگر هم رفتن به سایتها و وبلاگهای حاوی ویروس می باشد . و در این سایتها و وبلاگها حتما لازم نیست شما چیزی دانلود کنید چون خود به خود فایل ویروس با وارد شدن به سایت یا وبلاگ وارد سیستمتان می شود و در اول کار در این قسمت از سیستم می نشیند . Temporary Internet Files که آدرسش :

C:\Documents and Settings\admin\ Local Settings\Temporary Internet Files

است و شما به هر آدرسی در اینترنت مراجعه کنید . در آدرس بالا خواهید یافت . حال آنکه هر روز با خالی کردن tmp کامپیوترتان . از این راه آلوده شدن را به صفر می رسانید .

راه دیگری که عکسها و فلمهایتان پخش می شود از طریق معدود شرکتهای خدمات کامپیوتری می باشد . وقتی کامپیوترتان خراب می شود . سعی کنید سیستم را به افراد و شرکتهایی که شخصا می شناسیدشان بدهید . که اگر از من می پرسید کمی بیشتر هزینه کنید و فرد مورد اطمینانی را پیدا کنید و از او بخواهید سیستمتان را درب منزلتان درست کند و خود شما هم بالا سر آن فرد حواستان به وی باشد .

بعضی از دوستان فکر می کنند که مثلا فلان فیلم و یا عکسی که در سیستم داشتیم را پاک کرده ایم و با خیال راحت سیستم را به دیگران می سپارند . باید به این دوستان هم عرض کنم . امروزه نرم افزارهای زیادی است که وظیفه بازیافت اطلاعات را انجام می دهند . و اگر کسی کمی وارد باشه براحتی می تواند حتی اطلاعاتی که شما از سیستم پاک کرده اید هم بدست بیاورد .

راه دیگر هم از طریق موبایل است و راه بعدی معدود افرای که شما فیلم و عکسهایتان را برای چاپ و میکس به آنها می سپارید .

پس سعی کنید مراقب باشید.


 
comment نظرات ()
 
 
امیدواری مایکروسافت به کاهش بدافزارها با رایگان ساختن ابزارهای امنیتی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٤
 

روز سه شنبه هفته گذشته کمپانی مایکروسافت در اطلاعیه ای عمومی اظهار داشت که فروش سرویس امنیتی Windows Live OneCare را متوقف می سازد. به این ترتیب در اواخر سال 2009 میلادی نسخه ای رایگان از این سرویس در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

ابزار Windows Live OneCare در حدود سه سال پیش ابتدا در قالب سرویسی آزمایشی به کاربران معرفی شد و در نهایت مایکروسافت به فکر فروش این سرویس با نرخ 49 دلار در سال بر آمد. این ابزار بر طبق گفته اغلب رقیبان حوزه امنیتی مایکروسافت و کارشناسان تاکنون نتوانسته است تعداد کاربران قابل قبولی را به سوی خود جذب کند.

مایکروسافت با اعلام رایگان ساختن Windows Live OneCare به واقع ابتدا شکست فروش این سرویس را قبول کرده است و در قدم دوم تاثیر مثبت استفاده از ابزارهای رایگان امنیتی را تایید می کند.

مایکروسافت تولد دوباره OneCare را با نام رمز Morro دنبال می کند و ارائه اولین نسخه آنرا در اواخر سال 2009 میلادی انجام خواهد داد.

آخرین گزارش سری امنیتی مایکروسافت نشان می دهد که برای مثال کاربرانی که از ابزار ضد بدافزار Malicious Software Removal Tool استفاده کرده اند به نسبت دیگر کاربران سیستم پاک تری را در اختیار داشته اند. مایکروسافت باور دارد که با تهیه نسخه رایگان ابزار امنیتی OneCare کاربرانی را هدف قرار می دهد که هم اکنون از هیچ گونه نرم افزار امنیتی ضد ویروس بهره نمی برند.

در حالیکه در پایان سال مالی گذشته اغلب کمپانی های نرم افزارهای امنیتی از جمله McAffe و Symantec از رشد دو رقمی و یا بیشتر سود خالص خود خبر می دادند مایکروسافت حتی نتوانست در بخش امنیت یک رقم جلوتر از عدد قبلی خود برود.

 


 
comment نظرات ()
 
 
کرنل ویندوز ویستا آسیب پذیر اعلام شد:
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٤
 

نقص امنیتی در ویندوز ویستا بتازگی کشف شده است که انتظار نمی رود تا عرضه سرویس پک 2 اصلاح شود.

این آسیب پذیری در صورت سوء استفاده توسط مهاجم می تواند مورد استفاده نصب و راه اندازی روت کیت ها بر روی کرنل ویندوز ویستا قرار گیرد و در قدم بعد سیستم قربانی را آماده برای حملات انکار سرویس (Dos) قرار دهد.

نقص امنیتی مذکور توسط Thomas Unterleitner از شرکت Phion کشف شده است و در روز جمعه به اطلاع عموم رسید. کاشف این نقص امنیتی ادعا کرده است که در ماه اکتبر گذشته، کمپانی مایکروسافت را پیرامون این آسیب پذیری امنیتی با خبر ساخته است اما پس از چندی دریافته است که مایکروسافت قصد ندارد این نقص امنیتی را تا ارائه سرویس پک 2 ویندوز ویستا اصلاح کند.

بر طبق راهنمای امنیتی آقای Unterleitner، این مشکل امنیتی ناشی از سیستم فرعی ورودی/خروجی ابزار شبکه ویندوز ویستا است. درخواست های خاص که به iphlpapi.dll ارسال می شوند سیستم را وادار به سرریزی بافر (Buffer overflow) می کند در نهایت حافظه ایجاد خطاء می کند و صفحه آبی رنگ مرگ ویندوز پدیدار می شود که به معنای از کار افتادن سیستم است.

گفته شده است که از آسیب پذیری فوق می توان حتی برای تزریق کد آلوده به نرم افزار استفاده کرد.

توماس می گوید:" با کد مخرب بهره بردار از این آسیب پذیری می توان به روش DoS رایانه را مجبور به خاموش شدن کرد. وی همچنین می گوید بدلیل اینکه کد مخرب به Netio.sys حمله می کند امکان مخفی نگهداشتن آن به مانند روتکیت ها (rootkit) وجود دارد."

با استفاده از یک برنامه نمونه ثابت شده است که این آسیب پذیری در ویرایش های مختلف ویندوز ویستا و همچنین نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی وجود دارد. همچنین امکان آلودگی دیگر سیستم عامل های خانواده ویندوز به این آسیب پذیری قوی است اما ویندوز XP آلوده نیست.

مایکروسافت در این جریان از نظرات و کشفیات آقای Unterletner به منظور رفع این نقص امنیتی استفاده کرده است و بر طبق گفته آنان انتظار می رود که اصلاحیه این آسیب پذیری در نسخه آینده سرویس پک ویندوز ویستا قرار گیرد.

قابل ذکر است که وجود این اصلاحیه در نسخه های پیش از اصلی سرویس پک 2 تایید نشده است. همچنین با اعلام این خبر هیچگونه تاریخ رسمی برای انتشار سرویس پک 2 اعلام نگشت


 
comment نظرات ()
 
 
اس ام اس های روز
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٤
 

میخواستم برات بمیرم
اما خودت که می دونی پهلوانان هرگز نمی میرند !

 
mikhastan barat bemiram
amma khodet midooni pahlavanan hargrez nemimirand !

 ------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- -----


در پی نتیجه نگرفتن در المپیک اعلام شد قهرمانان اصلی شهدای اسلام و انقلابند!!!:


dar peye natije nagereftan dar olampik elam shod:
ghahramanane asli shohadaye eslam va enghalaband !

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---------


متلک سال 87 : هندونه بیار قاچ کنم لباتو بیار ماچ کنم


matalake 87:
hendoone biar ghach konam
labeto biar mach konam

 

اگه گفتی شباهت زن با گردباد چیه؟جفتشون اول که میان با هیجان وارد زندگیت میشن و جفتشون موقع رفتن, خونه, ماشین و همه زندگیتو با خودشون میبرن


age gofti shabahate zan ba gerd bad chie?
jofteshoon aval ke mian ba hayajan varede zendegit mishan, va jofteshoon moghe raftan , khone , mashin va hame zendegito ba khodeshon mibaran

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --

اگه تیتر روزنامه ها رو خوندی که فرار مغزها،
 بهت حق میدم که ناراحت بشی و گریه کنی،
 چون من دارم از ایران میرم !!!

 
age titre rooz name haro didi ke neveshte farae maghz ha
behet hagh midam ke narahat beshi va gerye koni
chon man daram az iran miram !

 ------------ --------- --------- --------- --------- --------- --

ترکه رنگ می زنه ثبت احوال، می گه ببخشید اونجا ثبت احواله؟ می گن بله... می گه من امروز حالم خوبه، لطفا ثبتش کنید.


torke zang mizane sabte ahval , mige bebakhshid onja sabte ahvale ?
migan : bale , mige man emroz halam khobe lotfan sabtesh konid

 

------------ --------- --------- --------- --------- --------- --


 دیشب سر شام برق ما رفت که رفت
اوضـــاع من و عیــال من شد هشـلفت !
در سر ســفره چراغ گردســـوزی بنــــهاد
یعنـــی به میان سـفره مان آمده نفت !!!

 
dishab sare sham barghe ma raft ke raft
ozae manoayal shod hachal haft
dar sare softe cheraghe gerd soozi benahad
yani be miane sofre man amade naft  !!!

 ------------ --------- --------- --------- --------- --------- --

میگن : گوشه آسمون نوشته ٬ هرکی یارش خوشگله ٬ جاش تو بهشته . خدائیش چه شانسی داریاااااا  مفتی مفتی داری میری بهشت !!!

 
migan : goshe asemoon neveshte , har ki yaresh khoshgele , jash to beheshte
khodaiish che shansi daria !!! mofti mofti dari miri behesht

 


 
comment نظرات ()
 
 
فرهنگ نامه لاتی شکلاتی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٤
 

اشتب : مخفف اشتباه

 

افتض: مخفف افتضاح

 

افقی شدن : مردن

 

اوت: پرت

 

با اتیکت: با شخصیت

 

باتری قلمی: لاغر مردنی

 

با حال: با معرفت با مرام

 

با دنده سنگین رفتن: عجله نداشتن آرام و با طمانینه راه رفتن

 

بچه راکفلر: بچه پولدار

 

بچه مثبت: آدم سر به راه

برای خواندن ادامه این فرهنگ نامه زیبا به ادامه مطلب بروید....

 


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
به سلامتی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٤
 


 
comment نظرات ()
 
 
جشن آذرگان
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳
 

به خُشنودی اَهورامَزدا

 

جشن آذرگان

 

یاد‌آوری: این نوشتار به پارسی سَره نوشته شده است، از این روی واژگان درون کمانک‌ها (پرانتزها) واژگان بیگانه هستند و واژگان درون ابروها {آکولاد‌ها} برای روشنگری آمده است.

 

آتر {اوستایی و پهلوی} یا آذر {پارسی نو} نام فرشته‌ی نگهبان آتش است. آتش یکی از چهار کیا (عنصر) بنیادین و پاک نزد ایرانیان بوده است، از این روی جشن آذرگان را در ماه آذر، روز آذر برگزار می‌کردند.

آذر فرشته‌ی ویژه‌ی همه‌ی آتش‌ها است و از آزرمش (احترام) ویژه‌ای در سنجش به دیگر کیاها برخوردار است، به دیگر سخن جشن آذرگان، یکی دیگر از جشن‌های آتش ایرانیان در گرامی ‌داشت این کیا و فرشته‌ی آن است.

 

از آنجا که آتش بهترین و کارسازترین کیا پاک کننده و همچنین گرما زا است، ایرانیان باستان آن را نماد پاکی و روشنایی می‌دانستند. از این روی نیاکان ما آتش را به نمایندگی "پاکی و روشنایی روان" همچون درفشی در آتشکده‌ها نگه می‌داشتند و هرگز آتش پرست نبوده‌اند! ولی برخی از روی رشک و کینه و برخی بدون بررسی، نا‌آگاهانه سالیان دراز به نیاکان ما انگ آتش پرستی زده‌اند. وانگهی نماد روشنایی در دیگر کیش‌ها از همین نماد آتش و روشنایی اهورایی زرتشت گرفته شده است، همانند روشن کردن شَماله (شمع) در نیایشگاه‌های دیگر دین‌ها، که بازتاب و برگرفته از همین آتش، آتشکده‌های ایرانی است.

 

همان‌گونه که گفته شد، نزد ایرانیان جشن آذرگان همچون جشن نوروز و مهرگان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود و بر آن ارج بسیار می‌نهادند. نیاکان ما و زرتشتیان امروز، در این روز با جامه‌ی آراسته و پاک به آدریان‌ها می‌روند و آدریان‌ها را آراسته و آذین بندی می‌کنند و در آن جایگاه وَرجاوند (مقدس) آیین ویژه‌ای برای جشن برگزار می‌کنند. نخست با خواندن آتش نیایش {بخشی از اوستا} اهورامزدا را سپاس گفته و پس از نیایش به شادی و شادمانی می‌پردازند.

"نماز به تو ای آتش، ای بزرگ‌ترین آفریده‌ی اهورامزدا و سزاوار ستایش"

یسنا 62، بند 9

 

در جشن‌های آتش مردم روی بام خانه‌ها آتش افروخته و آن روز را با شادی و شادمانی و پایکوبی و نیایش و فرآوری خوراک‌های ویژه و آفرینگان خوانی جشن می‌گرفتند. براستی چه فرهنگ زیبا، آشتی جو و بی همتایی بود که در آن همواره جشن و شادی برگزار می‌شد و سوگواری، اندوه و سیاهی در آن جایگاهی نداشت.

 

همچنین پاکی و پاکیزگی و از آن میان پیرایش موی و چیدن ناخن را در این روز نیک می‌دانستند و بر این باور بودند که در این روز اُسکارش (مشاوره) و رایزنی درباره‌ی پرسمان‌ها و دشواری‌ها به فرجام خوب می‌انجامد.

 

جشن آذرگان بر همگی خجسته باد.


 
comment نظرات ()