هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
معرفی سایت بی طرف
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸
 

سلام                                                                                                   http://www.btaraf.com/Images/35.gif
من به تازگی با سایت بی طرف آشنا شده ام. این سایت این امکان را به اعضای خود میدهد که مسابقات فوتبال داخلی و خارجی را پیش بینی کنند و در صورت پیش بینی درست جایزه دریافت کنند.
مسابقات سایت معمولا به صورت هفتگی ارائه میشود. اعضا میتوانند به صورت حقیقی یا مجازی در مسابقات شرکت کنند. اگر به صورت مجازی در مسابقه شرکت کنید در صورت برنده شدن جایزه اصلی به شما تعلق نخواهد گرفت و تنها مبلغی به عنوان تشویق به شما تعلق می گیرد ولی اگر با پرداخت حداقل 10240 ریال در مسابقه شرکت کنید در صورت برنده شدن جایزه دریافت خواهید کرد.
جایزه سایت از مبالغی که اعضا بابت شرکت در مسابقه پرداخت میکنند تامین میشود. 65 درصد از کل مبلغ جمع آوری شده به عنوان جایزه برای نفرات اول و دوم در نظر گرفته میشود. 70 درصد مبلغ جایزه به نفرات اول و 30 درصد مبلغ جایزه به نفرات دوم تعلق خواهد گرفت.
با شرکت در مسابقات پیش بینی فوتبال سایت بی طرف میتوانیم هیجان تماشای مسابقات فوتبال را چند برابر کنیم و همچنین از جوایز ارزنده آن بهره مند شویم.

اگر علاقمند به عضویت و شرکت در این مسابقات هستید ، میتوانید با کلیک بروی لینک زیر وارد صفحه ثبت نام سایت بی طرف شده و ثبت نام کنید.

ثبت نام


 
comment نظرات ()
 
 
ماشین حسابی که اشتباه می کند
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸
 

takumi_crash_calculator_1-narenji.jpg

آیا حاضرید که 60 دلار بپردازید و به جای آن ماشین حسابی بخرید که تنها ویژگی اش این است که بعضی وقت ها قاطی می کند و نتایج اشتباه نشان می دهد!؟

این چیزی است که شرکت Takumi ساخته است. و به نظر می رسد آنقدر مورد استقبال خریداران قرار گرفته که خیلی زود تمامی سری اول آن به فروش رفته است.

برای ساخت چنین ماشین حسابی از واقعیت زندگی الهام گرفته شده است. آیا در زندگی همه چیز درست و طبق برنامه پیش می رود؟ آیا همیشه محاسبات ما در زندگی درست از کار در می آید؟  
پس چه دلیلی دارد که ماشین حساب هم همیشه درست کار کند. بیایید ماشین حسابی بسازیم که گاهی اوقات دچار اشتباه بشود. درست مانند زندگی.

همین ایده زیبا خیلی ها را عاشق خودش کرده و باعث شده که برای خریدن این ماشین حساب حاضر به پرداخت 60 دلار باشند. دکمه های این ماشین حساب هم شبیه پازل چیده شده است تا نماد پیچیدگی زندگی باشد.

ایده قشنگی است. اما مراقب باشید اگر یکی از این ماشین حساب ها داشتید برای محاسبات حساس مالی از آن استفاده نکنید. هر چند به نظر می رسد که خیلی از آمار و ارقام عجیب و غریبی که این روزها می شنویم با این ماشین حساب محاسبه شده باشد.


 
comment نظرات ()
 
 
رواج ازدواج پسران با دختران بزرگتر از خود
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸
 

فرهنگ همسریابی در ایران تغییر می کند

جام جم آنلاین: تازه ترین آمار سازمان ثبت احوال کشور، موید تغییر فرهنگ همسریابی در ایران است که بر اساس آن، تاکنون پسران به دنبال ازدواج با دختران کوچکتر از خود بودند اما اینک، ازدواجهایی در کشور رونق گرفته است که در آن، زن از نظر سنی بزرگتر از مرد است.
ایسنا در این زمینه به نقل از سازمان ثبت احوال گزارش داد که میزان ثبت ازدواجهایی که در آن زوجه 20 سال از زوج بزرگتر است، در یکسال اخیر بیش از 57 درصد رشد کرده است.

هنوز گزارشی از بررسیهای کارشناسی در باره دلایل وقوع این پدیده انتشار نیافته است اما شماری از صاحبنظران یکی از مهمترین دلایل این امر را مسائل اقتصادی می دانند و معتقدند معمولا مردانی که با زنان بزرگتر از خود ازدواج می کنند، می خواهند دغدغه کمتری برای تامین زندگی در آغاز تشکیل خانواده داشته باشند. اما، علاوه بر این، تغییر فرهنگی یادشده می تواند از دلایل و عوامل دیگری نیز نشات گرفته باشد. دلایلی که در آن، مفاهیم و ارزشها در زندگی دستخوش دگرگونی می شوند.

در همین راستا، از نکات قابل توجه گزارش سازمان ثبت احوال این است که میزان ازدواج‌هایی که در سه ماهه اول سال 86 ثبت شده‌اند و در آن، سن زوج یک سال بزرگ‌تر از زوجه بوده است، 25/8 درصد است حال آنکه این میزان در مدت مشابه سال87 جاری به 40/8 درصد رسیده است. از سوی دیگر، میزان طلاق همین گروه در سه ماهه اول سال86 ،02/7 درصد بوده که در سه ماهه سال جاری به 40/8 درصد رسیده است.

همچنین در 08/2 درصد از ازدواج‌های ثبت شده در سه ماهه اول سال 86، سن زوجه دو سال بیشتر از زوج بوده که این رقم در سه ماهه اول سال جاری به 17/2 درصد رسیده است و این در حالیست که درصد طلاق همین گروه سنی در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته 17صدم درصد افزایش نشان می دهد.

بنا به گزارش ثبت احوال، تعداد ازدواج‌ها و طلاق‌هایی که در آن‌ها سن زوجه سه، چهار و پنج سال و یا بیشتر از زوج بوده است و ‌در سه ماهه اول سال 87 به ثبت رسیده، نسبت به سه ماهه اول سال 86، اندکی کاهش دارد.

در مجموع، طی چند سال اخیر، روند همسریابی و ازدواج جوانان تغییرات قابل توجهی داشته است که بالاتر بودن سن زوجه نسبت به زوج در ازدواج یکی از این موارد است، به طوری که در حال حاضر تعداد ازدواج‌هایی که سن زوجه، 10 سال تا 20 سال بیشتر از زوج است، در سه ماهه اول سال 86، 1059 فقره بوده و این رقم در مدت مشابه امسال به 1043 فقره رسیده است.

همچنین در سه ماهه اول سال گذشته132 مورد ازدواج در کشور ثبت شد که سن زوجه بیش از 20 سال بیشتر از زوج بوده که این نوع ازدواج در مدت مشابه امسال به میزان 208 فقره ثبت شد که نشانگر 57/57 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال است. البته افزایش تعداد ازدواج‌هایی که سن زوج 20 سال بیشتر از زوجه هست نیز در حال افزایش است، به طوری که در بهار سال گذشته 2943 فقره ازدواج از این دست در کشور ثبت شده که این رقم در سه ‌ماهه اول امسال به 3019 فقره رسیده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان ثبت احوال، آمار طلاق ازدواج‌هایی که سن زوج یا زوجه بیش از 20 سال بیشتر از همسر خود است، نیز افزایش یافته است، ‌به طوری که تعداد وقوع طلاق در ازدواج‌هایی که سن مردان 20 سال بیشتر از همسرانشان بوده در سه ماهه اول سال 86 ، 553 مورد بوده که این رقم در سال جاری به 588 مورد رسیده است.

همچنین تعداد طلاق در زنانی که 20 سال از همسران خود بزرگترند، در سه ماهه اول امسال 47 فقره بوده، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 35 مورد ثبت شده است.

تعداد ازدواج‌های ثبت شده در سه ماهه سال 86 نیز که زوجه یک سال از زوج بزرگ‌تر بوده، 57/3 درصد است که این رقم در سه ماهه سال جاری به 68/3 درصد رسید، همچنین میزان طلاق ثبت شده همین گروه در سه ماهه اول سال 86، 22/3 درصد بوده است که در سه ماهه اول سال جاری به 68/3 درصد رسیده است.

بنا به آمار رسمی سازمان ثبت احوال کشور، در سه ماهه‌ اول سال 86 همچنین در 91/11 درصد از ازدواج‌های ثبت شده، اختلاف سنی بین زوجه و زوج صفر بوده که این رقم در سه ماهه سال 87 به 29/12 درصد افزایش یافته است . نرخ طلاق در این گروه که اختلاف سنی زوج و زوجه صفر است، نیز در سه ماهه اول سال 86، 11/10 درصد بود که این رقم در سه ماهه سال جاری به 29/12 درصد افزایش یافته است.

همچنین آمار طلاق زوج‌هایی که دو سال بیشتر از زوجه خود سن دارند، در سه ماهه اول سال 86 ، 63/7 درصد بوده که این رقم در سه ماهه اول سال 87 به 33/9 درصد افزایش یافته است.


 
comment نظرات ()
 
 
جملات طنزآمیز
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٢:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸
 

ضعیف ترین کلمه حسرت است ،آن را نخور . سست ترین کلمه غرور است ،بشکنش. لطیف ترین کلمه لبخند است ،ان را حفظ کن صمیمی ترین کلمه دوست است او را فراموش نکن .
 

شب که میاد یواش یواش با چشمک ستاره هاش... اجازه هست از آسمون ستاره کش برم برات؟

دلم برای دیدنت چه شاعرانه لک زده. بلور قلب کوچکم ز دوریت ترک زده

معلمی در کلاس علوم از دانش آموزی پرسید:? با دیدن پای این حیوان، نام حیوان را بگو.?
دانش آموز هر چه به پایی که در دست معلم بود نگاه کرد، نتوانست پاسخ دهد. معلم پس از مدتی گفت: ?بگو اسمت چیه تا برایت یک صفر بگذارم.?
دانش آموز پایش را از کفش درآورد و گفت: ?خب، شما هم از روی پای من بگویید اسمم چیه.?


معلم : احمد بگوببینم پرستو ها کی به سمت جنوب پرواز می کنند
احمد: وقتی که دمشان به سمت شمال باشد


خرج کن ولی اسراف نکن. عاشق شو ولی دیوانگی نکن. اسوده باش ولی بیخیالی نکن. حرف بزن ولی وراجی نکن. دوستت دارم???.. ولی پررو نشو


خدایا ما را به راه راست هدایت فرما ، اگه نشد راه راست را به سمت ما کج فرما!!!
میگن : گوشه آسمون نوشته ٬ هرکی یارش خوشگله ٬ جاش تو بهشته . خدائیش چه شانسی داریاااااا مفتی مفتی داری میری بهشت !!!


اشک بهترین پدیده ی دنیاست ولی تا زیبا ترین چیز ها رو از انسان نگیره خودشو تقدیم نمیکنه


شادی بهانه ای برای زندگیست تمام لحظه هایت سرشار از این بهانه
سرمایه عمر یک نفس است , ان نفس برای یک هم نفس است , وقتی نفسی با نفسی هم نفس است , ان نفس برای یک عمر بس است
 
 میگن به یاد یکی بخوابی خوابشو میبینی! می میرم برات تا همیشه ببینمت!


گرچه از دوری این فاصله ها مأیوسم از همین فاصله ی دور تو را می بوسم


مثل شقایق زندگی کن ،کوتاه اما زیبا! مثل پرستو کوچ کن ،فصلی اما هدفمند! مثل پروانه بمیر ،دردناک اما عاشق !


گل اگر خشک شود ساقه اش می ماند ،دوست اگر دور شود خاطره اش میماند .

این دو سه روز رو رژیم بگیر تا لاغر شی که انتخابت نکنن! اینو به بقیه گله هم بگو.
عید قربان پیشاپیش مبارک

بسیجیه یه شب قرص اکس میخوره تا صبح وضو میگیره!

دلم از دوریت پاره پاره شد دوختمش حالا تنگ شده . چیکار کنم ؟

در این بازار نامردی به دنبال چه می گردی؟ نمی یابی نشان هرگز تو از عشق و جوانمردی برو بگذر از این بازار ، از این مستی و طنازی اگر چون کوه هم باشی در این دنیا تو می بازی

ما که همسایه اشکیم ولى با دل تنگ/ گر لبى خنده کند یاد شما مى افتیم.


 
comment نظرات ()
 
 
دانشگاه از نگاه یک عاشق
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸
 

شنبه:

همون لحظه که وارد دانشگاه شدم منوجه نگاه سنگینش شدم.
هر جا که می رفتم اونو می دیدم. یکبار که از جلوی هم در اومدیم نزدیک بود به هم بخوریم صداشو نازک کرد و گفت:‍? ببخشید? من که می دونستم
منظورش چی بود. تازه ساعت ?:?? هم که داشتم برد را می خوندم آمد و پشت سرم شروع به خوندن بُرد کرد.
آره دقیقآ می دونم منظورش چیه اون می خواد زن من بشه. بچه ها می گفتن اسمش مریمه. از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون، تصمیم گرفتم باهاش ازدواج کنم

یکشنبه:

امروز ساعت ? به دانشگاه رفتم. موقع رفتن تو سرویس یه خانمی پشت سرم نشسته بود
و با رفیقش می گفتن و می خندیدن. تازه به من گفت:? ببخشید آفا می شه شیشه ی پنجرتونو ببندین.
من که می دونستم منظورش چی بود. اسمش رو می دونستم اسمش نرگسه.? مثه روز معلوم بود که با این خندیدن می خواد دل منو نرم کنه که بگیرمش.
راستیتش منم از اون بدم نمی آد از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون، تصمیم گرفتم با نرگسم ازدواج کنم

دوشنبه:

 امروز به محض اینکه وارد دانشگاه شدم سر کلاس رفتم.
بعد از کلاس، مینا یکی از هم کلاسیهام جزوه ی منو ازم خواست. من که می دونم منظورش چی بود.
حتمآ مینا هم علاقه داره با من ازدواج کنه.
راستیتش منم از مینا بدم نمی آد. از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون، تصمیم گرفتم با مینا هم ازدواج کنم

 سه شنبه:

 امروز روز خوبی نبود نه از مریم خبری بود نه از نرگس نه از مینا.
فقط یکی از من پرسید:? آقا ببخشید امور دانشجویی کجاست؟.? من که می دونم منظورش چیه. ولی تصمیم نگرفتم باهاش ازدواج کنم چون کیفش آبی رنگ بود احتمالا استقلالیه وقتی جریانو به دوستم گفتم به من گفت:? ای بابا بدبخت منظوری نداشته. ?
ولی من می دونم رفیقم به ارتباط بالای من با دخترا حسودیش می شه. حالا به کوری چشم دوستم
هم هر جور که شده با این یکی هم ازدواج می کنم.

چهارشنبه:

 امروز وقتب که داشتم وارد سلف می شدم یه مرتبه متوجه شدم که از دانشگاه آزاد ساوه به دانشگاه
ما اردو اومدن. یکی از دخترای اردو از من پرسید:? ببخشید آفا! دانشگاه پرستاری کجاست؟?
من که می دونستم منظورش چیه. اما تو کار درستیه خودم موندم که چه طور دختر ساوجی هم منو شناخته
و به من علاقه پیدا کرده. حیف اسمش رو نفهمیدم. از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون.
تصمیم گرفتم هر طور شده پیداش کنم و باهاش ازدواج کنم. طفلکی گناه داره که از عشق من پیر بشه

پنج شنبه:

یکی از دوستای هم دانشگاهیم به نام احمد منو به تریا دعوت کرد.
من که می دونستم از این نوشابه گرفتن منظورش چیه! می خواد که من بی خیال مینا بشم. راستیتش از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون عمرآ قبول کنم.

جمعه:

 امروز صبح در خواب شیرینی بودم که داشتم خواب عروسیه بزرگ خودمو می دیدم.
عجب شکوه و عظمتی بود داشتم انگشتمو تو کاسه ی عسل فرو می بردم که ... مادرم یهو از خواب بیدارم
کرد و بهم گفت که برم چند تا نون بگیرم. وقتی تو صف نونوایی بودم دخترخانمی ازم پرسید:
?ببخشید آقا صف ? تایی ها کدومه؟? من که می دونم منظورش چی بود اما عمرآ باهاش ازدواج کنم.
راستش از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون من از دختری که به نونوایی بیاد خیلی خوشم نمی آد.

شنبه:

 امروز صبح زود از خواب بیدار شدم صبحانه را خوردم و اومدم که راه بیافتم که مادرم گفت:
? نمیخواد دانشگاهبری. امروز جواب نوار مغزت آمادست. برو از بیمارستان بگیر.?... وقتی به آزمایشگاه رسیدم
از خانم مسئول آزمایشگاه جواب نوار مغزم رو خواستم. به من گفت: ?آقا لطفآ چند دقیقه صبر کنید.?
من که می دونستم منظورش چیه .... حتما میذونه میرم دانشگاه واز من خوشش اومده...


 
comment نظرات ()
 
 
Zone Alarm Pro 8.0.59
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٧
 

http://ebess.persiangig.ir/image/Zone%20Alram%20-www.ebes.coo.ir.jpg

 

Zonealarm Pro نام دیوار آتشی قدرتمند می باشند که نسخه شماره 8 آن در آخرین روزهای سال 2008 و به همراه برنامه ضد ویروس شرکت Zone Labs ارائه شده است و به وسیله آن کاربران به راحتی قادربه حفاظت از سیستم خود در مقابل هکرها می باشند. این نرم افزار قدرتمند مانع از انتقال بسته ها و اطلاعات شما توسط برنامه های مخرب شده و با بلوک کردن مسیر انتقال این گونه برنامه ها مانع از هک شدن کاربر می شوند. در این نرم افزار کاربران خود نیز قادرند تا نرم افزاری که غیر قابل اعتماد می باشد به برنامه معرفی کنند تا از اجرا و یا انتقال اطلاعات توسط آن نرم افزار جلوگیری به عمل آید. در این نسخه از ویرایش نرم افزار از موتور پیشرفته برنامه ضد ویروس zone alarm استفاده شده است که به کمک آن می توان فایل های مخرب را شناسایی و از سیستم حذف نمود. از ویژگی های جدید در این نسخه از نرم افزار می توان به قابلیت حفاظت از شبکه های داخلی بی سیم نیز اشاره نمود. شروع محافظت از سیستم کاربران در این نسخه از هنگام راه اندازی سیستم در زمان boot شدن آغاز می شود و تا خاموش نمودن سیستم ادامه خواهد یافت. این نرم افزار قدرتمند همان گونه در قبل نیز اشاره شد محصولی از شرکت   Check Point Software و کمپانی Zone Labs می باشد.

 

 


 
comment نظرات ()
 
 
خصوصیات دختر و پسرهای ایرانی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٧
 

دخترها نمی‌توانند:

 

1- با داشتن دماغی تیر کمونی یا عقابی متالیک به جراح مراجه نکنند!

2- با دیدن یکی خوش تیپ‌تر از خودشون، میگرن نگیرن و از زور ناراحتی غش نکنند!

3- با داشتن قدی کوتاه کفش پاشنه 60 سانتی نپوشند و احساس قد بلندی نکنند!

4- روزی 24 ساعت با تلفن حرف نزنند!

5- روزی 30-40 هزار تومان آت و اشغال نخرند!

6- از مهمونی و عروسی و برای هم خالی نبندند و با خالی‌بندی لایه اوزون رو سوراخ نکنند!

7- با یه دماغ عمل کرده احساس خوشگلی نکنند و فکر نکنند که مادر زادی همینجوری بودن!

8- مطالب چرت و پرت این قسمت رو بخونند و از عصبانیت سکته نکنند!

 


 

پسرها نمی‌توانند:

 

1- با داشتن هیکلی ضایع تیشرت تنگ نپوشند و فیگور نگیرند!

2- از کلاس پنجم دبستان صورتشون رو سه تیغه نکنند و after shave نزنند!

3- پس از یافتن اولین مو در پشت لب احساس مردانگی نکنند و به فکر ازدواج نیفتند!

4- در میهمانیها و محافل خانوادگی احساس بامزگی نکنند و چرت و پرت نگویند!

5- ادعای با مرامی و با معرفتی و با وفایی و غیره نکنند!

6- کت و شلوار صورتی با بلوز زرد نپوشند و کراوات قهوه‌ای نزنند!

7- احساس با غیرتی نکنند و راه به راه به آبجی کوچیکه گیر ندهند!

8- از 9 سالگی پشت ماشین باباشون نشینند و پدر ماشین رو در نیارند!

9- چرت و پرت نگند و از خودشون تعریف نکنند!


 
comment نظرات ()
 
 
دخترا چند نوع داداش دارن؟!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٧
 

دخترا چند نوع داداش دارن؟!

١-داداش اینترنتی تا هر وقت خواستن ازش اکانت مجانی بگیرت!و بدون وجدان درد اد لیستشو نو پر از این داداشیهای رنگ و وارنگ کنن!

2-داداش خر زور تا در موقع لزوم حال بعضیا رو بگیره

3-داداش خوش تیپ و پولدار تا به دوستاش بگه این بی-اف منه

4-داداش خر خون تا در موقع امتحان براش تقلب بنویسه

5-داداش ماشین دار تا اونو اینور و اونور برسونه

6-داداشی که چشم دیدنشو نداره(همون داداش واقعی خودش)!


 
comment نظرات ()
 
 
یار دبستانی من
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦
 

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما

دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علف هاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دل های آدماش
دست من و تو باید این پرده ها رو پاره کنه

کی می تونه جز من و تو درد ما رو چاره کن

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما

دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علف هاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دل های آدماش
دست من و تو باید این پرده ها رو پاره کنه

کی می تونه جز من و تو درد ما رو چاره کن

یار دبستانی من با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم مونده هنوز رو تن ما

دانلودآهنگ


 
comment نظرات ()
 
 
رونمایی دومین تلفن همراه آندروید دنیا
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦
 
kogan-agora_narenji_ir.jpg

از وقتی که سیستم عامل آندروید گوگل را با گوشی ویژه آن (G1 ) معرفی کردیم و حتی برای معرفی اش پخش زنده هم داشتیم زمان زیادی نمی گذرد. اما حالا دیگر وقتی از سیستم عامل متن باز آندروید صحبت می کنیم، طرف حساب مان فقط G1 شرکت تی-موبایل نیست. هم اکنون مدل های مختلفی از تلفن همراه برای استفاده از سیستم عامل آندروید در حال گذراندن مراحل آزمایش و بررسی نهایی هستند. همچنین دومین تلفن همراه مجهز به سیستم عامل آندروید در جهان هم اکنون تولید شده است. شرکت استرالیایی کوگان نسبت به تولید دو مدل تلفن همراه با سیستم عامل آندروید گوگل اقدام کرده است.  اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که همیشه باید اولین ها را تجربه کنند و یا آنکه از عاشقان آندروید هستید، پس بهتر است از هم اکنون برای پیش فروش آن ثبت نام کنید. «کوگان آگورا» و «کوگان آگورا پرو» دو مدل ارائه شده تلفن همراه توسط این شرکت هستند که به قیمت 193 و 258 دلار عرضه خواهند شد.

یکی از مهمترین نکات در خصوص این گوشی ها این است که بدون هیچ قرارداد و تعهد از پیش تعیین شده ای (در خصوص اپراتور) ارائه می گردند و شما به راحتی می توانید سیم کارت هر اپراتوری را که مایل بودید بر روی این تلفن همراه استفاده کنید. چیزی هم که در این میان احتمالا برای کاربران قدیمی گوشی های موبایل می تواند جذاب باشد استفاده از یک صفحه کلید کامل QWERTY در طراحی این گوشی ها است. مدل «آگورا پرو» دارای تجهیزاتی مانند GPS ،Wi-Fi و دوربین است. بله، درست خوانده اید! دوربین مختص مدل «آگورا پرو» است و مدل «آگورا» به شکلی غیر معمول بدون دوربین عرضه می شود!

این گوشی ها از تاریخ 29 ژانویه سال آینده میلادی (کمتر از 2 ماه دیگر) به بازارهای بین المللی عرضه خواهند شد. شاید دانستن این نکته هم خالی از لطف نباشد که کوگان شرکتی خرده فروش با عمری دوساله است که فقط و فقط به شکل آنلاین به خرید و فروش می پردازد و هیچ گونه فروشگاهی به شکل معمول دیگر فروشندگان ندارد.

 

مشخصات فنی:  
سیستم عامل: آندروید  
نرم افزارهای گوگل: گوگل سرچ، جی میل، یوتیوب، گوگل مپ، گوگل تاک  
صفحه نمایش: صفحه لمسی 2.5 اینچ با کیفیت تصویر 262K  
ابزار کنترل: کلید کنترل چرخشی 5 جهته  
صفحه کلید: صفحه کامل QWERTY با نور پس زمینه  

دوربین: دوربین رنگی 2 مگاپیکسل  
ارتباطات: بلوتوث 2.0 بهینه سازی شده، Wi-Fi 802.11b/g  
صدا: میکروفن و اسپیکر داخلی به همراه پورت خروجی صدای هدفون  
ابعاد: 108*64*14.8 میلیمتر  
وزن: 130 گرم  
پردازنده 624MHz  
رم: 128 مگابایت  
حافظه داخلی :256 مگابایت 
GPS : جستجوگر GPS سازگار با گوگل مپ  


 
comment نظرات ()
 
 
گرافیتی (دیوارنویسی)
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦
 لغت گرافیتی (دیوارنویسی) از واژه گرافیو در زبان ایتالیایی مشتق شده است که به معنی اثر گذاری سریع یا خط خطی است و ممکن است اصل این واژه به " گرافایر"( نوشتن با قلم فلزی ) در لاتین عامیانه باز گردد. [گرافیون: نوشتن (1) بر اساس ریشه شناسی لغوی این واژه از مدت ها پیش به معنی نوشتن یا حک خطوط روی سطوح مورد استفاده بوده است.] - از امریکن هریتیج دیکشنری

دیوارنویسی بخشی از هنرهای خیابانی بشمار می‌آید. منظور از هنر خیابانی آن بخش از گرافیک است که در کوچه و خیابان و سطح شهر با آن برخورد می‌کنیم. این هنر تاریخچه‌ای بسیار کهن دارد و ریشه در سنگ‌نبشته‌های تاریخی غارها و کتیبه‌های باستانی نقاشی‌های دیواری در ابعاد گوناگون دیده‌اید که از همین دسته‌اند. در سده بیستم و کمابیش هم‌زمان با جنگ جهانی دوم، مشاهده درج نام و نشان گروه‌ها بر روی دیوارها تبدیل به امری عادی شد. در برخی مواقع این دیوارنویسی‌ها بسیار با دقت و هنرمندانه اجرا می‌شوند و سبک‌های متعددی به خود می‌گیرند. برخی از این آثار بار معنایی بیش‌تری را به دوش می‌کشند که ممکن است حاوی یک پیام اجتماعی یا سیاسی باشد که حتی با استفاده از افشانه‌های رنگی بر روی دیوارها، ساختمانها و قطارها رسم می‌شوند. شاید شما هم تصاویری از دیوار برلین را دیده باشید که لبریز از این آثار بود یا نگاره‌های دیگر اینترنتی را که دست به دست یا بهتر بگویم ایمیل به ایمیل می‌چرخند که حاوی تصاویر نقاشی‌شده سه بعدی بر کف خیابان‌ها هستند. این‌ها تماماً هنرهای خیابانی هستند. در ایران دیوارنویسی به دو دسته بخش می‌گردد: دیوارنویسی مردمی و دیوارنویسی حکومتی. دسته نخست بیشتر گویای مسائل سیاسی روز مخالفت با سامانه حاکم و یا تبلیغات مشاغل و آگهی‌هاست. دسته دوم در خدمت تبلیغات عقیدتی حاکم و نمایان ساختن برنامه‌های ایدئولوژیکی حکومت فعلی است.

دیوارنویسی هچنین یکی از رشته های وابسته به تزئینات شهری است که با کارکرد‌های متفاوتی، متناسب با نیاز فرهنگی صورت می پذیرد. از جمله خطوط نوشتاری برای شعار و تصویر سازی برای زیباسازی شهری یا تبلیغات فرهنگی و بطور کلی رسم هر گونه اثر هنری شامل بر متن، تصویر و برجسته نگاری که توسط طراح صورت پذیرفته باشد.

گرافیتی یا نقاشی دیواری به آن دسته از دیوارنوشته ها یا نقاشی هایی گفته می شود که با انگیزه ای شخصی روی در و دیوار شهر ها و اماکن عمومی کشیده می شود.این کار تقریباً در همه جای دنیا با منع قانونی مواجه است.


گرافیتی با نوشته های سر دستی و یادگاری های روی دیوار متفاوت بوده و نیز مختص سن یا طبقه فزهنگی و اقتصادی خاصی نیست .

امروزه گرافیتی بیش از هر هنر دیگری مورد بد فهمی و استفاده نا به جا واقع شده است و در بسیاری از کشور ها جنبه تاثبر گذار و بیان گرای خود را از دست داده و صورت دیوار نوشته هایی رنگارنگ و پرپیچ و تاب ( که آن هم خالی از ارزش نیست ) مبدل شده است.استفاده های نابجا و یک جانبه از گرافیتی های نوشتاری در کلیپ های ویدتویی و تبلیغ بیش از حد این رسانه ها در منسوب کردن آن به فرهنگ معترض سیاهان نیز از دلایل اصلی این عدم توجه و دست کم گرفتن است.


 
comment نظرات ()
 
 
با futurecovery به خودتان قول بدهید!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦
 

وقتی به دیگران قول می‌دهیم، اگر به وعده‌مان عمل نکنیم، مورد بازخواست قرار می‌گیریم ولی اگر به خودمان قول داده باشیم، چه؟! کسی هست که در آینده به ما یادآوری کند که قرار بود فلان کار را بکنی، ولی نکردی؟

با سایت futurecovery این مشکل حل می‌شود. کافی است به این سایت بروید و تاریخی برای یادآوری قولتان و یا کاری که قرار است، انجام بدهید، انتخاب کنید و آدرس ایمیلتان را وارد کنید. سایت در زمان مقرر، به شما میلی خواهید زد و شما را بازخواست خواهد کرد.


 
comment نظرات ()
 
 
هنر و فناوری: جواهرات تراش‌ خورده با صدا!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦
 

ژاپنی‌ها با همین فکرهای بکری که در نگاه اول برای ما عجیب و غریب به نظر می‌رسند، این قدر پیشرفت کرده‌اند، چه کسی فکر می‌کرد شکل نامنظم و عجیب و غریب امواج صدا در نرم‌افزارهای ویرایش صوت، دست‌مایه‌ای برای ساختن انگشتر شود!

یک هنرمند ژاپنی به نام «ساکوراکو شیمزو»، با استفاده از شکل امواج صوتی در نرم‌افزارهای ویرایش صوت، جواهرسازی می‌کند. او بعد از بردن صدا به نرم‌افزار ویرایش‌کننده، با کمک لیزر، شکل آنها را روی یک قطعه نقره، حک می‌کند و با آنها انگشتر، گردن‌بند، سنجاق‌ سینه و گوشواره می‌سازد.

جالب است که با کمک کامپیوتر می‌توان به این جواهرات گوش داد و فهمید که چه چیزی روی آنها حک شده است.

مطمئنا کم نیستند کسانی که علاقه‌مند باشند، جواهری به این سبک و سیاق داشته باشند و سفارش بدهند.


 
comment نظرات ()
 
 
کدام یک را بیشتر دوست دارید؟ سیب؟ یا Apple؟
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٢:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦
 

custom_1226941081776_appleonapple_09-w500.jpg

سیب هایی که می بینید ساخت شرکت Apple نیستند. بلکه کار یک کشاورز ژاپنی هستند که راهی برای تولید سیب با مارک شرکت Apple پیدا کرده است. آن هم به سادگی و بدون استفاده از هیچ گونه ماده شیمیایی.

روش کار ساده است. کافی است که برچسب هایی به شکل آرم شرکت Apple درست کنید و آنها را یک ماه قبل از زمان برداشت سیب ها روی آنها بچسبانید. نرسیدن نور خورشید به این قسمت باعث ایجاد طرح به صورت طبیعی می شود. به همین سادگی.

appleonapple_01.jpg

درست کردن سیب مارک دار کار سختی نیست. و تجربه جالبی خواهد بود. توصیه می کنم اگر دور و برتان درخت سیب سرخ پیدا می شود شما هم این کار را انجام دهید. می توانید تصاویر مختلفی را روی آن بچسبانید و من به شما قول می دهم که سیب های مارک دار درجه یکی خواهید داشت که حتی سوژه های خوبی برای هدیه دادن خواهند بود.  

appleonapple_06-w500.jpg


 
comment نظرات ()