هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
حامد هاکان و علی لهراسبی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۸
 

آهنگ جدید و بسیار زیبای علی لهراسبی به نام کوه . با 2 کیفیت متفاوت ...

 

 

 


آهنگ جدید و زیبای حامد هاکان و نلی به نام جهنم سرد . با 3 کیفیت متفاوت

 

 

 

 
comment نظرات ()
 
 
ADSL چیست؟
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٧
 

ADSL چیست؟

مقدمه
دراختیار داشتن سرعت همان چیزی است که همیشه در پی آن هستیم . فن آوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر بههدف برسند. ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند و از دیگرروشهای دسترسی با استفاده از مودم ها و خط های تلفن به ستوه آمده اند و درپی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب به پاسخ خودبرسند.

ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی وآشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هرمنطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل وتصرف سخت افزاری و یا نرم افزاری، از این سرویس بهره مند نماید.

اینتکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیر ساختهای جدیدممکن ساخته است . استفاده از سیم کشی های موجود تلفن بدون نیاز به اتصالبه دستگاههای حجیم و پیچیده، کار مصرف کننده را بسیار راحت مینماید. برایداشتن یک اتصال ADSL در محل مصرف کننده تنها نیاز به یک مودم ویژه است.

پساز برقراری ارتباط تنها هزینه ثابت خط ADSL که به شکل ماهانه و با توجه بهپهنای باند دریافتی به عنوان هزینه دریافت میشود . در حالیکه از ارتباط ADSL استفاده می کنید ارتباط تلفنی شما همیشه آزاد و در دسترس است. هزینهتلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه میشود و ربطی به استفاده از خط ADSL ندارد.

نگاهى به فناورى ADSL

احتمالا شما هم از آن دسته از کاربران اینترنت هستید که ازDial up یا همان سیستم شماره‌گیرى استفاده مى‌کنید‌، یک مودم معمولى برروى سیستم خود دارید‌، زمان زیادى از وقت شما هر روز باید صرف شماره‌گیرى واتصال به اینترنت و قطع وصل‌هاى متوالى‌شود‌، در زمان استفاده از اینترنت خط تلفن شما مشغول است و هزینه تلفن را هم باید پرداخت کنید‌، مولتى‌مدیا در اینترنت را هم بى‌خیال شده‌اید و در‌آخر این‌که ازسرعت کند حلزونى اینترنت هم کلافه هستید. اما آیا اینترنت پرسرعت را تاکنون تجربه کرده اید؟
اینترنت،‌ Dial up و...
براى اتصال به اینترنت با استفاده از خطوط‌تلفن استاندارد (زوج سیم مسى ) در کنار سیستم معروف و آشناى  Dial up، روش‌هاى دیگرى هم وجود دارد، مانند استفاده ازمودمهاى کابلى‌، شبکه محلى و یا فناورى (DSL(Digital Subscriber Line و بى‌سیم (Wireless). فناورى‌ ADSL یکى از مناسب‌ترین و باصرفه‌ترین راهکارهاى دسترسى به اینترنت پر‌سرعت و مقابله با مشکلات سیستم‌هاى اتصال معمولى ‌‌Dial up است‌!

 
فناورى ADSL
Asymmetric-DSL
یا‌ADSL،‌ ‌یکى از فناورى هاى رده‌ xDSL است.DSL یاخطوط اشتراک دیجیتالى‌با استفاده از کابلهاى تلفن معمولى،‌امکان بهره‌گیرى از سرعت بالا را براى اتصال به اینترنت فراهم مى‌کند‌DSL .امکانات و روش‌هاى گوناگونى براى مصارف خانگى فراهم مى‌کند که مناسب‌ترین آنها روش خطوط دیجیتال نامتقارن یا‌‌ADSLاست. در این روش با بهره‌گیرى از نوعى خاص مدولاسیون، پهناى باند قابل‌استفاده برروى کابل تلفن به باندهاى فرکانسى متفاوتى تقسیم و هر سیگنال فرکانسى (صوت ، ارسال و دریافت داده‌هاى دیجیتالى) در یک باند صورت مى‌پذیرد.
بدین‌صورت در هنگام اتصال به اینترنت دیگر خط تلفن براى مکالمات صوتى اشغال نخواهد بود و امکان تبادل صوت و تصویرنیز وجود خواهد داشت .
در‌‌ADSL سرعت ارسال اطلاعات با سرعت دریافت اطلاعات مساوى نخواهد بود، در بالاترین سطح تئورى، امکان دریافت اطلاعات (DownStream) با سرعتى در‌حدود ‌‌8mbps و ارسال داده‌ (UpStream) با سرعتى معادل ‌640‌mbps فراهم مى‌شود. دقیقا بدین‌خاطر از‌‌ADSL بانام نامتقارن یاد مى‌شود. بصورت عملى یک کاربرخطوط ‌ADSL مى‌تواند با سرعتى در‌حدود ‌‌2mbps دریافت و‌‌256mbps ارسال اطلاعات برروى اینترنت داشته باشد. در استفاده از اینترنت با فناورى‌ ADSL از‌Dial up وشماره‌گیرى و انتظار براى اتصال یا قطع ارتباط خبرى نخواهد بود‌و شما بصورت دائمى با مرکز‌‌ISP و در نهایت شبکه اینترنت متصل خواهید بود. با روشن کردن کامپیوتر خود اتصال شما به اینترنت برقرار مى‌شود.

ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی و آشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقهرا به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرمافزاری، از این سرویس بهره مند نماید.

□ ADSL چگونه کار مى‌کند؟
زوج‌سیم مسى تلفن شهرى از محدوده فرکانسى میان صفر‌ تا ‌‌2 مگاهرتزپشتیبانى مى کند که از این میان فقط براى کاربردهاى شهرى تلفن ثابت(PSTN) از پهناى باند 4 ‌کیلوهرتز پشتیبانى مى‌شود. بدین‌معنى که هنگام استفاده از تلفن معمولى حداکثر باند فرکانسى‌4‌کیلو هرتز مورد استفاده قرار گرفته و مابقى باند بلا‌استفاده مى‌ماند.

ADSL
با‌بکار‌گیرى‌تکنولوژیهاى‌مدولاسیون‌‌تقسیم فرکانسى و فشرده سازى اطلاعات‌‌‌‌ این امکان را بوجود مى‌آورد که سیستم شماره‌گیرى تلفن بتواند از پهناى باند ‌‌4 ‌کیلوهرتز خود استفاده کند و مابقى باند فرکانسى آزاد براى اتصال به اینترنت و تبادل اطلاعات میان کاربر و مرکز خدمات‌ ADSL استفاده شود. استفاده از محدوده فرکانس‌‌4‌کیلوهرتزى نمى‌تواند بیشتر از56kbps سرعت در‌اختیار کاربران قرار دهد و بااستفاده از یک پهناى باندى معادل ‌‌2 مگا هرتز میتوان تصور کرده که چه‌مقدار بر سرعت تبادل اطلاعات افزدوه مى‌شود (چیزى در حدود ‌‌500‌‌ برابر) و در این حالت است که میتوان به سرعت‌هاى 8mbps و حتى خیلى بالاتر دست یافت (تکنولوژى هاى جدیدتر‌ADSL قادر به ارائه سرعت‌هایى بیش از‌‌‌‌20mbps مى‌باشند). در عمل ‌ADSL از پهناى باند‌فرکانسى‌ 30KHz تا ‌‌138KHz براى ارسال اطلاعات و باند فرکانسى 138KHz تا ‌‌1.1Mhz براى‌گرفتن اطلاعات استفاده مى‌کند


 
comment نظرات ()
 
 
نامه کودکان به خدا
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٥:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٧
 

دای عزیزم!
از اینکه بابای نازمو بردی پیشت تاازش خوب مواظبت کنی ازت ممنونم
فقط گاهی بهش اجازه بده به منم سر بزنه
آخه منم دلتنگش میشم

مهرنوش

خدای عزیز!

به جای اینکه بگذاری مردم بمیرند و مجبور باشی آدمای جدید بیافرینی، چرا کسانی را که هستند، حفظ نمیکنی؟

امی

 

خدای عزیز!

شاید هابیل و قابیل اگر هر کدام یک اتاق جداگانه داشتند همدیگر را نمیکشتند، در مورد من و برادرم که مؤثر بوده.

لاری

 

خدای عزیز!

اگر یکشنبه، مرا توی کلیسا تماشا کنی، کفشهای جدیدم رو بهت نشون میدم.

میگی

خدای عزیز!

شرط میبندم خیلی برایت سخت است که همه آدمهای روی زمین رو دوست داشته باشی. فقط چهار نفر عضو خانواده من هستند ولی من هرگز نمیتوانم همچین کاری کنم.

نان

خدای عزیز!

در مدرسه به ما گفتهاند که تو چکار میکنی، اگر تو بری تعطیلات، چه کسی کارهایت را انجام میدهد؟

جین

خدای عزیز!

آیا تو واقعاً نامرئی هستی یا این فقط یک کلک است؟

لوسی

خدای عزیز!

این حقیقت داره اگر بابام از همان حرفهای زشتی را که توی بازی بولینگ میزند، تو خانه هم استفاده کند، به بهشت نمیرود؟

آنیتا

خدای عزیز!

آیا تو واقعاً میخواستی زرافه اینطوری باشه یا اینکه این یک اتفاق بود؟

نورما

خدای عزیز!

چه کسی دور کشورها خط میکشد؟

جان

خدای عزیز!

من به عروسی رفتم و آنها توی کلیسا همدیگر را بوسیدند. این از نظر تو اشکالی نداره؟

نیل

خدای عزیز!

آیا تو واقعاً منظورت این بوده که « نسبت به دیگران همانطور رفتار کن که آنها نسبت به تو رفتار میکنند؟ » اگر این طور باشد، من باید حساب برادرم را برسم.

دارلا

خدای عزیز!

بخاطر برادر کوچولویم از تو متشکرم، اما چیزی که من به خاطرش دعا کرده بودم، یک توله سگ بود.

جویس

خدای عزیز!

وقتی تمام تعطیلات باران بارید، پدرم خیلی عصبانی شد. او چیزهایی دربارهات گفت که از آدمها انتظار نمیرود بگویند. به هر حال، امیدوارم به او صدمهای نزنی.

دوست تو (اما نمیخواهم اسمم رو بگم)

خدای عزیز!

لطفاً برام یه اسب کوچولو بفرست. من فبلاً هیچ چیز از تو نخواسته بودم. میتوانی دربارهاش پرس و جو کنی.

بروس

خدای عزیز!

برادر من یک موش صحرایی است. تو باید به اون دم هم میدادیها! ها!

دنی

خدای عزیز!

من میخواهم وقتی بزرگ شدم، درست مثل بابام باشم. اما نه با اینهمه مو در تمام بدنش.

تام

خدای عزیز!

فکر میکنم منگنه یکی از بهترین اختراعاتت باشد.

روث

خدای عزیز!

من همیشه در فکر تو هستم حتی وقتی که دعا نمیکنم.

الیوت

خدای عزیز!

از همۀ کسانی که برای تو کار میکنند، من نوح و داود را بیشتر دوست دارم.

راب

خدای عزیز!

برادرم یه چیزایی دربارۀ به دنیا آمدن بچه ها گفت، اما اونها درست به نظر نمیرسند. مگر نه؟

مارشا

خدای عزیز!

من دوست دارم شبیه آن مردی که در انجیل بود، 900 سال زندگی کنم.

با عشق کریس

خدای عزیز!

ما خواندهایم که توماس ادیسون نور را اختراع کرد. اما توی کلاسهای دینی یکشنبه ها به ما گفتند تو این کار رو کردی. بنابراین شرط میبندم او فکر تو را دزدیده.

با احترام دونا

 

خدای عزیز!

آدمهای بد به نوح خندیدند « تو احمقی چون روی زمین خشک کشتی میسازی » اما اون زرنگ بود. چون تو رو فراموش نکرد. من هم اگر جای اون بودم همین کارو میکردم.

ادی

خدای عزیز!

لازم نیست نگران من باشی. من همیشه دو طرف خیابان را نگاه میکنم.

دین

خدای عزیز!

فکر نمیکنم هیچ کس میتوانست خدایی بهتر از تو باشد. میخوام اینو بدونی که این حرفو بخاطر اینکه الان تو خدایی، نمیزنم.

چارلز

خدای عزیز!

هیچ فکر نمیکردم نارنجی و بنفش به هم بیان. تا وقتی که غروب خورشیدی رو که روز سه شنبه ساخته بودی، دیدم، معرکه بود.


 
comment نظرات ()
 
 
سرویس ایاب و ذهاب جدید کارمندان مایکروسافت !
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٦
 

سرویس ایاب و ذهاب جدید کارمندان مایکروسافت !

 

از ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۸ کمپانی مایکروسافت سرویس های ویژه ای برای ایاب و ذهاب کارمندان خود در نظر گرفته است. کارمندان در این اتوبوس های مجهز می توانند فعالیت کاری خود را به محض ورود به سرویس شروع کنند و ساعت کاری کارمندان از هنگام شروع کار در اتوبوس محاسبه خواهد شد. مایکروسافت این اتوبوس ها را برای جلوگیری کردن از تلف شدن وقت کارمندان در ترافیک و مسافت های طولانی طراحی کرده است.
شرکت مایکروسافت (به انگلیسی: Microsoft Corporation) یک شرکت آمریکایی چند ملیتی با ۸۹۰۰۰ کارمند در ۱۰۵ کشور دنیا است که در زمینه فناوری‌های رایانه‌ای فعالیت می‌کند. درآمد سالیانهٔ این شرکت در سال ۲۰۰۷ میلادی ۵۱٫۱۲ میلیارد دلار بود. مایکروسافت در زمینهٔ طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم افزاری برای وسایل کامپیوتری فعال است.دفتر مرکزی مایکروسافت در ردموند، واشنگتن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد

 

 

 


 
comment نظرات ()
 
 
عینک های نایک و دید 180 درجه ای
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٦
 

 

شرکت نایک عینک هایی را تولید کرده  که میتوانند محیط دید را 180 درجه گسترش دهند .و به طور مثال کمک خوبی ست برای کسانی که سوار بر دوچرخه قصد عبور از میدان ها را دارند.

 

عکس هایی از این عینک

 

 

عینکی که از فناوری لنز های فرسنل در دو طرف خود استفاده میکند.

عینکی که از فناوری لنز های فرسنل در دو طرف خود استفاده میکند.

 

 

با این عینک ها میدان دیدمان 180 درجه خواهد شد

با این عینک ها میدان دیدمان 180 درجه خواهد شد

 

 

گوشه های عینک که از لنز های کرسنل استفاده میکنند

 

گوشه های عینک که از لنز های کرسنل استفاده میکنند

 

 

 

 
comment نظرات ()
 
 
GPRS یا دردسر ؟؟!!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٥
 

GPRS یا دردسر ؟؟!!

سرانجام بعد از وعده‌‌‌ها و حرف و حدیث‌‌‌های بسیار ارائه سرویس GPRS همراه اول، بزرگترین، پرمشترک ترین و دولتی‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور فرا رسید.

از ابتدای هفته جاری شرکت ارتباطات سیار ایران با انتشار آگهی‌‌‌ها و اطلاعیه‌‌‌های بسیار از فراخوان برای ثبت درخواست استفاده از سرویس GPRS برای مشترکان خود خبر داد. سرویسی که به باور بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران به یکی از پاشنه‌های آشیل این شرکت طی دو سال گذشته تبدیل شده بود.

یک تاریخچه کوتاه :


GPRS، سرویسی است که به واسطه ارائه آن خدماتی همچون استفاده از اینترنت و پیام‌های چندرسانه‌ای (MMS) برای کاربران تلفن‌همراه فراهم می‌شود. GPRS که از عبارت General Packet Radio Service (سرویس‌ بسته‌های رادیویی)، گرفته شده امکان اتصال دائمی به اینترنت را در تلفن همراه فراهم کرده و هر سرویسی که روی اینترنت انجام می‌گیرد در شبکه‌های تلفن‌همراه دارای سرویس GPRS قابل دسترس خواهد بود.

ایرانسل اولین اپراتوری بود که توانست این سرویس را در کشور دایر کند. این اپراتور از بهار سال 86 یعنی درست زمانی که شش ماه از آغاز فعالیتش می‌‌‌‌‌گذشت توانست لقب اولین اپراتوری که این سرویس را در کشور ارائه می‌‌‌‌‌دهد به خود اختصاص دهد. هرچند که بعد از گذشت یک ماه سرویس MMS این اپراتور بنا به دلیل نبود قانون‌های لازم لغو شد.


اما درست بعد از ارائه این سرویس از سوی ایرانسل نخستین اظهار نظر درباره ارائه ‌این سرویس توسط اپراتور اول در فروردین ماه سال 86 و از سوی مرد شماره یک همراه اول صورت گرفت. وحید صدوقی، درباره‌ این که اپراتور اول چه زمانی سرویس GPRS مانند دسترسی به اینترنت و MMS را برای مشترکان خود فراهم می‌آورد، در آن زمان گفت که «همان طور که قبلا قول داده‌ایم تا شهریورماه این سرویس‌ برای تعداد محدودی از مشترکان تهرانی (حداقل دو میلیون مشترک) فعال خواهد شد، امیدواریم پیمانکاران ما در این زمینه تمام تلاش خود را انجام دهند تا در زمان مقرر به وعده‌های خود عمل کنیم».
اما درست در همان روزهای وعده داده شده، برندگان مناقصه ‌این سرویس اعلام شدند. علت وقفه در انجام مناقصه بعدها ناقص بودن مدارک شرکت‌های حاضر در روند مناقصه اعلام شد.

در آن زمان سیدعلی علویان، رییس هیات‌مدیره‌ شرکت ارتباطات سیار از باز شدن پاکت‌های مناقصه برای انتخاب شرکت ارائه‌‌کننده‌ سرویس GPRS خبر داد و اعلام کرد تا 25 شهریورماه برنده نهایی این مناقصه مشخص می‌شود. وی با بیان اینکه ‌این مناقصه در مرحله نهایی قرار دارد عنوان کرده بود سه ماه فرصت برای نصب و راه‌اندازی این سرویس نیاز است که با لحاظ این زمان انتظار می‌رود اواخر آذرماه 86 ارائه‌ این سرویس ابتدا از شهر تهران آغاز و به تدریج در دیگر شهرها نیز ارائه خواهد شد.
براساس روال معمول در مناقصات اپراتور اول، باز هم صاایران به عنوان برنده نهایی معرفی شد و وظیفه راه‌اندازی این سرویس بر عهده ‌این شرکت نیمه‌دولتی افتاد. اما این بار اوضاع برای گرفتن این پروژه توسط صاایران تا حدی فرق داشت. عدم موفقیت این شرکت در پروژه بیلینگ اپراتور اول(که هنوز هم از سرنوشت آن اطلاعات دقیقی در دسترس نیست) باعث شده بود تا مدیریت مخابرات ایران، به‌رغم آنکه از دوستان و همکاران قدیمی ‌‌‌‌‌این شرکت هم هستند شرایط سخت‌تری را برای این شرکت در نظر بگیرد. شرایطی که رایزنی‌ها برای پذیرفتن آن، روند اجرایی این پروژه را طولانی‌تر کرد. این روند تا آنجا ادامه یافت که وفا غفاریان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هشدار داد که اگر صاایران تضمین‌های مورد نظر مخابرات ایران را تامین نکند، از پروژه GPRS ارتباطات سیار کنار گذاشته خواهد شد.

سرانجام صاایران ضمانت‌های لازم برای اجرای پروژه را ارائه داد، اما به دلیل آنکه زمان ارائه‌این ضمانت نامه‌ها طولانی شده بود، ارائه سرویس GPRS برای بار دیگر به تعویق افتاد و این درحالی است که همان مدیران فعلی و دوستان قبلی نسبت به این مهم هیچ واکنشی نشان ندادند.

این بار علویان در گفت‌و‌گویی عنوان کرد که تمام سعی ما بر این است که تا پایان سال 86 این سرویس برای برخی از مشترکان فعال شود، اما با این حال باز هم خبری از سرویس GPRS همراه اول تا پایان فصل سرما نبود و به‌این ترتیب مشترکان بزرگترین اپراتور کشور بدون تجربه استفاده از یک سرویس جدید در سال 86 به استقبال نوروز رفتند.

در حالی که بسیاری از مشترکان همراه اول به دنبال وعده‌‌‌های مدیران دولتی همچنان در انتظار استفاده از این سرویس در نخستین ماه‌های سال 87 بودند، اما باز هم اظهار نظر یک مدیر طراز اول وزارت ارتباطات در نخستین روزهای کار سال 87 جریانات جدیدی را پیش روی سرویس نفرین شده GPRS همراه اول قرار داد.

این بار وفا غفاریان در گفت‌و‌گو با سیتنا (وب‌سایت وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) از نامشخص بودن زمان ارائه ‌این سرویس توسط همراه اول خبر داد و تاکید کرد که تاخیر در ارائه ‌این سرویس به هیچ وجه تقصیر شرکت مخابرات نیست!

غفاریان، عدم حمل تجهیزات خریداری شده از سوی شرکت خارجی را دلیل اصلی تاخیر در ارائه‌ این سرویس عنوان کرده و گفته بود که دلیل اصلی این تاخیر، کوتاهی شرکت فروشنده خارجی در حمل به موقع تجهیزات فوق به ‌ایران است. این درحالی است که این بار غفاریان کمی ‌‌‌‌‌از موضع خود نسبت به همکاران قدیمی‌‌‌‌‌اش در صاایران کوتاه آماده بود و با عدم ذکر نام آن‌‌‌ها تقصیرها را بر گردن شرکت حمل و نقلی که تجهیزات را به سمت ایران بارگیری کرده بود، انداخت!

او همچنان تاکید می‌کند که شرکت مخابرات ایران، به صورت مداوم پیگیر این موضوع بوده و تا زمانی که‌این تجهیزات نصب نشود، امکان ارائه ‌این سرویس‌ها وجود ندارد.
وی در پاسخ به‌این سوال که آیا زمان جدیدی برای ارائه سرویس‌های ارزش افزوده اعلام خواهد شد یا خیر، تاکید کرد: تا زمانی که تجهیزات مربوطه در اختیار نباشد، به زمان‌بندی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد.

رییس هیات‌مدیره شرکت مخابرات ایران، در خصوص علل و دلایل احتمالی فروشنده خارجی تجهیزات سرویس‌های GPRS و MMS برای تاخیر در ارسال کالاهای فوق می‌گوید: شرکت فروشنده دلیل خاصی ذکر نکرده، اما عملا نیز تجهیزات را حمل نکرده است.
پیش از این قرار بود پیمانکار اجرای این پروژه یعنی صاایران ظرف مدت سه ماه تعهدات خود را در این خصوص نهایی کند.

این دومین باری بود که صاایران به عنوان برنده مناقصات میلیاردی شرکت ارتباطات سیار در زمان‌بندی ارائه خدمات خود بدقولی می‌کند، اما نکته قابل تامل در این بخش آن‌ است که هیچ کدام از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از وزیر گرفته تا مدیران و مشاورانش قصوری را متوجه ‌این شرکت نمی‌دانند.

زمان‌‌‌هایی که مخفی شدند
اما در حالی که ارائه این سرویس در سال 87 هر روز با دو ماه تاخیر به زمانی دیگر موکول می‌‌‌‌‌شد همین چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و به دنبال او رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در گفت و گو‌‌‌هایی اعلام می‌‌‌‌‌کردند که سرویس GPRS قطعا تا پایان سال به مشترکان ارائه خواهد شد. از سوی دیگر وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول در سال گذشته چندین بار با برگزاری نشست‌‌‌های مطبوعاتی میزبان سوالات خبرنگاران بود طی 7 ماه و نیم گذشته سکوت کرد و تنها با یک خبرگزاری آن هم چند ماه یک بار سخن به میان می‌‌‌‌‌آورد.

با این حال صدوقی تنها دو روز پس از اعلام فراخوان عمومی ‌‌‌‌‌برای ثبت نام استفاده از GPRS قرار است امروز در یک نشست مطبوعاتی میزبان خبرنگاران باشد.
به هر حال و به رغم آنکه مدیران طراز اول وزارت زمان ارائه این سرویس را نامشخص و تا پایان سال اعلام می‌‌‌‌‌کردند، اما سرانجام از دو روز پیش
ثبت نام از متقاضیان این سرویس آغاز و قرار شد این سرویس در فازبندی‌‌‌های مختلف در اختیار کاربران قرار گیرد.

به باور بسیاری از کارشناسان تاخیر در ارائه این سرویس بدون شک تنها بر گردن صاایران است. این سوال که صاایرانی که خود از پیمانکاران ایرانسل است چرا باید در پروژه‌‌‌های همراه اول هم حضور داشته باشد؟ سوالی است که شاید پاسخ آن بتواند جواب اصلی این تاخیرها باشد.

سوال دیگر مطرح در این بخش این است که چه‌طور ایرانسل با کمک صاایران توانست 6 ماهه این سرویس را ارائه دهد. اما همراه اول بعد از یک سال و نیم هنوز در ارائه این سرویس ناکام است؟

با این حال این که چرا مدیران همراه اول و وزارت ارتباطات در برابر کارشکنی‌‌‌ها و تاخیرهایی که این شرکت بزرگ نیمه دولتی در پروژه‌‌‌ها به خرج می‌دهد، واکنشی نشان نمی‌‌‌‌‌دهند، همچنان جای سوال دارد.

اینترنت نیم‌بند!
در حالی که ایرانسل تنها رقیب جدی اپراتور اول بدون هیچ محدودیت و اعمال زمان و قوانین دست و پا گیر از اوایل سال 86 این سرویس را به مشترکانش ارائه می‌‌‌‌‌داد، اما همراه اول در فاز اول ارائه این سرویس آن هم بعد از 15 سال ساعات استفاده از GPRS در مرحله آزمایشی را برای روزهای عادی، از ساعت 23 لغایت 8 صبح و برای روزهای تعطیل رسمی‌‌‌‌‌کلیه ساعات شبانه روز تعیین کرده است.

ا
ز سویی دیگر تعرفه استفاده از این سرویس برای روز و شب‌‌‌های غیر تعطیل به ازای هر کیلوبایت 8/14 ریال و برای ایام تعطیل به ازای هر کیلو بایت 4 ریال تعیین شده است. این درحالی است که ایرانسل برای ارائه این سرویس در حال حاضر 2 تا 5 ریال به ازای هر کیلو بایت دریافت می‌‌‌‌‌کند.

با این حال برای فعال سازی پس از بارها سر زدن به سایت و ثبت نام، شما پیامکی دریافت می‌‌‌‌‌کنید که مشترک جی پی آر اس شده و بعد از آن البته با تاخیری زیاد، پیامکی برای تنظیم دریافت می‌‌‌‌‌کنید که البته تا به حال بسیاری از مشترکان این پیامک را دریافت نکرده‌اند. به هر حال زمان تعیین کننده موفقیت این سرویس همراه اول خواهد بود. اما شاید بهتر باشد مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار به برخی از ابهاماتی در ارائه این سرویس و به طور کلی پروژه‌‌‌های تحت اختیار صاایران، پاسخ‌‌‌های شفافی در نشست مطبوعاتی امروز خود ارائه دهد.

لینک ارسال تنظیمات

لینک ثبت نام


 
comment نظرات ()
 
 
Java Dictionaries for Mobile AIO
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٥
 

Java Dictionaries for Mobile AIO (Size: 20Mb)

 Dictionaries:
- Cambridge Advanced Learners Dictionary v2
- Cambridge Dictionary of American English v2
- Concise Oxford English Dictionary v2
- MS Oxford Dictionary of Business v2
- Oxford Dictionary of Idioms v2
- Oxford Dictionary of the Bible v2
- Oxford Guide to British and American Culture v2
- Oxford Medical Dictionary v2
- Oxford Pocket English Dictionary V2
- Plus: English > Farsi - Farsi > English

Download:
http://rapidshare.com/files/129096342/Dictionaries__www.soft-planet.org_.rar.html


 
comment نظرات ()
 
 
mp3 Ringtones
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٥
 

 

High quality and new funny mp3 Ringtones (330 files - Size: 55.8Mb)
 

Download:
http://rapidshare.com/files/154282756/Ringtones__batist_.rar


 
comment نظرات ()
 
 
لبخند
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٥
 

Click Here For Get More Mail From Sare2008 Group

 

لبخند

بسیاری  از مردم کتاب "شاهزاده کوچولو " اثر اگزوپری " را می شناسند. اما شاید همه ندانند که او خلبان جنگی بود و با نازیها جنگید وکشته شد . قبل از شروع جنگ جهانی دوم اگزوپری در اسپانیا با دیکتاتوری فرانکو می جنگید .   او  تجربه های حیرت آو  خود را در مجموعه ا ی به نام لبخند گرد آوری کرده است . در یکی از خاطراتش می نویسد که او را اسیر کردند و به زندان انداختند او که از روی رفتارهای خشونت آمیز نگهبانها حدس زده بود که روز بعد اعدامش خواهند کرد مینویسد :"  مطمئن بودم که مرا اعدام خواهند کرد به همین دلیل بشدت نگران بودم . جیبهایم را گشتم تا شاید سیگاری پیدا کنم که از زیر دست آنها که حسابی لباسهایم را گشته بودند  در رفته باشد یکی پیدا کردم وبا دست های لرزان آن را به لبهایم گذاشتم ولی کبریت نداشتم . از میان نرده ها به زندانبانم نگاه کردم . او حتی نگاهی هم به من نینداخت درست مانند یک مجسمه آنجا  ایستاده بود . فریاد زدم "هی رفیق  کبریت داری؟ "  به من نگاه کرد شانه هایش را بالا انداخت وبه طرفم آمد . نزدیک تر که آمد  و کبریتش را روشن کرد  بی اختیار نگاهش به نگاه من دوخته شد .لبخند زدم ونمی دانم چرا؟ شاید از شدت اضطراب،   شاید به خاطر این که خیلی به او نزدیک بودم و نمی توانستم  لبخند نزنم . در هر حال لبخند زدم وانگار نوری فاصله بین دلهای ما را پر کرد میدانستم که او به هیچ وجه چنین چیزی را نمیخواهد ....ولی گرمای لبخند من از میله ها گذشت وبه او رسید و روی لبهای او هم لبخند شکفت . سیگارم را روشن کرد ولی نرفت و همانجا ایستاد   مستقیم در چشمهایم نگاه کرد و لبخند زد  من حالا با علم به اینکه او نه یک    نگهبان زندان که یک انسان است به او لبخند زدم نگاه او حال و هوای دیگری پیدا کرده بود .

پرسید: " بچه داری؟ " با دستهای لرزان کیف پولم را بیرون آوردم وعکس اعضای خانواده ام را   به او نشان دادم وگفتم :" اره ایناهاش " او هم عکس بچه هایش را به من نشان داد ودرباره نقشه ها و آرزوهایی که برای آنها داشت برایم صحبت کرد. اشک به چشمهایم هجوم آورد . گفتم که می ترسم دیگر هرگز خانواده ام را نبینم.. دیگر نبینم که بچه هایم چطور بزرگ می شوند . چشم های او هم پر از اشک شدند. ناگهان بی آنکه که حرفی بزند . قفل در سلول مرا باز کرد ومرا بیرون برد. بعد هم مرا بیرون زندان و جاده پشتی آن که به شهر منتهی می شد هدایت کرد نزدیک شهر که رسیدیم تنهایم گذاشت و برگشت بی آنکه کلمه ای حرف بزند.

یک لبخند زندگی مرا نجات داد

بله لبخند بدون برنامه ریزی بدون حسابگری لبخندی طبیعی  زیباترین پل ارتباطی آدم هاست ما  لایه هایی را برای حفاظت از خود می سازیم . لایه مدارج علمی و مدارک دانشگاهی ، لایه موقعیت شغلی واین که دوست داریم ما را آن گونه ببینند که نیستیم . زیر همه این لایه ها  من حقیقی وارزشمند نهفته است.  من ترسی ندارم از این که آن را روح بنامم من ایمان دارم که روح های انسان ها است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و این روح ها با یکدیگر هیچ خصومتی ندارد. متاسفانه روح ما در زیر لایه هایی ساخته و پرداخته خود ما که در ساخته شدنشان دقت هولناکی هم به خرج می دهیم ما از یکدیگر جدا می سازند و بین ما فاصله هایی را پدید می آورند وسبب تنهایی و انزوایی ما می شوند."

داستان اگزوپری داستان لحظه جادویی پیوند دو روح است آدمی به هنگام عاشق شدن ونگاه کردن  به یک نوزاد این پیوند روحانی را احساس می کند. وقتی کودکی را می بینیم چرا لبخند می زنیم؟ چون انسان را پیش روی خود می بینیم که هیچ یک از لایه هایی را که نام بردیم   روی من طبیعی خود نکشیده است و با هم وجود خود و بی هیچ شائبه ای به ما لبخند می زند و آن روح کودکانه درون ماست که در واقع به لبخند او پاسخ می‌دهد.

  
comment نظرات ()
 
 
Justin Timberlake - Mr. Justin -2008
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٤
 

Justin Timberlake - Mr. Justin (2008) (size: 92.4Mb - 18 Tracks)


TRACKLIST:

01. Dead and Gone (Feat. T.I)
02. Sexy Ladies (Feat. 50 Cent)
03. 4 Mnutes (Feat. Madonna & Timbaland)
04. Boutique in heaven
05. Rockaway Life (Feat. Kenna)
06. Until the end of time (Feat. Beyonce)
07. Why, When, How
08. Dance 2 Night (Feat. Madonna)
09. Good Foot (Feat. Timbaland)
10. The Nature (Feat. Talib Kweli)
11. Loose Ends (Feat. Sergio Mendes, Pharoahe Monch & Will.I.Am)
12. Worthy off
13. Nite Runner (Feat. Duran Duran & Timbaland)
14. Ayo Technology (Feat. 50 Cent)
15. SexyBack ( JD Wayne Williams Ol Skool Remix Feat. Missy Elliot)
16. Work It (Feat. Nelly)
17. Love don't love me
18. The Only Promise That Remains (Feat. Reba Mcentire)

Download link:
http://rapidshare.com/files/157981955/Justin_Timberlake_-_Mr._Justin__2008_.rar


 
comment نظرات ()
 
 
50 Cent Videos DVDRip
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٤
 

50 Cent Videos DVDRip (size: 680Mb - 12 Video Clips)


Artist: 50 Cent
Genre: Rap, Hip-Hop
Video: XviD [DVD Quality]
Audio: 44100 Hz, 199 kb/s

Tracklist:

01. 50 Cent - Your Life Is On The Line
02. 50 Cent feat. Akon - I'll Still Kil
03. 50 Cent feat. Eminem - Gatman and Robin
04. 50 Cent feat. Justin Timberlake & Timbaland - Ayo Technology
05. 50 Cent feat. Nate Dogg - 21 Questions
06. 50 Cent feat. Olivia - Best Friend (Remix)
07. 50 Cent feat. Olivia - Candy Shop
08. 50 Cent feat. Olivia - So Amazing
09. 50 Cent feat. Robin Thicke - Follow My Lead
10. 50 Cent feat. Snoop Dogg and G Unit - P.I.M.P
11. Eminem feat. 50 Cent, Lloyd Banks and Cashis - You Don't Know
12. The Game feat. 50 Cent - Hate It Or Love It

Download links:
http://rapidshare.com/files/125936218/5oCent-Videos-vol3.part1.rar
http://rapidshare.com/files/125942936/5oCent-Videos-vol3.part2.rar
http://rapidshare.com/files/125949464/5oCent-Videos-vol3.part3.rar
http://rapidshare.com/files/125955693/5oCent-Videos-vol3.part4.rar
http://rapidshare.com/files/125961450/5oCent-Videos-vol3.part5.rar
http://rapidshare.com/files/125966969/5oCent-Videos-vol3.part6.rar
http://rapidshare.com/files/125971151/5oCent-Videos-vol3.part7.rar


 
comment نظرات ()
 
 
Linkin Park - Leave Out All The Rest (2008) MV
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٤
 

Linkin Park - Leave Out All The Rest (2008) Music Video (format: mkv; size: 28.1mb)


Download: http://rapidshare.com/files/128954532/linkin_park-leave_out_all_the_rest-www.soft-planet.org.mkv


 
comment نظرات ()
 
 
Eminem - Global Warning Vol.1 Mixtape-2008
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٤
 

Eminem - Global Warning Vol.1 Mixtape (2008) (size: 84.3Mb - 18 Tracks)


01. Eminem -movie trailer
02. Eminem - intro
03. Eminem ft biggie - in this game   <!--more-->
04. Eminem ft dr dre - watchin
05. Eminem - monkeys
06. Eminem - i love u
07. Eminem - i am ( woogs blend )
08. Eminem - bully's pt2
09. Eminem - encore ( woogs blend )
10. Eminem - mic check ( crazy )
11. Eminem - freestyle
12. Eminem ft g-unit - soilder remix
13. Eminem - hellbound
14. Eminem ft d12 - oh ~love~
15. Eminem - pills
16. Eminem ft 40glocc ,jayo felony , sun , village boo , tip toe, nique nut - came 2 party
17. Mike epps - interlude ( funny as ~censored~ )
18. Mike epps - outro ( buy my album )

Download link:
http://rapidshare.com/files/137694967/Eminem_-_Global_Warning_Vol.1_Mixtape__2008_.rar


 
comment نظرات ()
 
 
Enrique Iglesias - Greatest Hits -2008
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٤
 

 Enrique Iglesias - Greatest Hits (2008) (Size: 66Mb)

Tracklist:
01- Bailamos
02- Away (Featuring Sean Garret)
03- Hero
04- Be With You
05- Takin’ Back My Love (Featuring Ciara)
06- Rhythm Divine
07- Do You Know? (The Ping Pong Song)
08- Tired Of Being Sorry
09- Escape
10- Could I Have This Kiss Forever (Featuring Whitney Houston)
11- Not In Love (Dave Aude Radio Mix) (Featuring Kelis)
12- Don’t Turn Off The Lights
13- Love To See You Cry
14- Maybe
15- Addicted
16- Somebody’s Me
17- Can You Hear Me

Download:
http://rapidshare.com/files/158712877/Enrique_Iglesias_-_Greatest_Hits__2008_batist.rar


 
comment نظرات ()
 
 
دو خط موازى
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۳
 

 نوشته خانم نرگس آبیار .

دو خط موازى زاییـده شدند                                                                            

پسرکى در کلاس درس آنها را روى کاغذ کشید ، آن وقت دو ‏خط موازىچشمشــان به هم افتاد و در همان یک نگاه قلبشـان تپیـد و مهر یکدیگر را در ‏سینه جای دادند...

خط اولى گفت : ما مى توانیم زندگی خوبی داشته باشیم و خط دومی ‏از هیجان لــرزید. خط اولی ادامه داد : و خانه اى داشته باشیم در یک صفحه دنج کـاغذ ، من روزها کار میکنم. می توانم بروم خط کنار یک جاده دور افتاده و متروک شوم ، یا خط کنار ‏یک نردبان ...

خط دومی گفت: من هم می توانم خط کنار یک گلدان چهار گوش گل سرخ ‏شوم ، یا خط یک نیمکت خالی در یک پارک کوچک و خـــلوت.

خط اولی گفت: چه شغل شاعـــرانه اى و حتمأ زندگی خوشی خواهیــم داشـت...

در همین لحظه معلم فریاد زد: دو خط موازی هرگز به هم نمیرسند و بچه ها تکرار ‏کردند: دو خط موازی هیچ وقت به هم نمی رسند.

دو خط موازی لـرزیدند ، به همدیگــر نگـاه کردند و خط دومی زد زیر گریـه .

خط اولی گفت: نه این امکان ندارد ، حتمأ یک راهی پیدا میشود .

خط دومی گفت: ‏شنیدی که چه گفتند؟ هیچ راهی وجود ندارد. ما هیچ وقت به هم نمی رسیم و دوباره ‏زد زیر گریه...

خط اولی گفت: نباید نا امید شد، ما از این صفحه کاغذ خارج می شویم و ‏دنیا را زیر پا می گذاریم ، بالاخره کسی پیدا میشود که مشکل ما را حل کند.

خط دومی ‏آرام گرفت و اندوهناک از صفحه کاغذ بیرون خزیدند ، از زیردر کلاس گذشتند و وارد حیاط ‏شدند و از آن لحظه به بعد سفرهای دو خط موازی شروع شد...

آنها از دشتها ‏گذشتند ..... ،

از صحراهای سوزان ..... ،

از کوههای بلند ..... ،

از دره های عمیق .......،

از دریاها ....... ،

از شهرهای شلوغ و سالها گذشت ...

آنها دانشمندان زیادی را ملاقات کردند ، ریاضیدان به آنها گفت: این محال است!!! هیچ ‏فرمولی شما را به هم نخواهد رساند، شما همه چیز را خراب میکنید!

فیزیکدان گفت: ‏بگذارید از همین الآن نا امیدتان کنم! اگر می شد قوانین طبیعت را نادیده گرفت، دیگر ‏دانشی به نام فیزیک وجود نداشت...!

پزشک گفت: از من کاری ساخته نیست، دردتان بی ‏درمان است!

شیمی دان گفت: شما دو عنصر غیر قابل ترکیب هستید و اگر قرار باشد با ‏یکدیگر ترکیب شوید ، همه مواد خواص خود را از دست خواهند داد!

ستاره شناس ‏گفت: شما خودخواه ترین موجودات روی زمین هستید، رسیدن شما به هم مساوی ‏است با نابودی جهان! دنیا به هم میریزد و سیـارات از مدار خارج می شوند !کرات با ‏هم تصادف میکنند و نظام دنیا از هم می پاشد !چون شما یک قانون بزرگ را نقض کرده ‏اید...

فیلسوف گفت: متاسفم... جمع نقیضین محــال است !!!

و بالآخره به کودکی رسیدند و کودک فقط سه جمله گفت: شما به هم میرسید ، اما نه در ‏دنیاى واقعیات، آن را در دنیاى دیگری جستجو کنید...

دو خط موازی او را هم ترک کردند ‏و باز هم به سفرهایشان ادامه دادند، اما حالا یک چیز داشت در وجودشان شکل میگرفت: ‏‏«آنها کم کم میل به هم رسیدن را از دست میدادند.»

خط اولی گفت: این بی ‏معنی است!

خط دومی گفت:چی بی معنی است؟!

خط اولی گفت:این که به هم ‏برسیم!!!

خط دومی گفت: من هم همینطور فکر میکــنم! و آنها به راهشان ادامه دادند...

روزی به یک دشت رسیدند ، یک نقاش میان سبزه ها ایستاده بودو نقاشی میکرد...

خط ‏اولی گفت : بیـا وارد آن بوم نقاشی شویم و از این آوارگی نجات پیــدا کنیم !

خط دومی گفت: شاید ما هیچوقت نباید از آن صفحه کاغذ بیرون می آمدیم!

خط اولی ‏گفت : در آن بوم نقاشی حتمأ آرامش خواهیم یافت... و آن دو وارد دشت شـدند ، روی دست ‏نقاش رفتند و بعد روی قلمش...

نقاش فکری کرد و قلمش را حرکت داد و آنها ؛ دو ریل قطار شدند که از دشتی می گذشت و آنجا که خورشید سرخ آرام آرام ‏پایین می رفت ، سر دو خط موازی عاشقانه به هم میرسید ...

با سپاس از خانم کتایون یوسف پناه برای فرستادن این مطلب

 

 


 
comment نظرات ()
 
 
پسر هستید یا دختر؟!!
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۳
 

اشتباه نکنید! نمی‌خواهم بدانم شما پسر هستید یا دختر! با نوشتن این پست می‌خواستم سایتی را به شما معرفی کنم که البته با درصدی خطا می‌تواند حدس بزند، شما دختر هستید یا پسر؟

عجیب است! نه؟!

در یونان باستان ورزشکاران المپیک‌های باستانی برای اثبات مردانگی خود مجبور بودند با اندام برهنه، در مقابل انظار مردم رژه بروند. اما در جهان مدرن، موضع پیچیده‌تر شد، حتی گاهی معاینه ظاهری هم نمی‌توانست مشکل‌گشا باشد! و به علاوه این معاینات هم برای ورزشکاران نامی پذیرفتنی نبود، مسائل حقوقی و قضایی هم بر مشکلات می‌افزودند، به همین خاطر دانشمندان از شیوه تست کروموزم‌ها با استخراج DNA از لامی که به سادگی روی مخاط دهان کشیده می‌شد، استفاده کردند.

اما در دنیای اینترنت، چگونه این کار می‌تواند انجام شود؟!

موضوع خیلی ساده است، اسکریپتی نوشته شده که سابقه بازدیدهای شما را از سایت‌ها و صفحات مختلف از طریق حافظه مرورگر اینترنتی‌تان، استخراج می‌کند. با توجه به اینکه مشتری‌های سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلف،‌از لحاظ جنسیتی، تفاوت‌هایی با هم دارند، سایت با استفاده از سابقه وب‌گردی شما، حدس می‌زند که شما بیشتر احتمال دارد دختر باشید یا پسر!

اسکریپتی که صحبت آن به میان آمد، Social History نام دارد. نحوه کار این اسکریپت به این ترتیب است: می‌دانید که در صورت بازدید شما از یک صفحه اینترنتی، رنگ لینک آن صفحه در مرورگر شما، تغییر می‌کند. این اسکریپت هم دقیقا از همین قضیه استفاده می‌کند. توجه داشته باشید که این اسکریپت به بوک‌مارک‌های شما دسترسی ندارد و صرفا یک به یک، سابقه بازدید‌های شما از سایت‌های خاصی را چک می‌کند. به عبارت دقیق‌تر، می‌توان لیستی از سایت‌ها را به خورد اسکریپت داد تا اسکریپت بررسی کند که یک کاربر از کدام یک از سایت‌های لیست دیدن کرده است.

مایک، نویسنده سایت Mike On Ads هم به طرز هوشمندانه‌ای از این اسکریپت استفاده کرده است. او برنامه‌ای نوشته که سابقه وب‌گردی شما را به عنوان داده خام می‌گیرد و بعد با توجه به آمارهای موجود در مورد میزان بازدید جنسیتی از سایت‌های مشهور و پرطرفدار، محاسبه می کند که شما بیشتر محتمل است دختر باشید یا پسر!

این هم اسکرین شاتی از تست من:

بدیهی است که این برنامه درصد قابل توجهی خطا ممکن است داشته باشد.


 
comment نظرات ()
 
 
دور زدن محدودیت های نام گذاری فایلها و فولدرها در ویندوز
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۳
 

حتما تا به حال متوجه شده اید که برای نام گذاری فایلها و فولدرها نمی توانید از یک سری کاراکترهای خاص مثل  ستاره * علامت سوال ؟ کوچکتر و بزرگتر > < دو نقطه اسلش / بک اسلش \ و علامت یا | استفاده کنید در ادامه روشی ابتکاری برای دور زدن این محدودیت خواهید یافت
امتحان کنید چرا که سیستم عامل از این کاراکترهای خاص استفاده دیگری می کند
*  به معنای چند کاراکتر نامعلوم
؟ به معنای یک کاراکتر نامعلوم
/ و \   برای جداسازی نام پوشه ها در آدرس یک فایل یا فولدر

الان روشی رو براتون می گم که تا حالا هیچ جایی نه دیده و نه شنیده اید چرا که خودم هم به طور اتفاقی کشفش کردم با این روش می توانید هر اسمی که می خواهید به برای فایلها و پوشه های خود انتخاب کنید چند نمونه رو تو تصویر ببینید

خوب حالا چطوری:
1-از منوی استارت گزینه Run را انتخاب کنید( یا کلید ویندوز را گرفته و R را فشار دهید)
در Run دستور charmap را نوشته و OK
2-پنجره ای که باز شده است لیست کاراکترهای فونت های نصب شده بر ویندوز را نشان می دهد می توانید کاراکترهای دلخواه را با دابل کلیک یا کلیک و انتخاب Select از پایین پنجره ، انتخاب کنید در آخر بر دکمه copy کلیک کرده تا کاراکترهای انتخابی کپی شوند
3-حالا هر فایل یا پوشه ای را که می خواهید تغییر نام داده و با Paste کردن (ctrl+v را فشاردهید) متن کپی شده ان را به نام دلخواه تغییر دهید
با این روش نه تنها می توانید از کاراکترهای ویژه * ؟ >< / \ | : در نام ها استفاده کر بلکه می توان نام پوشه ها را به شکلکهای مختلف تغیر دهید مثلا پوشه ای که در آن چند فایل موسیقی است را به شکل نت موسیقی نام نهاد

سوال: چرا اینطور می شود؟این نوع نام گذاری نباید انجام گیرد؟
در واقع کاراکترهایی که به شکل ستاره یا علامت ستاره نمایش داده می شوند دارای کد اسکی و یونیکد متفاوتی است یعنی از نظر سیستم عامل این کاراکترها همان ستاره و علامت سوال ممنوع نیستند
سوال: من هنگامی که این کار را انجام می دهم نام پوشه یا فایل به صورت مستطیل کوچکی در می آید؟ مشکل کجاست؟
همانطور که گفتم این کاراکترها دارای کد متفاوتی نسبت به علامتهای خاص مثل * ؟ هستند پس برای نمایش صحیح آنها باید از فونت خودشان استفاده شود در پنجره Character Map در منوی کشویی لیست فونت های نصب شده در ویندوز نمایش داده می شود ولی ویندوز فقط از یک فونت برای نمایش نام فایل ها استفاده می کند که در ویندوز اکس پی tahoma است پس شما هم کاراکترهای خود را از همین فونت انتخاب کنید
می توانید با راست کلیک در جایی خال در دسکتاپ و انتخاب Properties و سپس Appearance و کلیک بر دگمه advanced و انتخاب icon  از منوی کشویی فونت مورد استفاد را ببینید یا تغییر دهید (مثلا می توانید فونت سیستم را به فونت جالبی مثل نستعلیق تغییر دهید)


 
comment نظرات ()
 
 
عکسهایی از دفتر کار CNN
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۳
 

همه کم و بیش با cnn یکی از بزرگترین خبرگذاری های جهان آشنا هستند .شاید جالب باشه ببینیم در داخل ساختمان این خبرگذاری چه میگذره

 


 
comment نظرات ()
 
 
رویا پردازی بر وزن کامپیوتر پردازی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۳
 

شرکت سازنده دستگاه های کامپیوتری ASUS و شرکت سازنده چیپ های کامپیوتری Intel با یک ایده جدید به عنوان کامپیوتر های آینده شروع به کار کردن.


یه وبسایت به نام WePC.com هم جایی است که کاربران می تونند ایده ها و اون وسایلی که دوست دارن روی لپ تاپ های نسل جدید ببینن رو اونجا به اشتراک بزارن و روی ایده های دیگران نظر بدن که میتونه سرعت دهنده این حرکت باشه.
این ایده اولن نشون دهنده اینه که شرکت ها چقدر به فکر کاربران هستند و دومن کمک کننده به پیشرفت در نسل کامپیوتر های آینده است.


هدف طرح هم خیلی سادست “شما رویا پردازی می کنید” ASUS می سازدش” و ” Intel هم درونشه”
اولین محصولات هم به صورت مشخص باید از نسل لپ تاپ ها باشه.خیلی از ایده های جالب هم از فروم Ghetto laptop میاد به طور مثال لپ تاپی که صبح کاربرش رو از خواب بیدار می کنه یا لپ تاپ ضد آب. فقط کافیه شما هم لاگین کنید و ایده های خودتون رو به اشتراک بزارید.
به هر حال حداقل باید تا سال 2009 شایدم 2010 صبر کنید.


 
comment نظرات ()
 
 
google Office
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٦:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۳
 
همه ما میدونیم که کار کردن تو گوگل امتیازات خاصی داره ، اما ، من متعقد هستم که این غول دنیای موتور های جستجو به طور جدی به فکر  آسایش کارمندان خودش هست. همان طور که این کپسول عایق صدا و نور نشون میده. (یعنی طرف خوابیده اون تو داره حالشو میبره همه صدا و تصویر مال خودشه)


 
Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info
 

استراحت: در این اتاق صندلی های مخصوص ماساژ وجود دارد که میتونید خودتون اونارو کنترل کنید..در حالیکه با آرامش به آکواریوم های بزرگ نگاه میکنید. !!!


Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info 

سلامتی : ماساژ حرفه ای موجود است .
Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info

حرکت در اطراف گوگل: یک سرسره اجازه میده که سریع به طبقه های مختلف دسترسی داشته باشید .. همچنین پل هایی هم وجود داره. اینا شبیه به همونی هسنتند که تو ایستگاهای آتش نشانی هست.

Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info

 غذا: کارمندان میتونند هر چیزی که میخوان رو از یک لیست بزرگ غذا و نوشیدنی بخورن.
   
Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info

 ایستگاه کاری : هر کارمندی حداقل دو تا مانیتور بزرگ داره.

Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info


  نوع آوری:  تخته های بزرگ در همه جا وجود داره چون یکی از مدیران گوگل میگه: ایده ها همیشه  وقتی تو دفتر کارت نشستی نمیان.
Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info
 
  اوقات فراغت: میز بیلیارد , بازی های کامپیوتری و ... در خیلی از جاها وجود داره.

Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info
 
   ارتباطات : در هر طبقه کابینهای خصوصی وجود داره که کارمندان میتونن  به کارهای شخصیشون   رسیدگی کنن.

Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info
 
ساپورت فنی: با کامپیوترت مشکل داری ؟ مهم نیست.. اونو بیار اینجا .جایی که نوشیدنیها ..موجود هستن تا وقتیکه کامپیوترت درست بشه.
Www.RozMob.Com & Www.Kaktos.Info
 
    تزئینات!!! : کتابهای زیادی تو کتابخانه هست .. هر چیزی در مورد برنامه نویسی. 
comment نظرات ()
 
 
همسر آزاری (خانم ها نخوانند!!!فقط آقایوووون!!!!)
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۱
 

همسر آزاری (خانم ها نخوانند!!!فقط آقایوووون!!!!)

 

از اونجایی که خانومها به سالروز تولد حساس هستند در روز تولد همسرتان سعی کنید برخلاف میل او شمع به تعداد سالهای تولدش یا حتی چندتا بیشتر تهیه کنید.

قبل از رفتن به ماموریت سیمهای تلفن را دستکاری کنید تا ارتباط تلفن قطع شود تا علاوه بر آزار، چند صد هزار تومونی صرفه جویی اقتصادی به دنبال داشته باشد.

عکسهای قبل از ازدواج خودتان را با حسرت نگاه کرده و با صدای بلند بگویید چه اشتباهی کردم ، چی بودم و چی شدم.

در هنگام سرو شام در حالی که زیر لب با خود زمزمه میکنید، گاهی هم از رستوران نزدیک منزل تعریف و تمجید کرده و با حسرت به غذای همسرتان خیره شوید.

در مناسبتهای مختلف که لباس هدیه میدهید سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که همسرتان از آن رنگ متنفر است و در زمان اهدا بگویید دیوانه هم این رنگ را میپسندد.

هشدار: تمام توصیه های بالا خطرناک است حتما'' قبل از انجام از میزان ظرفیت همسرتان مطلع شوید در غیر اینصورت امکان شکستگی سر و دست یا محرومیت از امکانات رفاهی وجود دارد.

 

ممنون از توجه شما


 
comment نظرات ()
 
 
اطلاعاتی جالب در مورد برج میلاد
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱۱
 

جالبترین آمار از برج میلاد تهران + عکس

یک گروه کارشناسی ، برخی مقادیر ، اوزان و مواد به کار رفته در احداث برج میلاد را به مقیاس هایی ملموس تبدیل کرده است.

 

 

وزن کل سازه 161 هزار تن و معادل وزن 3578 تانک است .

 

لابی برج با زیر بنای 15 هزار مترمربع معادل 3 زمین فوتبال است.

 

ارتفاع کل برج 435 متر و معادل1ونیم برابر ارتفاع برج ایفل در فرانسه است.

 

زیر بنـای 12 هزار متر مربعی راس سـازه نیز برابر با 2 و نیم زمین فوتبال است.


دکل آنتن برج میلاد نیز با 120 متر طول ، معادل ارتفاع یک ساختمان 40 طبقه است.

 

ارتفاع 315 متری شفت بتنی برج نیز برابر با ارتفاع یک ساختمان 105 طبقه است.

 

230 کیلومتر کابل در احداث برج به کار رفته که طول آن معادل مسافت تهران ، شمال است .

 

25 کیلومتر نیز متراژ لوله مصرفی در برج میلاد است که چیزی مساوی با 4 و نیم برابر ارتفاع قله دماوند است.

 

9 هزار چراغ و 100 هزار پیچ نیز از دیگر مواد مصرفی در ساخت برج میلاد است که با یک میلیون و 300 هزار نفر روز در این طرح به کار رفته است.


2 برابر محیط کره زمین نیز مقیاس به دست آمده برای 80 هزار کیلومتر مسافت طی شده با آسانسورهای کارگاهی برج میلاد است.

 

همچنین میانگین سنی مهندسان طرح برج میلاد 31 سال عنوان شده است و 40 هزار نفر نیز از ابتدای زمان احداث تا کنون از این برج دیدن کرده اند.

 

 

 


 
comment نظرات ()