هزاره سوم

THE BEST LINKS DOWNLOAD

 
کلید تغییر نتیجه های نامطلوب ما در چیست؟
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٥
 

اگر می خواهید نتایج نامطلوب زندگی و کارهایتان تغییر کند، این شما هستید که نخست باید تغییر کنید. در سال های اولی که مشغول کار شدم، امیدوار بودم که سیاست های دولت تغییر کند، قوانین مالیاتی عوض شوند، وضعیت اقتصادی بهتر شود و یا رئیسم سخاوتمندتر شود! من آرزو داشتم همه چیز عوض شود! ولی مربی ام گفت: برای این که نتایج مطلوبی داشته باشی، این تو هستی که باید تغییر کنی. نخواه که مسائل آسان تر شوند، تلاش کن که تو توانمندتر شوی. این موضوع، یکی از درسهای بزرگ زندگی من شد. نخواه که مسائل آسانتر شوند و مشکلات کمتری داشته باشی، بلکه تلاش کن که تو توانمندتر شوی و مهارتهای بیشتری کسب کنی! هیچ گاه نخواهید چالش های کمتری داشته باشید، بلکه بخواهید خرد و آگاهی بیشتری پیدا کنید. همواره آمادۀ رویارویی با چالش ها باشید، زیرا بدون آنها هرگز موفق و ثروتمند نمی شوید. شما هیچگاه بدون نیروی جاذبۀ زمین نمی توانید پرواز کنید. درک چالش ها، کلید وسعت دادن آگاهی و خرد شماست تا بتوانید بر آنها چیره شوید.

سخن آخر این که باور داشته باشید: انسان قادر به انجام کارهای شگفت انگیزیست، به شرط آنکه از اتفاقات آینده، نهراسد!

منبع: کتاب مدیریت نگرش


 
comment نظرات ()
 
 
ابرک خندان
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٥
 

6ur5ips.jpg

ابرک خندان

بدم بر من، ای باد، ای باد

ببر مرا با خود، ای یاد، ای یاد

که اینک ابریم آزاد

رها در دل این آسمان و این دریا

سبک، آزاد، شاد، منگ پنگ

می کنم بازی با ماهیان رنگ رنگ

می روم بالا و می رقصم با آفتاب

می زنم دستی به صورت کوچک مهتاب

بدون ترس، بدون غم، می دوم هر سو

می زنم فریاد از عمق جان و می کنم هو هو

.

چه تاریک است، چه وهم آلود

چه پر سوز است، چه درد آلود

پریدم از خواب آسوده

دریغا این خواب بوده؟

چه دردی دارد این قلبم

هزاران تکه گشتم من

دگر نیستم ابرک خندان

که هستم آدمی، انسان


 
comment نظرات ()
 
 
با تو می شد که سفر کرد…
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٥
 

با تو می شد که سفر کرد، این دقیقه های خالی را تا کوچه های گم شدن

با تو می شد که روئید تا به سر تپه عشق، تا به آغوش بهشت

با تو می شد که سحر نقش بندد بر غم تلخ غروب

اما

بی تو باید دگر از خاطره ها قصه نوشت، غصه سرود

بی تو باید دگر رفت تا دل دریایی ماتم، مثل رود


 
comment نظرات ()
 
 
چه غذاهایی حافظه را تقویت می کنند؟
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٥
 

تغذیه مناسب نقش مهمی در بهبود عملکرد مغز و سیستم عصبی و همچنین بهبود حافظه دارد. بسیاری از ما خصوصا” دانش آموزان و دانشجویان و همه افرادی که به نحوی با امر یادگیری در گیرند، همیشه این سوال را در ذهن دارند و کنجکاوند که بدانند چه چیزی باید بخورند تا حافظه شان تقویت شود. این مقاله در سه قسمت ارائه می شود و سعی می کند تا تحقیقاتی را که در این زمینه انجام شده است به زبانی ساده برای شما توضیح دهد.

چهار پایه حافظه

ویتامین B12: این ویتامین برای نگه داری سلول های عصبی ضروری است. رفتار و حافظه افراد با ویتامین B12 بهبود می یابد. در موارد کمبود این ویتامین سطح ادراک، آگاهی و حافظه هم کم می شود.

اسید فولیک: تحقیقات ثابت کرده است که در صورت کاهش اسید فولیک، مشکلاتی مانند کاهش سطح یادگیری و ادراک، اشکال در یادآوری اطلاعات و اشکال در تمرکز حواس به وجود می آید.

ویتامین E: این ویتامین بافت مغز را از آسیب حفظ می کند. همچنین روند پیشرفت بیماری آلزایمر را در افراد مستعد کم می کند. اثر آنتی اکسیدانی این ویتامین، تشکیل پلاک های آمیلوئیدی را که سبب التهاب انتهاهای اعصاب می شود، متوقف می کند.

کولین: این ماده به طور طبیعی در غذاهای چرب وجود دارد و حافظه را تقویت می کند. کولین به طور مستقیم روی پیام های عصبی موثر است و قدرت ساخت و آزادسازی “استیل کولین” را افزایش می دهد. استیل کولین یک ناقل عصبی است که در کنترل عضلات و قدرت حافظه نقش دارد. تحقیقات نشان داده است که اگر در دوران بارداری به رژیم غذایی مادر کولین اضافه شود، قدرت حافظه جنین در حال رشد را در آینده افزایش می دهد.


 
comment نظرات ()
 
 
تاثیر هندوانه بر ناتوانی جنسی
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٥
 

بر اساس تحقیقاتی که توسط دکتر پتیل در دانشگاه تگزاس صورت گرفته است، ریز مغذی های موجود در هندوانه ترکیباتی هستند که نقش فعالی را در واکنش های شیمیایی مفید در بدن به عهده دارند.

آرژنین موجود در هندوانه باعث افزایش اکسید نیتریک متسع کننده عروق می شود که این اثر مشابه وایـــاگرا می باشد و برای درمان اختلالات جنسی و یا پیشگیری از آن ها کاربرد دارد. افزایش اکسید نیتریک در درمان آن دسته از اختلالات روانی که نیاز به روان تر شدن جریان حون دارند موثر است و در عین حال برای آنژین صدری و بیماری های قلبی نیز می تواند مفید باشد. شاید هندوانه هنوز مانند وایــاگرا عمل نکند اما عروق را بدون اثرات جانبی که مصرف دارو به همراه دارد متسع می کند. فواید هندوانه به همین جا ختم نمی گردد. آرژنین با پاک سازی بدن از آمونیاک و سموم به دستگاه دفع ادرار نیز کمک می کند. سیترولین که پیش ساز آرژنین می باشد، در پوست هندوانه به مقدار بیشتری نسبت به خود هندوانه یافت می شود.

هندوانه غنی از لیکوپن نیز می باشد که از این نظر حتی می تواند جایگزین گوجه فرنگی نیز باشد. حدود ۹۲% هندوانه را آب تشکیل می دهد، اما همان ۸% بقیه حاوی مقدار قابل توجهی لیکوپن و دیگر آنتی اکسیدان هایی است که در سلامت قلب، پروستات و پوست نقش دارند.


 
comment نظرات ()
 
 
10 نکته درباره مرورگر جدید گوگل، کروم
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٥
 

همانطوری که متوجه شدید از دیشب مرورگر گوگل کروم، در اختیار کاربران قرار گرفت.

اگر مایل به تست این مرورگر هستید از اینجا استفاده بفرمائید.

اما اگر بخواهم تحلیلی از دید خودم بنویسم سعی می کنم به چند نکته بسنده کنم. لینکهایی هم به شما معرفی می کنم که بتوانید اطلاعاتی که مفید باشد را درباره این مرورگر بدست بیاورید.

http://www.tinypic.info/files/nz9voexyg6lp1epitnhk.jpg

 

یک. کروم سرعت خوبی دارد. مخصوصا این سرعت توی صفحات جاوا اسکریپت به کار می آید. آن جوری نیست که ناگهان مرورگر از سرعت لود شدن متلاشی بشود اما باید قبول کرد سرعت خوبی دارد. یک جاهایی اما خیلی لنگ می زند!

 

دو. مصرف رم در این مرورگر پایین آمده است. همین میتواند گزینه خوبی باشد برای کسانی که از سیستم های پرسرعت بهره مند نیستند. خدا را شکر از این سیستمها در کشور ما کم هم نیست. کروم روی یک سیستم با رم 64 نمایش قابل قبولی داشت. البته به نسبت مرورگرهای دیگر!

 

سه. گوگل کروم از یک موتوری به نام وب کیت استفاده می کند. نیازی نیست بدانید که این موتور چه طور کار می کند، ولی باید بدانید که بعضی وقتها این موتور در استفاده از زبان های راست به چپ اذیت می کند. کلا مایکروسافت فکر می کنم در این زمینه موتور بهتری دارد. gecko هم که موتور مورد استفاده از فایرفاکس است جایگاه خوبی دارد. بقیه رسما تعریفی نیستند.

 

چهارم. کروم از نظر محیط کاربری خیلی جالب است. یعنی جالب هم نباشد جدید است. بعضی چیز ها را دارد که بد نیست بقیه هم یاد بگیرند! مثلا همین که به صورت پیش فرض انگار که صفحه را فول اسکرین می بینیم! کروم برای مانیتور های wide جدید هم خیلی خوب به نمایش در می آید ( چیزی که در مرورگرهای دیگر به چشم نمی آید ). کلا جدید است و یک خورده هم خوشگل است اما بالاخره این هم عادی می شود :)

 

پنجم. کروم هنوز به ثبات کافی برای نمایش صفحات نرسیده است. مثلا شما نمی توانید مطمئن باشید که صفحات در کروم نسبت به دیگر مرورگرها چه طور نمایش داده خواهد شد. کلا من چند صفحه دیدم که در کروم واقعا فوق العاده بود و چند صفحه دیدم که در کروم متوسط بود. بعضی وقتها هم بازی های خاص خودش را در می آورد که زیاد مهم نیست. پیشنهاد می کند برای تست یک بار http://1fathi.com را در کروم تست کنید و نتیجه را از نظر سرعت و عرض بررسی کنید.

 

ششم. اگر کاربر فایرفاکس باشید می توانید بی خیال این همه افزونه بشوید؟ شخصا بعضی افزونه ها برایم از نان شب که واجبتر نه، ولی واجب است. فکر می کنید کروم فعلا به مرورگر اول خیلی ها تبدیل نمی شود چون افزونه ندارد. فکر می کنم در آینده گوگل مرورگر اول خیلی ها بشود چون گوگل خیلی زود بانک افزونه کروم را پر و پیمان خواهد کرد.

 

هفتم. کروم هنوز با پخش کننده های مدیای سایتهای زیادی مشکل دارد. این در حالی است که گوگل ادعا می کند که کروم کلا برای سایت های پر از فایل های چند رسانه ای بهینه شده است. اگر گوگل نتواند کروم را برای این سایتها بهبود بدهد شکست سختی خواهد خورد. هر چند اصلا عجیب نیست که در نسخه های بعدی گوگل ما را شگفت زده کند.

 

هشتم. کروم محصول گوگل است. اگر محصول گوگل نبود مواردی مانند شش و هفت به این راحتی قابل چشم پوشی نبود. اما این نکته بزرگتری هم دارد. شما با مرورگری طرف هستید که به سرعت می تواند با محصولات گوگل هماهنگ بشود. مثلا گوگل گیرز در این مرورگر به صورت داخلی عمل می کند. فکر می کنم اگر امکانی هم باشد که هم اکنون یک پارچه سازی نشده باشد حتما می شود. این یعنی گوگل ریدر، جیمیل، گوگل داکس و … بهتر و سریعتر و راحت تر!

 

نهم. اگر یک تب را باز کنید ( که اتفاقا با شکل جالبی هم باز می شود ) اگر تب کرش کند، یعنی کلا سایت به خوبی باز نشود فقط همان تب کرش می کند. اینجاست که می گویند ببینید عقل گوگل به کجاها که نمی رسد. با این کار عملا مشکل کرش کردن که در فایرفاکس هم شایع بود ( در مورد اینترنت اکسپلورر بهتر است سکوت کنیم تا آبرویمان نرفته است! ) دیگر به چشم نخواهد آمد. اگر کروم همه امکاناشتش کپی از دیگر مرورگرهاست در این مورد بقیه باید از کروم کپی کنند.

 

دهم. کلا فکر می کنم کروم آینده خوبی داشته باشد. تاکید می کنم آینده خوبی! این یعنی الان کروم چنان قابلیت های خیره کننده ای ندارد که از مرورگری مثل فایرفاکس دل بکنیم و دل به کروم بسپریم. کروم در آینده و به سرعت زیاد پله های ترقی را طی می کند اما الان فقط سرویسی است که باید برای یک تست از آن استفاده بشود و نه بیشتر. باید فقط کمی صبر کنیم تا نسخه پایدارتری بیاید. آن وقت بین کروم جدید و احتمالا غولی چون فایرفاکس 3.1 مقایسه کنیم. فعلا پیشنهاد من فقط فایرفاکس 3!

 

 

پی نوشت: کلا اگر بخواهید از کروم استفاده کنید توصیه می کنم

  1. مطلب « chrome، مرورگر پر سر و صدای گوگل را چگونه دانلود کنیم؟ » را بخوانید و دانلود کنید. انواع و اقسام فایل های مستقیم آنجا برای دانلود مهیا شده است.
  2. مطلب « نگاهی به کروم، مرورگر گوگل » را بخوانید که یک ریویو شخصی است و به بررسی نکات پرداخته است.
  3. مطلب « مرورگری از جنس سادگی » را بخوانید که بیشتر به یک راهنما شبیه است و ریز کاری های جدید کروم را خوب بررسی کرده است.

 

فکر نمی کنم به چیز بیشتری نیاز داشته باشید :)


 
comment نظرات ()
 
 
کوچک‌ترین رایانه‌ی جهان
نویسنده : عباس عبدی کریمی پور - ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٥
 

طراحی کوچک‌ترین رایانه‌ی جهان که در کف دست جا می‌شود

کوچک‌ترین رایانه‌ی جهان با نام Space Cube که اندازه‌ی آن 2 در 2 در 2 اینچ است توسط یک شرکت ژاپنی ساخته شد.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این رایانه که تنها در ژاپن موجود است آنگونه که نامش نشان می‌دهد برای استفاده در فضا طراحی شده است.

داخل این رایانه پردازنده‌ای با قدرت 300 مگاهرتز و 16 گیگابایت حافظه‌ی فلش تعبیه شده برروی سیستم قرار دارد و برروی سیستم عامل لینوکس کار کرده و دارای کارت کامپکت فلش یک گیگابایتی است.

این رایانه همچنین دارای اتصالات کاملی مانند USB، سریال، ‌اترنت،‌ VGA،‌ سوکت‌های بلندگو و هدفون و حتی سوکتی به نام پورت Space Wire است که برای اتصال سیستم به سیستم‌های اختصاصی سازمان‌های فضایی مانند ناسا مورد استفاده قرار می‌گیرد.


 
comment نظرات ()